Kultūros ministerija vietoj Kultūros dienos kviečia švęsti Pasaulinę meno dieną

Kultūros ministerija vietoj Kultūros dienos kviečia švęsti Pasaulinę meno dieną  0

2024.04.15 09:06
Kultūros ministerija balandžio 15 d. kviečia visuomenę švęsti Pasaulinę meno dieną. Šią dieną į minimų dienų sąrašą yra įtraukusi ir UNESCO.
Daugiabučiuose bus vykdoma legioneliozės prevencija termošoku

Daugiabučiuose bus vykdoma legioneliozės prevencija termošoku  1

2024.04.12 13:00
Kai kurių Jurbarko miesto daugiabučių gyventojai jau balandžio 12 d., penktadienį, ant laiptinių durų pamatė skalbimus, kad balandžio 15 d. dėl legioneliozės prevencijos namuose bus atliekamas karšto vandens tiekimo sistemos termošokas, kurio metu karšto vandens temperatūra bus padidinta iki 66 °C.
Asociatyvi

Vaikų gynimo dienos minėjimas perkeliamas į gegužę  0

2024.04.10 15:41
Nuo šių metų Vaiko diena švenčiama trečiąjį gegužės penktadienį, o iki šiol birželio 1-ąją minėta sovietines šaknis turinti Vaikų gynimo diena yra išbraukta iš atmintinų dienų sąrašo, primena Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba (VTAĮT).
Kviečiama teikti kandidatūras Metų mokytojo premijai gauti

Kviečiama teikti kandidatūras Metų mokytojo premijai gauti  0

2024.04.10 13:43
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija iki balandžio 15 dienos kviečia teikti kandidatūras Metų mokytojo premijai gauti.
Miškas

Ar galima savo miške kirsti sausuolius?  0

2024.04.09 19:26
Valstybinė miškų tarnyba pastaruoju metu sulaukia miškų savininkų klausimų apie galimybes išsikirsti nudžiūvusius medžius (sausuolius). Žmonės teiraujasi, kur kreiptis ir kokių dokumentų ar suderinimų tam reikia.
Eitvydas Bingelis ir Dovilė Vainorė

Prekybos žmonėmis parduotuvė: šokiruojantis būdas atkreipti dėmesį į problemą  0

2024.04.09 14:10
Sostinėje atidaryta prekybos žmonėmis parduotuvė, kuria siekiama atkreipti dėmesį į problemą ir suteikti pagalbą aukoms. Bet kuris asmuo, atsidūręs jam nepažįstamoje aplinkoje, gali tapti prekybos žmonėmis – priverstinės prostitucijos, darbinio išnaudojimo, priverstinio nusikaltimų darymo ar elgetavimo – auka. Siekiant suteikti reikiama pagalbą ir ...
Ar tvarumas ir ekologiškumas yra tas pats?

Ar tvarumas ir ekologiškumas yra tas pats?  0

2024.04.06 10:43
Tikrasis tvarumas prasideda, kai mąstome apie daiktų gyvavimo ciklą, teigiama Vilniaus Gedimino technikos universiteto pranšime spaudai. Gyvavimo ciklo mąstysena (angl. life cycle thinking) – vis dažniau aplinkosauga ir tvarumu besidominčių žmonių vartojama sąvoka visame pasaulyje. Nors terminas nėra naujas, jis vis dar nėra labai paplitęs. 
Atėjo laikas keisti padangas. Ką daryti su senosiomis?

Atėjo laikas keisti padangas. Ką daryti su senosiomis?  0

2024.04.05 13:11
Kelių eismo taisyklės numato, kad su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1-osios, o nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis. 
Policijos prevencinės priemonės šalies keliuose balandžio mėnesį

Policijos prevencinės priemonės šalies keliuose balandžio mėnesį  0

2024.04.05 08:46
Prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės balandžio mėnesį bus vykdomos valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, policijos pareigūnai patruliuos viešuoju, neviešuoju ar mišriuoju būdu.
Žolės deginimo prevencija: ką svarbu padaryti šiandien?

Žolės deginimo prevencija: ką svarbu padaryti šiandien?  0

2024.04.04 16:07
Su pavasariu ir šiltėjančiais orais Lietuvoje prasideda žolės deginimas, už kurį gresia baudos,  ir gamtai pavojingas reiškinys. Nuo liepsnojančios žolės ugnis lengvai persimeta į miškus. Pievų ir miškų gaisrų prevencija besirūpinančių institucijų Valstybinių miškų urėdijos, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento ir Aplinkos apsaugos dep...
Asociatyvi

Pasikeitė geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos  1

2024.04.04 10:31
Nuo 2024 m. balandžio 1 d. pasikeitė UAB „Jurbarko vandenys“ aptarnaujamų vartotojų (gyventojų) ir abonentų (juridinių asmenų) geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainos (be pridėtinės vertės mokesčio):
Sekmadienį pereisime prie vasaros laiko

Sekmadienį pereisime prie vasaros laiko  0

2024.03.30 09:23
Tradiciškai kovo pabaigoje Lietuva pereina prie vasaros laiko, tad paskutinį kovo sekmadienį laikrodžių rodykles teks pasukti viena valanda į priekį. Šiais metais tai bus daroma naktį iš kovo 30 į 31 d. (iš šeštadienio į sekmadienį), 3:00 val. ryto pasukant laikrodžių rodykles viena valanda į priekį.
Pensijos tolsta, darbuotojai sensta. Laikas keisti požiūrį ir darbdaviams

Pensijos tolsta, darbuotojai sensta. Laikas keisti požiūrį ir darbdaviams  0

2024.03.29 11:45
Amžius, kuomet Lietuvos piliečiai gali išeiti į senatvės pensiją, šiemet pasiekė 64 metus ir 8 mėnesius vyrams bei 64 metus ir 4 mėnesius moterims. Abiejų lyčių pensijos amžius susilygins 2026 metais, kai pasieks 65 metus ir daugiau nebeaugs. Tačiau tyrimų rezultatai rodo, kad sulaukusiems 50 metų darbo paieška, nepaisant sukauptos patirties, yra i...
Draudžiama demonstruoti ir platinti nacistinius, komunistinius, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius

Draudžiama demonstruoti ir platinti nacistinius, komunistinius, totalitarinių ar autoritarinių režimų simbolius  0

2024.03.26 08:38
Tiek viešojoje, tiek socialinėje erdvėje vis dar atsiranda žmonių, demonstruojančių ir platinančių mūsų šalyje uždraustą simboliką. Kai kurie socialinių tinklų vartotojai viešai puikuojasi draudžiamais simboliais ant savo profilio nuotraukų, rėmelių, demonstruoja atvirukus su draudžiamais simboliais.
Laimingiausia pasaulio šalis – Suomija, Lietuvoje – laimingiausias jaunimas

Laimingiausia pasaulio šalis – Suomija, Lietuvoje – laimingiausias jaunimas  0

2024.03.21 16:50
Kovo 20-ąją švenčiant Tarptautinę laimės dieną pristatyta Pasaulio laimės ataskaita. Suomija septintą kartą iš eilės paskelbta šalimi, kurioje gyvena laimingiausi žmonės planetoje. Po Suomijos rikiuojasi kitos Šiaurės šalys – Danija, Islandija ir Švedija. Lietuvai teko aukšta 19 vieta.
Sužinokite, kada už netvarkingus automobilius baudas galės išrašyti aplinkosaugininkai

Sužinokite, kada už netvarkingus automobilius baudas galės išrašyti aplinkosaugininkai  0

2024.03.21 14:29
2024 m. sausio mėnesį įsigaliojus teisės aktų pakeitimams, suteikiantiems teisę Aplinkos apsaugos departamento pareigūnams keliuose stabdyti lengvuosius ir krovininius automobilius, autobusus ir tikrinti automobilių keliamą taršą, departamento specialistai parengė transporto priemonių taršos kontrolės atmintinę, kurioje atsakyta į dažniausiai visuo...
Sudalyvauti nuotoliniuose VMI praktiniuose seminaruose dar ne vėlu – registruotis jau galima ir balandžio mėnesiui

Sudalyvauti nuotoliniuose VMI praktiniuose seminaruose dar ne vėlu – registruotis jau galima ir balandžio mėnesiui  0

2024.03.21 09:38
2024 m. kovo 20 d., Kaunas. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) siekdama gyventojams užtikrinti paprastą ir sklandų pajamų deklaravimo procesą bei patogų VMI konsultacijų pasiekiamumą organizuoja nuotolinius praktinius seminarus gyventojams. Norintiems juose sudalyvauti ir savarankiškai deklaruoti pajamas, rekomenduojama užsiregistruoti likus bent...
Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“ įprasmins Lietuvos meilę miškui ir dainai

Nacionalinis miškasodis „Kad giria žaliuotų“ įprasmins Lietuvos meilę miškui ir dainai  0

2024.03.20 14:01
Valstybinių miškų urėdija, Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir Aplinkos ministerija kviečia miškui ir dainai neabejingus piliečius į Nacionalinį miškasodį „Kad giria žaliuotų“. Nacionalinis miškasodis – didžiausia kasmetinė medžių sodinimo šventė, kuri šiais metais bus skirta Lietuvos Dainų šventės šimtmečiui. Renginys įprasmins Dainų šventės...
Įspėja tėvus: socialiniuose tinkluose kuriasi pažinčių mažamečiams vaikams grupės

Įspėja tėvus: socialiniuose tinkluose kuriasi pažinčių mažamečiams vaikams grupės  0

2024.03.19 11:03
    Vaiko teisių gynėjai atkreipia tėvų dėmesį, kad socialiniuose tinkluose atsirado įtarimus keliančių grupių, skirtų mažamečių vaikų pažintims. Tad tėvams reikėtų būti itin atidiems, pasidomėti, ką veikia jų vaikai ir kartu aptarti saugumo socialiniuose tinkluose taisykles.
Pasikeitė siuntimų tvarka lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams

Pasikeitė siuntimų tvarka lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams  0

2024.03.19 10:10
   Siekdama toliau mažinti gydytojų administracinę naštą ir trumpinti paciento kelią, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino lėtinėmis ligomis sergančių pacientų ilgalaikio stebėjimo tvarką. Nuo šiol siuntimo ilgalaikiam stebėjimui nebereikės kreiptis į šeimos gydytoją –gydytojui specialistui nustačius ilgalaikio stebėjimo poreikį, pacientas iš ...
Daliai gyventojojų negavus įspėjamųjų pranešimų, specialistai dalinasi galimomis to priežastimis

Daliai gyventojojų negavus įspėjamųjų pranešimų, specialistai dalinasi galimomis to priežastimis  2

2024.03.18 14:02
   Kovo 18 d. pirmoje dienos pusėje buvo atliekamas gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemų patikrinimas, kurio metu buvo įjungiamos sirenos. Deja, dalis gyventojų įspėjamųjų pranešimų apie tai į savo mobilųjį įrenginį negavo.  
Gyventojai kviečiami dalyvauti apklausoje dėl pensijų kaupimo

Gyventojai kviečiami dalyvauti apklausoje dėl pensijų kaupimo  0

2024.03.18 07:08
   Konstituciniam Teismui (KT) praėjusią savaitę paskelbus, jog Pensijų kaupimo įstatyme turi būti numatyta galimybė žmonėms nutraukti pensijų kaupimą dėl svarbių priežasčių anksčiau nei sukanka pensijos amžius, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) inicijuoja viešąją konsultaciją. Jos metu bus siekiama sužinoti visuomenės ir ekspertų nu...
Nacionalinis diktantas Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje

Rajono gyventojai rašė Nacionalinį diktantą  0

2024.03.15 14:28
  Šiemet jau 14-ą kartą Jurbarko rajono gyventojai kartu su visa Lietuva ir tautiečiais užsienyje rašė Nacionalinį diktantą.
Atliekų tvarkytojai gelbstimi jurbarkiečių sumokėtais pinigais

Atliekų tvarkytojai gelbstimi jurbarkiečių sumokėtais pinigais  1

2024.03.15 11:43
 Dar vienas nemažai diskusijų vasario 29 dienos savivaldybės tarybos posėdyje sulaukęs sprendimas – investuoti vietinės rinkliavos už buitinių atliekų tvarkymą lėšų likutį ir padidinti UAB Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro įstatinį kapitalą.
Aplinkosaugininkai pataria kaip tinkamai tvarkyti pernykščius medžių lapus ir nugenėtas šakas

Aplinkosaugininkai pataria kaip tinkamai tvarkyti pernykščius medžių lapus ir nugenėtas šakas  0

2024.03.14 13:52
 Po žiemos tvarkant aplinką – pernykščius lapus, nugenėtas nudžiūvusias medžių ar krūmų šakas galima tvarkyti ir jas kompostuojant, o nusprendus šias atliekas sudeginti svarbu laikytis aplinkosaugos reikalavimų.  
Jurbarko savivaldybė dalinasi pranešimu gyventojams

Jurbarko savivaldybė dalinasi pranešimu gyventojams  3

2024.03.13 11:53
   Vadovaujantis Priešgaisrinės apsaugos gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų kovo 18 d. (pirmadienį), valstybinio lygio civilinės saugos kompleksinių pratybų metu...
Pagrindinėje gatvėje – avarija vandentiekio trasoje

Pagrindinėje gatvėje – avarija vandentiekio trasoje  1

2024.03.13 11:11
Kovo 13 d., apie 11 val., Dariaus ir Girėno ir P. Cvirkos gatvių sankryžoje UAB „Jurbarko vandenys“ avarinė tarnyba šalina vandentiekio trasos gedimą.
VMI įspėja dirbtinai kainas mažinančius automobilių pardavėjus

VMI įspėja dirbtinai kainas mažinančius automobilių pardavėjus  0

2024.03.12 09:09
   Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad netrukus beveik 260 gyventojų ir 100 įmonių, dėl kurių automobilių pardavimo kainos realumo kyla klausimų, pasieks informaciniai pranešimai. Pranešimus gavę asmenys raginami įvertinti įformintą pardavimo kainą, ir jei ji neatitinka realybės – deklaracijose deklaruoti tikrąją transporto priemo...
asociatyvinė

Ilgojo savaitgalio metu - sustiprintos prevencijos priemonės kelyje  0

2024.03.08 12:50
   Ilgajam savaitgaliui prasidėjus, policija primena, kad eismo dalyviai nepamirštų pasirūpinti savo ir aplinkinių saugumu kelyje. Policija kruopščiai planuoja prevencines priemones, atsižvelgdama ir į kalendorines datas, įvykius, laisvadienius, ilguosius savaitgalius ir švenčių dienas, taigi, šį savaitgalį, Lietuvos keliuose, pareigūnų sutiksime ...
Tarptautinė moters diena: šventės ištakos ir reikšmė

Tarptautinė moters diena: šventės ištakos ir reikšmė  0

2024.03.08 06:49
   Kai Lietuva išsivadavo iš Tarybų sąjungos, visi pašaipiai pažvelgė į Tarptautinę moters dieną, tarsi ji būtų buvusi tarybinė šventė. Tačiau iš tiesų šios dienos ištakos daug tolimesnės. Šios šventės užuomazgų galima rasti dar Antikos laikais.
„Saulės zuikučių“ grupė su auklėtojomis

Kaziuko mugė neaplenkė ir Jurbarko lopšelio-darželio „Nykštukas“  0

2024.03.07 14:20
   Saulėtą ketvirtadienio rytą, Jurbarko lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ praūžė mažoji Kaziuko mugė. Šį renginį kartu su savo „Saulės zuikučių“ grupe  jau antrus metus organizuoja auklėtojos Ana Povilaitienė ir Jurgita Šauklienė.
Šis Jurbarko miesto daugiabutis tikriausiai niekada nebus renovuotas

Kam Jurbarke rūpi daugiabučių renovacija  7

2024.03.07 10:27
Tikriausiai visi dar atsimena, kaip prieš keletą metų nemažai Jurbarko daugiabučių stovėjo apstatyti pastoliais, vienas po kito nušvito vienodai įstiklintais balkonais, fasadai nusidažė pastelinėmis spalvomis, o gyventojai nelabai žinojo, ar džiaugtis sumažėjusiomis sąskaitomis už šildymą ir šiluma butuose, ar dejuoti dėl remonto darbų nepatogumų i...
Ugniagesiai įspėja: laužų ir žolės deginimas gali užtraukti baudą

Ugniagesiai įspėja: laužų ir žolės deginimas gali užtraukti baudą  1

2024.03.06 15:15
   Atšilus orams, ugniagesiams gelbėtojams prasideda pats darbymetis. Prasidėjus pavasariniams aplinkos švarinimo darbams, padaugėja iškvietimų dėl deginamos žolės, neprižiūrimų laužaviečių ar atstumo nuo pastatų nesilaikymo.
Jurbarke ir kituose Lietuvos miestuose - Rusijos kapitalo bendrovei priklausančios parduotuvės

Jurbarke ir kituose Lietuvos miestuose - Rusijos kapitalo bendrovei priklausančios parduotuvės  9

2024.03.06 14:55
   Rusijos kapitalo bendrovei „Svetofor“ priklausantis prekybos tinklas „Mere“, Lietuvoje turi 26 parduotuves. Viena tokia parduotuvė prieš nepilnus trejus metus atidaryta ir Jurbarke. Net ir po plataus masto Rusijos invazijos į Ukrainą prekybos tinklas toliau tęsia veiklą. Pasak ekspertų, tai lemia nekonkurencinga lietuviška rinka ir veiklos sank...
Facebook

Buvo sutrikusi „Facebook“ ir „Instagram“ veikla  1

2024.03.06 08:07
Vakar, kovo 5-ąją, ne vienas socialinių tinklų „Facebook“ ir „Instagram“  vartotojas pastebėjo, kad nebegali prisijungti prie savo paskyros. Pasirodo, maždaug nuo 17 val. iki 18.27 val. su tuo susidūrė daugybė vartotojų – buvo atjungti nuo savo paskyrų,  negalėjo išsiųsti žinučių „Messenger“ platformoje.
VMI dalinasi patarimais kaip nepakliūti į sukčių pinkles

VMI dalinasi patarimais kaip nepakliūti į sukčių pinkles  0

2024.03.05 18:02
  Sulaukėte įtartinos SMS žinutės, kurioje pranešimas apie nedeklaruotas pajamas, apie nesumokėtą baudą, o gal gavote el. laišką nuo VMI ar kitų institucijų dėl netikėtos subsidijos? Būkite budrūs – tai gali būti bandymas sukčiauti. Pasitaiko atvejų kuomet VMI vardas yra naudojamas bandant sukčiauti, pavyzdžiui, siunčiant SMS žinutės ar kitus pra...
Mūsų partneriai