Naujovė akistatoje su vėžiu – pirmoji Lietuvoje mobilioji sveikatos programėlė onkologiniams pacientams

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pasitikdama vasario 4-ąją minimą Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristato pirmąją šalyje mobiliąją sveikatos programėlę, skirtą onkologiniams pacientams. Programėlė   padeda atpažinti, stebėti ir analizuoti nepageidaujamus ligos ar jos gydymo simptomus, pateikti tikslesnę informaciją medikams ir gauti labiau individualizuotą gydymą bei skatina pacientus labiau įsitraukti ir rūpintis savo sveikata.

„Su sveikata susijusios mobiliosios programėlės (angl. mobile health apps) vis dažniau naudojamos pacientų priežiūrai visame pasaulyje, tad džiaugiamės, kad šia inovacija jau gali naudotis ir Lietuvos onkologiniai pacientai. Daugelis tyrimų patvirtina, kad tokios programėlės didina pacientų savikontrolę, aktyvesnį  įsitraukimą į onkologinės ligos valdymą, todėl gerėja jų išgyvenamumo rodikliai. Programėlės naudingos ir pacientų artimiesiems, jos gali būti naudojamos slaugant ar rūpinantis sergančiais šeimos nariais“, – teigia POLA direktorė Neringa Čiakienė.

POLA mobiliojoje programėlėje onkologiniai pacientai  gali patogiai registruoti ir atnaujinti pasireiškiančius nepageidaujamus onkologinės ligos ar jos gydymo simptomus  (pateikiamos 28 kategorijos, kurių kiekvienoje pateikiama vidutiniškai 10 pasirinkimų, tokių kaip virškinimo sistema, emocinė sveikata, fizinė savijauta, lytinė funkcija ir pan.) ir statistiškai pasilyginti, ar jiems būdingi simptomai taip pat pasireiškia ir kitiems tos pačios diagnozės pacientams. Šešioms dažniausioms onkologinių ligų grupėms – krūties vėžio, plaučių vėžio, prostatos vėžio, storosios žarnos vėžio, kiaušidžių vėžio ir melanomos – sukurti išplėstiniai gydymo  klausimynai, pacientai programėlėje gali įvesti informaciją apie šiuo metu gaunamą gydymą ir vartojamus vaistus. „Programėlėje registruojamus nepageidaujamus simptomus galima atsisiųsti, peržiūrėti ir palyginti jų dinamiką. Pasidalinus šia informacija su savo gydančiu gydytoju, jis galės paskirti labiau personalizuotą gydymą“, – programėlės privalumus pabrėžia N. Čiakienė.

Nuasmeninti ir apibendrinti pacientų duomenys bus naudojami siekiant pokyčių  asmens sveikatos priežiūros sistemoje. „Inicijuodami POLA programėlės kūrimą siekėme, kad informacija apie Lietuvos pacientų ir sveikatos sistemos problemas būtų reprezentatyvi, parodytų realų ir metodologiškai pagrįstą vaizdą. Tikimės, kad surinkti  ir apibendrinti duomenys bus naudingi rengiant mokslines publikacijas bei padės spręsti sveikatos sektoriaus problemas“, – teigia POLA atstovė. N. Čiakienė pabrėžia, kad visi programėlėje suvesti pacientų duomenys išliks konfidencialūs ir saugūs, POLA jų neperduos jokiems tretiesiems asmenims.

POLA mobiliojoje programėlėje taip pat integruota virtuali POLA kortelė, leidžianti pasinaudoti POLA kortelės partnerių nuolaidomis, galimybė operatyviai gauti onkologijos srities naujienas, išsakyti savo nuomonę apklausose pacientams aktualiais klausimais apie vaistų priemokas, eiles tyrimams ir pan. Programėlės naudotojų aktyvumas skatinamas taškais, kuriuos galima išsikeisti į dovanas ir papildomas paslaugas.

Planuojama programėlės funkcionalumus ateityje plėsti: pridėti atskirų ligų išplėstinius klausimynus, integruoti anoniminę pokalbio funkciją tarp bendruomenės narių, įtraukti kalendorių ir vaistų priminimo funkciją, fizinio aktyvumo sekimo funkciją, įdiegti rusų ir anglų kalbines versijas. Bus ieškoma bendradarbiavimo galimybių su gydymo įstaigomis ir gydytojais, integravimo sąsajų su e-Sveikatos sistema.

POLA programėle galima naudotis visuose Android ir iOs išmaniuosiuose įrenginiuose. Atsižvelgus į vyresnį onkologinių pacientų amžių, ji pritaikyta naudojimui ir stacionariuose kompiuteriuose. Programėlę galima atsisiųsti iš „Google Play“ arba POLA tinklalapio https://pola.lt/pagalba-sau/

Norint pradėti naudotis POLA mobiliąja programėle, reikia turėti POLA kortelę. Ji nemokamai išduodama onkologiniams pacientams visoje Lietuvoje, užsisakius internetu https://pola.lt/prekes/pola-kortele/

Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Nuo erkinio encefalito rajone skiepijamasi kur kas aktyviau nei pernai

Nuo erkinio encefalito rajone skiepijamasi kur kas aktyviau nei pernai  0

Kada kūdikiai pradeda vartoti maisto produktus?

Kada kūdikiai pradeda vartoti maisto produktus?  0

Pagerbtos Europos vicečempionių titulą iškovojusios jurbarkietės rankininkės (nuotraukos)

Pagerbtos Europos vicečempionių titulą iškovojusios jurbarkietės rankininkės (nuotraukos)  0

Irenos nuomone, jeigu žmonės būtų atsakingesni, būtų galima laisviau keliauti.

Ar verta keliauti per pandemiją?  0

Sportinė žūklė traukia žvejus į Jurbarką

Sportinė žūklė traukia žvejus į Jurbarką  0

Tarp Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių čempionato prizininkų - ir jurbarkietis

Tarp Lietuvos lengvosios atletikos jaunučių čempionato prizininkų - ir jurbarkietis  0

Irma sako, jog labiausiai bijojo užkrėsti savo tėvus.

Kada ir kokio koronaviruso tyrimo reikia?  0

Atlėpusios ausys. Kaip galima išspręsti problemą?

Atlėpusios ausys. Kaip galima išspręsti problemą?  0

Norvilė: „Mes juk niekada nežinome, kaip mes sirgsime, o vakcina ir yra ta galimybė ir savisauga, kad sirgtume lengviau.“ Mindaugas ragina klausyti ir suprasti nuomones tų, kurie išmano, ką sako: „Tik specialistai gali pasakyti argumentuotai ir žinodami, o ne spėliodami.“

Ką žinoti sergant pačiam ar slaugant kitą?  0

Smalininkų kartodrome – griuvimai, pavojingi lenkimai ir sužeistas teisėjas

Smalininkų kartodrome – griuvimai, pavojingi lenkimai ir sužeistas teisėjas  0

Gyd. akušeris-ginekologas Virgilijus Rudzinskas sako, jog moteris turi būti informuota, kad gebėtų priimti laisvą ir atsakingą sprendimą dėl savo krizinio nėštumo baigties.

Krizinis nėštumas: kaip atrasti savyje stiprybės?  1

Dantų karūnėlės geromis kainomis

Dantų karūnėlės geromis kainomis  4

Gerda (kairėje) mano, jog šis virusas gali tapti visų mūsų kasdienybe.  Karolina (dešinėje): „Noriu grįžti į darbą, į renginius, keliauti.“

Kokios yra koronaviruso vakcinacijos galimybės?  0

Tarptautiniame šachmatų festivalyje - ir 14 rajono jaunųjų šachamtininkų (nuotraukos)

Tarptautiniame šachmatų festivalyje - ir 14 rajono jaunųjų šachamtininkų (nuotraukos)  0

Asociatyvi

COVID-19 vakcina: mitai ir faktai  3

Jurbarkiečiai dosniai aukojo kraujo

Jurbarkiečiai dosniai aukojo kraujo  1

Gyd. R. Baušytės teigimu, lytinė bei reprodukcinė sveikata labai priklauso nuo bendros savijautos.

Vaisingumo sutrikimai – ne nuosprendis, o liga  0

Jurbarko delegacija Iš Lietuvos šachmatų čempionato grįžo su vicečempiono taure (nuotraukos)

Jurbarko delegacija Iš Lietuvos šachmatų čempionato grįžo su vicečempiono taure (nuotraukos)  1

Lietuvos mažojo futbolo čempionato startas – debiutantų antausis favoritams ir puiki „Hegelmann Minifootball“ pradžia

Lietuvos mažojo futbolo čempionato startas – debiutantų antausis favoritams ir puiki „Hegelmann Minifootball“ pradžia  0

Tinklinis: kodėl šis žaidimas yra vienas iš tų, kuriam turėtumėte skirti kuo daugiau savo laiko?

Tinklinis: kodėl šis žaidimas yra vienas iš tų, kuriam turėtumėte skirti kuo daugiau savo laiko?  0

Dr. Aušra Širvinskienė viliasi, jog vis daugiau žmonių nuspręs nebegyventi slegiami baimės, gėdos jausmų, susijusių su priklausomybe, o suskubs kreiptis pagalbos.

Einate pasilinksminti? Įvertinkite grėsmę ir būkite atsakingi  0

Pasimatuok sanatoriją ir tu

Pasimatuok sanatoriją ir tu  1

Įvyko konkusas rajono kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pareigoms užimti

Įvyko konkusas rajono kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pareigoms užimti  2

Lijana Lipinskaitė 1 vieta.

Lijana Lipinskaitė Lietuvos graplingo čempionė!  0

Mūsų partneriai