Buvo direktoriai – dabar patarėjai

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Abu direkcijų vadovai sutiko su pasiūlytomis naujomis pareigomis – nepasitraukė iš tarnybos. Kalba eina apie permainas Panemunių regioninio parko ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcijose. Panemunių regioninio parko direktorius Mindaugas Janušonis ir Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direktorius Algis Butleris nuo liepos pradžios eina patarėjų pareigas. Priėmė jiems pasiūlytas naujas pareigas, nors turėjo ir kitą pasirinkimą – trauktis iš tarnybos, gaunant penkių mėnesių atlyginimo išmoką. „Mūsų laiko“ pakalbinti jau buvę vadovai šias permainas vertina atsargiai – M. Janušonis kol kas susilaiko nuo komentarų, tikindamas, kad reikia palaukti bent pusmetį, norint įvertinti pokyčių efektą. A. Butleris yra atviresnis tiek apie savo pasirinkimą, tiek ir apie tai, kaip šias permainas pajus ir parkų lankytojai.

Priminsime, kad Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos įgyvendino LR Vyriausybės 2022 m. vasario 23 d. nutarimą „Dėl sutikimo reorganizuoti regioninių parkų ir rezervatų direkcijas“ ir nuo šių metų liepos 1 d. pradėjo veikti nauja Tarnybai pavaldžių biudžetinių įstaigų – saugomų teritorijų direkcijų – sistema. Buvusi Panemunių regioninio parko direkcija šiuo metu priklauso Dzūkijos ir Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai bei yra šios institucijos struktūrinis padalinys: Dzūkijos ir Suvalkijos regioninių parkų direkcijos Panemunių regioninio parko grupė. Kaip „Mūsų laikui“ paaiškino Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos viešųjų ryšių specialistė Diana Rakauskaitė, šios grupės pagrindinės funkcijos susijusios su prevencinės veiklos organizavimu, lankytojų aptarnavimu, teritorijų ir objektų tvarkymo veikla.

„Šiai grupei vadovaus patarėjas, kuris organizuos ir vykdys veiklą nurodytose srityse. Buvę atskiros direkcijos ekologai, kraštotvarkininkai šiuo metu funkcijas vykdo Biologinės įvairovės, Kraštovaizdžio apsaugos, Bendrųjų reikalų skyriuose“, – komentavo D. Rakauskaitė. Buvusi Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direkcija priklauso Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai ir šios direkcijos struktūrinis padalinys – Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato grupė, kuriai priskirtos analogiškos funkcijos, kaip ir Panemunių regioninio parko grupei.

 

Galėjo pasitraukti su nemaža išeitine išmoka

Mažiau atsakomybės, bet ir alga mažesnė. „Galėsiu ramiau miegoti“, – šypsosi A. Butleris, patikinęs, kad nebuvo įsikabinęs į direktoriaus kėdę. Pasiūlymas eiti patarėjo pareigas jam pasirodė priimtinas. Turėjo ir kitų pasirinkimų – galėjo kandidatuoti į jungtinių direkcijų vadovų ar pavaduotojų postus, galėjo ir visiškai trauktis iš tarnybos, ką kai kurių direkcijų vadovai ir padarė: jiems buvo išmokėtos penkių mėnesių atlyginimų išeitinės.

Darbuotojai Viešvilės valstybiniame gamtiniame rezervate nesikeičia – pasak A. Butlerio, 100 proc. lieka dirbti tie patys, tik kai kurių pareigos pasikeitė. Vienas tokių – Saulius Bartminas, buvęs reindžeris, nuo liepos pradžios eina lankytojų centro administratoriaus pareigas. Pabrėžiama, kad dar nėra patvirtintų ir pareigybių aprašymų – yra kol kas projekte.

Panemunių regioninio parko direkcijoje, „Mūsų laiko“ žiniomis, buvo atsisveikinta su vienu darbuotoju.

Pasak D. Rakauskaitės, darbo santykiai su kiekvienu darbuotoju buvo sprendžiami individualiai, buvo siūlomos pareigos. Vieni specialistai sutiko su pasiūlymais, kiti – nesutiko, todėl buvo priimti sprendimai darbo santykius nutraukti šalių susitarimu.

 

Galės priimti mažiau lankytojų?

Pokyčius pajuto ne tik direkcijų administracija. Pasak A. Butlerio, permainas pajus ir lankytojai, paaiškinęs, kad perskirsčius parkų darbuotojų pareigas funkcijas, sumažės tų, kurie bus atsakingi už lankytojus, tai reiškia, kad gali tekti priimti mažiau lankytojų, mažesnes lankytojų grupes nei iki šiol. Po įvairių pareiginių rokiruočių, be administratoriaus kol kas yra ir Panemunių regioninio parko lankytojų centras.

Buvęs Viešvilės valstybinio gamtinio rezervato direktorius A. Butleris įžvelgia ir dar vieną minusą – sujungus direkcijas sprendimai bus priimami lėčiau, pateikdamas konkretų pavyzdį. Vietoj to, kad vietiniai miškininkai siųstų raštą į Viešvilės rezervato direkciją, jį turės siųsti į Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkciją, įsikūrusią Rusnėje. „Užtruks, kol suvaikščios raštai“, – paprastai paaiškino.

„Anksčiau ausį kasėmės ranka, o dabar mokysimės tai daryti koja“, – juokavo A. Butleris.

 

Reformos sumanytojai ramina

Pasak Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovės D. Rakauskaitės, vykstant pertvarkai, pereinamajame laikotarpyje galimi daliniai nesklandumai. „Kai kuriuose parkuose išėjo lankytojų centro specialistai... Bet artimiausiu metu bus skelbiami nauji konkursai į laisvas darbo vietas. Iš anksto atsiprašome už nesklandumus ir raginame būti tolerantiškiems“, – komentavo ji.

Pašnekovės žodžiais, saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka siekiama užtikrinti efektyvų šiai sistemai pavestų funkcijų vykdymą, taip pat numatyti sąlygas papildomų Žaliojo kurso tikslų ir uždavinių įgyvendinimui. Siekiant užtikrinti veiklos efektyvumą, racionalų biudžeto lėšų naudojimą, buvo pasiūlyta sujungti mažas regioninių parkų ir rezervatų direkcijas į 4 stiprias ST direkcijas, kuriose formuojami specializuoti biologinės įvairovės ir kraštovaizdžio apsaugos skyriai, numatomos kitos efektyviam funkcijų vykdymui būtinos pareigybės, siūlomi kiti direkcijų vidaus administravimo sprendimai. Dėl direkcijų sujungimo sumažėjus bendrųjų funkcijų pareigybių, numatoma didesnį dėmesį ir daugiau lėšų skirti gamtosaugos specialistams – ekologams bei kraštotvarkininkams. „Tikimasi, kad centralizuojant bendrąsias funkcijas ir sukūrus stiprias regionines direkcijas su kvalifikuotais specialistais, bus geriau užtikrinta saugomų teritorijų vertybių apsauga“, – komentavo D. Rakauskaitė.

Priminsime, kad Panemunių regioninis parkas ir Viešvilės valstybinis gamtinis rezervatas yra ir Jurbarko rajono teritorijoje.

Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajone nustatytas trečiasis afrikinio kiaulių maro atvejis

Jurbarko rajone nustatytas trečiasis afrikinio kiaulių maro atvejis  0

Šį mėnesį šalyje vykdomos prevencinės priemonės

Šį mėnesį šalyje vykdomos prevencinės priemonės  0

Jurbarke ir rajone atliktas maudyklų tyrimas

Jurbarke ir rajone atliktas maudyklų tyrimas  0

PLIENINĖ STOGO DANGA – VISŲ TIPŲ PASTATAMS

PLIENINĖ STOGO DANGA – VISŲ TIPŲ PASTATAMS  0

Skuba į pagalbą prikaupusiems daiktų – seną šaldytuvą ar kitą buitinę techniką nuo šiol nemokamai išveš iš bet kurios Lietuvos vietos

Skuba į pagalbą prikaupusiems daiktų – seną šaldytuvą ar kitą buitinę techniką nuo šiol nemokamai išveš iš bet kurios Lietuvos vietos  0

Tik 8 šimtukai rajone: šiųmetinis derlius gerokai menkesnis

Tik 8 šimtukai rajone: šiųmetinis derlius gerokai menkesnis  3

Apsaugos ir priežiūros zona, nustatyta aplink  AKM židinį

Kidulių seniūnijoje nustatytas afrikinio kiaulių maro židinys  1

Nuo šiandien ūkininkai jau gali išsiimti leidimus lengvatiniams gazoliams

Nuo šiandien ūkininkai jau gali išsiimti leidimus lengvatiniams gazoliams  0

Liepos mėnesį vykdomos prevencinės priemonės

Liepos mėnesį vykdomos prevencinės priemonės  0

Pamirštas Jurbarko tiltas pagaliau sulaukė tvarkytojų

Pamirštas Jurbarko tiltas pagaliau sulaukė tvarkytojų  1

Asociatyvi

Rekomendacijos kaip saugoti sveikatą kaitros metu  0

Gydytoja akušerė-ginekologė Justina Kačerauskienė (kairėje) ir gydytoja akušerė-ginekologė Vilma Čepulienė

Gydytojų akušerių-ginekologų konsultacijos – Jurbarko ligoninėje  2

Pateikė rekomendacijas dėl Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietų

Pateikė rekomendacijas dėl Sovietų Sąjungos karių palaidojimo vietų  0

Policijos pareigūnai įspėja – sukčiavimų nemažėja, o šiuo metu populiariausios tokios schemos:

Policijos pareigūnai įspėja – sukčiavimų nemažėja, o šiuo metu populiariausios tokios schemos:  0

Nuotekas tvarkau ir vandenį išgaunu individualiai: dažniausiai užduodami klausimai

Nuotekas tvarkau ir vandenį išgaunu individualiai: dažniausiai užduodami klausimai  0

Mero Skirmanto Mockevičiaus kvietimu, gegužės 27 dieną rajone  lankėsi LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, viceministras Martynas Šiurkus. Prisijungė ir kraštietis Seimo narys Ričardas Juška. Svečiai iš Vilniaus savivaldybės mažojoje salėje susitiko su savivaldybės suburta komanda, koordinuojančia pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos. Tą dieną svečiai lankėsi ir Vadžgiryje, Jurbarko r. viešojoje bibliotekoje, Smalininkuose, kur turėjo progą pabendrauti su ukrainiečiais, vietiniais savanoriais.

Susitikime su ministre įvardintas didžiausias rajono skaudulys  0

Asociatyvi

Iš paskaitos sugrįžus: vaikų ydos – jų tėvų klaidos  0

Tauragės miesto gimtadienyje vieningai suskambėjo apskrities Dainų šventė

Tauragės miesto gimtadienyje vieningai suskambėjo apskrities Dainų šventė  0

CARITAS SKELBIA HUMANITARINĖS PAGALBOS UKRAINOS ŽMONĖMS RINKIMO AKCIJĄ

CARITAS SKELBIA HUMANITARINĖS PAGALBOS UKRAINOS ŽMONĖMS RINKIMO AKCIJĄ  0

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia mažinti atliekas bendruomeniškai

Aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“ kviečia mažinti atliekas bendruomeniškai  0

Birželį kelių policijos pareigūnų vykdomos prevencinės priemonės

Birželį kelių policijos pareigūnų vykdomos prevencinės priemonės  1

Turite gerų nenaudojamų daiktų – dalinkitės jais, užuot kaupę savo sandėliukuose

Turite gerų nenaudojamų daiktų – dalinkitės jais, užuot kaupę savo sandėliukuose  0

Jurbarke lankysis Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė

Jurbarke lankysis Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė  4

VERT paaiškino, kaip pasirinkti elektros tiekėją, kad netektų permokėti

VERT paaiškino, kaip pasirinkti elektros tiekėją, kad netektų permokėti  0

Mūsų partneriai