Asociatyvi

Naminės legalizavimo klausimas vis dar kabo neišspręstas, o tyrimai rodo, kad formuojasi pilstuko ir naminės vartojimo augimas  1

2023.09.26 12:22
Dar vasarą buvo pristatytas Vilniaus universiteto mokslininkų atliktas alkoholio vartojimo įpročių Lietuvoje tyrimas, kuris parodė ir vieną didžiausių problemų – prieš dvejus metus pradėjo formuotis pilstuko ir naminės degtinės vartojimo augimo tendencija. Oficialūs duomenys taip pat rodo, kad per šių metų I pusmetį policijos pareigūnai iš nelegali...
Asociatyvi

„Litgrid“ užbaigė elektros linijos Jurbarkas–Bitėnai rekonstrukciją  0

2023.09.26 09:16
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ baigė rekonstruoti sinchronizacijai svarbią 330 kV elektros perdavimo liniją Jurbarkas–Bitėnai. Rekonstrukcijos metu padidintas elektros pralaidumas ir sustiprintas tinklo patikimumas, viengrandę liniją pakeitus į dvigrandę.
Gyvūnų gerovė ar verslas? Jurbarkiečių išrinktas Seimo narys palaiko verslininkus

Gyvūnų gerovė ar verslas? Jurbarkiečių išrinktas Seimo narys palaiko verslininkus  3

2023.09.22 17:41
Ketvirtadienį Seime vykusio lemiamo balsavimo metu parlamentarai pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pakeitimo projektui dėl kailinių žvėrelių fermų draudimo Lietuvoje. 
Mieste vyks kariuomenės pratybos

Mieste vyks kariuomenės pratybos  0

2023.09.21 12:48
2023 m. rugsėjo 25–26 d. Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados „Žemaitija“ Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų batalionas Jurbarko mieste organizuos Tauragės įgulos vienetų sąveikos pratybas „Kęstučio šauksmas I“.
Naujam medžioklės sezonui siūloma nustatyti 341 vilko sumedžiojimo limitą

Naujam medžioklės sezonui siūloma nustatyti 341 vilko sumedžiojimo limitą  0

2023.09.20 16:32
Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2023–2024 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti.  
Nuo inovacijų – iki kasdienių poreikių: padedami ES investicijų, ir kuria, ir taupo, ir saugo

Nuo inovacijų – iki kasdienių poreikių: padedami ES investicijų, ir kuria, ir taupo, ir saugo  0

2023.09.19 14:15
Brangiais gamtos ištekliais neapdovanota Lietuva didžiuojasi kitais vertingais turtais –talentingais ir išmaniais žmonėmis bei jų užsidegimu kurti pažangesnę, tvaresnę mūsų aplinką. Inovatyviems sprendimams ir verslams plėtoti šalyje taip pat tenka vis daugiau dėmesio. Ne išimtis – ir šiai sričiai skiriamos ES fondų investicijos.
Ligonių kasos ir „Sodra“ – bendra vieno skambučio paslauga

Ligonių kasos ir „Sodra“ – bendra vieno skambučio paslauga  0

2023.09.16 14:56
Valstybinės ligonių kasos ir „Sodros“ specialistų įdiegta bendra vieno skambučio paslauga pradėjo veikti nuo rugsėjo mėnesio. Ši paslauga teikiama gyventojams, kurie skambina šių įstaigų konsultacijų telefono numeriais.
Daugiabučių renovacijos laikas trumpės mažiausiai 3 kartus

Daugiabučių renovacijos laikas trumpės mažiausiai 3 kartus  0

2023.09.16 14:11
Rugsėjo 14 d. Aplinkos projektų valdymo agentūra paskelbė naują kvietimą teikti paraiškas seniems daugiabučiams atnaujinti. 
Pasirašytas Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados komitetų bendradarbiavimo ketinimų protokolas

Pasirašytas Seimo ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados komitetų bendradarbiavimo ketinimų protokolas  0

2023.09.15 20:26
Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas, kurio pirmininkas Ričardas Juška, Jurbarko raj. gyventojų išrinktas parlamentaras, rugsėjo 13 d. pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą su Ukrainos Aukščiausiosios Rados Valstybės valdžios organizavimo, vietos savivaldos, regioninės plėtros ir urbanistikos komitetu.
Karinės pratybos

Karinės pratybos  0

2023.09.15 08:40
16 – 17 dienomis Jurbarko ir Šakių rajonuose Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos Dariaus ir Girėno apygardos 2 – oji rinktinė planuoja vykdyti kuopos pratybas „Piktas šernas 2023“.
Rugsėjo 15 d. bus paskelbtas krovininės laivybos Nemunu startas

Rugsėjo 15 d. bus paskelbtas krovininės laivybos Nemunu startas  0

2023.09.14 14:14
Rugsėjo 15 d. Kaune susisiekimo ministras Marius Skuodis paskelbs krovininės laivybos Nemunu startą. Baigta keletą metų trukusi Nemuno laivybos kelio modernizacija.    
Vėl bus vertinamas prašančiųjų kompensacijų už šildymą  turtas

Vėl bus vertinamas prašančiųjų kompensacijų už šildymą turtas  0

2023.09.12 12:23
Kompensacijų už šildymą bei kitų socialinių išmokų gavėjų turtas nuo šio šildymo sezono vėl bus vertinamas. 
Rugsėjį pareigūnai kontroliuos pėsčiuosius ir neblaivius vairuotojus

Rugsėjį pareigūnai kontroliuos pėsčiuosius ir neblaivius vairuotojus  0

2023.09.12 10:57
Rugsėjo mėnesį šalies keliuose suplanuota vykdyti 8 skirtingas prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones.
Priklausančios išmokos gimus vaikui

Priklausančios išmokos gimus vaikui  0

2023.09.11 13:57
Gimus vaikui, šeima gali pretenduoti į įvairias išmokas, kurių vienos yra skiriamos kompensuoti netektas pajamas anksčiau dirbusiai mamai arba tėčiui, o kitos skiriamos atsižvelgiant į kitas priežastis arba priklauso visoms šeimoms su vaikais, nepaisant jokių aplinkybių. Šeimos, auginančias vaikus, ne tik gali gauti įvairias pinigines išmokas, bet ...
Tarybos narių išlaidos: servetėlės, saldainiai, mineralinis vanduo ir vaistinėlė

Tarybos narių išlaidos: servetėlės, saldainiai, mineralinis vanduo ir vaistinėlė  0

2023.09.08 14:27
Iki liepos 1 dienos, kol įsigaliojo Vietos savivaldos įstatymo pataisos dėl tarybos narių darbo apmokėjimo, Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nariai dar galėjo gauti ir išmokas su savo veikla susijusioms kanceliarijos, pašto, telefono, interneto ryšio, transporto, biuro patalpų nuomos išlaidoms apmokėti,  vadinamąsias kanceliarines išlaidas – 42...
Visuomenės informavimo įstatymas nustato, kad žurnalistams valstybės bei savivaldybės institucijų informacija privalo būti teikiama operatyviai, t. y. ne vėliau kaip per vieną darbo dieną, o informacija, kurią rengiant reikia kaupti papildomų duomenų – ne vėliau kaip per savaitę.  Jurbarko rajono savivaldybėje pastaruoju metu įsigaliojo nauja informacijos teikimo žiniasklaidai tvarka, pagal kurią informacija valdiškais koridoriais „klaidžioja“ taip ilgai, kad žurnalistus pasiekia tik po kelių savaičių, kartais – mėnesių arba nepasiekia visai.

Naujos taisyklės savivaldybėje. NEPASITIKĖJIMAS darbuotojais ar SIEKIS teikti tikslią informacija?  3

2023.08.30 15:00
Žodžio laisvė yra pamatinė demokratinės visuomenės vertybė, teigiama Lietuvos žurnalistikos centro „Žiniasklaidos teisės vadove“. Ji ne tik suteikia galimybę saviraiškai, bet ir įpareigoja vertinti ir prisiimti atsakomybę už naudojimąsi ja. Būtent žurnalistai yra tie, kurie rinkdami ir skleisdami reikšmingą informaciją, reikalaudami galingųjų atska...
Asociatyvi

Jurbarko mieste sulaikytas vyras neteisėtai sumedžiojęs stirniną ir briedį  3

2023.08.29 11:16
Rugpjūčio mėnesį Aplinkos apsaugos departamento Kauno gyvosios gamtos apsaugos skyriaus pareigūnai nustatė du neteisėtos medžioklės atvejus. Medžiotojui, Kauno rajone neteisėtai sumedžiojus stirniną gresia netekti medžioklinio ginklo, teisės medžioti ir teks susimokėti daugiau nei 23 tūkst. eurų. Pradėtas tyrimas dėl Jurbarke sustabdyto medžiotojo,...
Jurbarke vyko policijos darbuotojų ir jų šeimos narių pėsčiųjų žygis „Panemunės vingiais“

Jurbarke vyko policijos darbuotojų ir jų šeimos narių pėsčiųjų žygis „Panemunės vingiais“  0

2023.08.28 16:03
Marijampolės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas kartu su Policijos departamentu prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos bei Lietuvos policijos mokykla rugpjūčio 25-ąją Jurbarke surengė pėsčiųjų žygį „Panemunės vingiais“, kuriame dalyvavo policijos darbuotojai ir jų šeimų nariai iš visos Lietuvos, iš viso – 630 dalyvių.
Asociatyvi

Širšių aktyvumo pikas. Kada užtenka nubaidyti, o kada jau reikia slėptis  0

2023.08.25 13:31
Gamtos tyrimų centro (GTC) mokslininkas docentas daktaras Eduardas Budrys LRT televizijos laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako, kad šiuo metu yra pats širšių aktyvumo pikas ir, anot jo, tai natūralus gamtoje vykstantis procesas. Širšių aktyvumą įvertinęs gamtininkas pataria neskubėti jų naikinti iš savo gyvenamųjų vietų. „Į jas žiūrėčiau kaip į atei...
Asociatyvi

Miške radote šerno gaišeną – praneškite ir gaukite išmoką  0

2023.08.25 13:26
Afrikinis kiaulių maras vis dar nėra suvaldytas ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Lietuvoje šiais metais liga nustatyta 346 šernams, Latvijoje – 671 Lenkijoje – 3399, Vokietijoje –800, Estijoje - 48 Siekiant mažinti afrikinio kiaulių maro plitimą mūsų šalyje, mokamos išmokos už surastas šernų gaišenas.
Statistika: Lietuvos keliais rieda daugiau nei 16 tūkst. elektromobilių

Statistika: Lietuvos keliais rieda daugiau nei 16 tūkst. elektromobilių  0

2023.08.23 12:33
Lietuvoje elektra varomų transporto priemonių skaičius kelerius pastaruosius metus pastebimai didėja. VĮ „Regitra“ duomenimis, nuo 2020 m. pradžios šių transporto priemonių šalies gatvėse padaugėjo net šešis kartus, t. y. nuo 2600 iki daugiau nei 16 tūkst. elektromobilių šiuo metu.  
Asociatyvi

Kaip elgtis per karščius  0

2023.08.17 13:37
Kaitra – tai gamtinio pobūdžio ekstremalus įvykis, kai dienos maksimali oro temperatūra yra didesnė kaip 30 °C ir tai tęsiasi ne trumpiau kaip 3 dienas. Tokiu atveju šalyje gali būti skelbiama ekstremali situacija.
Geltonuojantys invazinių rykštenių sąžalynai keičia ir skurdina natūralias buveines – neauginkite ir naikinkite jas

Geltonuojantys invazinių rykštenių sąžalynai keičia ir skurdina natūralias buveines – neauginkite ir naikinkite jas  0

2023.08.17 13:20
Kasmet rugpjūtį vis labiau geltonuojantys laukai, pievos ir pakelės kelia susirūpinimą aplinkosaugininkams – invaziniai augalai rykštenės Lietuvoje užima vis didesnius žemės plotus. Dar pasitaiko žmonių, kurie neatpažįsta šių invazinių augalų ir susivilioję geltonais žiedynais sodina darželiuose, taip prisidėdami prie jų plitimo. Aplinkos ministeri...
Asociatyvi

Kam reikalingi planiniai šilumos trasų patikrinimai  0

2023.08.14 14:19
Neabejojame, kad visi daugiabučių namų gyventojai pastabėjo, jog rugpjūčio 8–11 dienomis Jurbarke nebuvo karšto vandens. Vyresni gyventojai tikriausiai dar atsimena laikus, kai karšto vandens nebūdavo apie porą savaičių, o dar anksčiau – karjere ir Nemune vonias priiminėti tekdavo visą mėnesį. Vis dėlto, kasmetinis karšto vandens tiekimo nutraukima...
ES investicijos: regionų gyventojus džiugina ne vien infrastruktūros pokyčiai

ES investicijos: regionų gyventojus džiugina ne vien infrastruktūros pokyčiai  0

2023.08.10 15:03
Naujais fontanais, jaukiomis poilsio zonomis, išpuoselėtais parkais, šiuolaikiškomis žaidimų aikštelėmis pasipuošę miestai ir miesteliai, sutvarkyti bei įrengti nauji vandentvarkos tinklai, tiesiami ir rekonstruojami keliai. Tokius ryškiausiai pastebimus ES investicijų ženklus vardija įvairių šalies regionų gyventojai. Vis dėlto daugelis pripažįsta...
Aplinkosaugininkai primena, kaip naudotis miško gėrybėmis nekenkiant aplinkai

Aplinkosaugininkai primena, kaip naudotis miško gėrybėmis nekenkiant aplinkai  2

2023.08.10 13:32
Prasidėjus paskutiniajam vasaros mėnesiui Aplinkos apsaugos departamentas vis dažniau sulaukia užklausų dėl grybavimo ir uogavimo. Aplinkosaugininkai primena, kaip miško gėrybes rinkti atsakingai, išvengiant bet kokios žalos gamtai ir gresiančios baudos. 
Istorinio Lietuvai krovinio kelionė naktį iš lovų pakėlė tūkstančius klaipėdiečių

Istorinio Lietuvai krovinio kelionė naktį iš lovų pakėlė tūkstančius klaipėdiečių  0

2023.08.07 09:08
Vidurnaktį iš šeštadienio į sekmadienį iš Klaipėdos uosto į naftos perdirbimo bendrovės „Orlen Lietuva“ gamyklą Mažeikiuose pradėtas gabenti milžiniškas reaktorius sukėlė netikėtą klaipėdiečių dėmesį: žmonių minios rinkosi tiesiog gatvėse, stebėjo ir lydėjo krovinį pėsčiomis bei laidė įvairius juokelius.
Policijos reidai rugpjūčio mėnesiui

Policijos reidai rugpjūčio mėnesiui  0

2023.08.04 12:42
Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą, rugpjūčio mėnesį šalies mastu keliuose vykdys šias tikslines prevencines priemones:
Arenos Tauragėje atsiradimui duotas startas – pasirašyta statybų sutartis!

Arenos Tauragėje atsiradimui duotas startas – pasirašyta statybų sutartis!  0

2023.08.03 12:30
Naujos sporto ir kultūros renginių vietos atsiradimui Tauragėje duotas startas – pasirašyta statybų sutartis su konkursą laimėjusia įmone. Darbus pradėti planuojama jau šiais metais. Tikimasi, kad Bernotiškės gatvėje iškilsiančia daugiafunkce arena Tauragės regiono gyventojai ir svečiai galės džiaugtis dar 2026 m. metų pabaigoje.  
Darbą pradėjo vyr. specialistė Jurgita Abromaitė

Darbą pradėjo vyr. specialistė Jurgita Abromaitė  0

2023.07.27 11:21
Šiandien, liepos 27 d., Savivaldybės administracijos Infrastruktūros ir turto skyriuje darbą pradėjo Jurgita Abromaitė. Į vyriausiosios specialistės (karjeros valstybės tarnautojos) pareigas, tarnybinio kaitumo būdu, ji buvo paskirta liepos 27 d. administracijos direktorės įsakymu Nr. P11-406. 
Tikimasi, kad ilgalaikės priežiūros paslaugos padės ilgiau išlikti savarankiškiems

Tikimasi, kad ilgalaikės priežiūros paslaugos padės ilgiau išlikti savarankiškiems  0

2023.07.27 09:34
Visuomenė senėja, ligos užklumpa vis jaunesnius žmones ir tampa sunkesnės – šios ir kitos priežastys lemia, kad vis daugiau žmonių susiduria su sunkumais užtikrinant savo kasdienius poreikius bei dalyvaujant visuomeniniame gyvenime.
Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo valia: ką pravartu žinoti?

Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo valia: ką pravartu žinoti?  0

2023.07.26 22:13
Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, ką reikia žinoti darbuotojui, norinčiam nutraukti darbo sutartį savo iniciatyva, o taip pat, ar darbdavys turi teisę jį versti „rašyti pareiškimą“.
Stiprinamos pajėgos kovai su seksualiniu smurtu prieš vaikus

Stiprinamos pajėgos kovai su seksualiniu smurtu prieš vaikus  1

2023.07.24 22:02
Siekiant efektyviau kovoti su seksualiniu smurtu prieš vaikus, penkios šalies institucijos atnaujino bendradarbiavimo susitarimą, kuriame apibrėžtas veiksmų algoritmas susidūrus su šia smurto rūšimi. 
Hidrologinė sausra nesitraukia

Hidrologinė sausra nesitraukia  0

2023.07.22 10:47
Nors pastarosiomis dienomis laikas nuo laiko nušniokščia lietus ir sodininkai bei daržininkai kiek lengviau atsikvėpė, hidrologinė sausra nesitraukia ir nuo liepos 17 d. paskelbta visoje Lietuvoje.
Vykdoma Jurbarko rajono maudyklų vandens ir paplūdimio smėlio kokybės stebėsena

Vykdoma Jurbarko rajono maudyklų vandens ir paplūdimio smėlio kokybės stebėsena  0

2023.07.21 15:44
Informuojama, kad 2023 m. liepos 19 d. Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Kauno skyriaus darbuotojai paėmė vandens mėginių pavyzdžius iš Nemuno upės prie Jurbarko, Mituvos užtvankos (Dainių k., Jurbarkų sen., Jurbarko r.), Jurbarko karjero (Muitinės g., Jurbarkas) ir Greičių karjero (Greičių k., Jurbarkų sen., Jurbarko r.).
Darniai Lietuvos regionų plėtrai – ES investicijų milijardai

Darniai Lietuvos regionų plėtrai – ES investicijų milijardai  0

2023.07.21 13:56
Žmonėms gera gyventi ir kurtis ten, kur yra darbo vietų, kur galima jaustis saugiai, džiaugtis arti esančiu darželiu, mokykla, poliklinika, kultūros namais ar teatru. Kad tai nebūtų prabanga netgi atokiausiuose šalies kampeliuose, šiandien jau nuveikta išties nemažai. Kasdienes pastangas mažinti gyvenimo kokybės atotrūkį tarp Vilniaus bei kitų Liet...
Mūsų partneriai