Naujovė akistatoje su vėžiu – pirmoji Lietuvoje mobilioji sveikatos programėlė onkologiniams pacientams

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pasitikdama vasario 4-ąją minimą Pasaulinę kovos su vėžiu dieną, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pristato pirmąją šalyje mobiliąją sveikatos programėlę, skirtą onkologiniams pacientams. Programėlė   padeda atpažinti, stebėti ir analizuoti nepageidaujamus ligos ar jos gydymo simptomus, pateikti tikslesnę informaciją medikams ir gauti labiau individualizuotą gydymą bei skatina pacientus labiau įsitraukti ir rūpintis savo sveikata.

„Su sveikata susijusios mobiliosios programėlės (angl. mobile health apps) vis dažniau naudojamos pacientų priežiūrai visame pasaulyje, tad džiaugiamės, kad šia inovacija jau gali naudotis ir Lietuvos onkologiniai pacientai. Daugelis tyrimų patvirtina, kad tokios programėlės didina pacientų savikontrolę, aktyvesnį  įsitraukimą į onkologinės ligos valdymą, todėl gerėja jų išgyvenamumo rodikliai. Programėlės naudingos ir pacientų artimiesiems, jos gali būti naudojamos slaugant ar rūpinantis sergančiais šeimos nariais“, – teigia POLA direktorė Neringa Čiakienė.

POLA mobiliojoje programėlėje onkologiniai pacientai  gali patogiai registruoti ir atnaujinti pasireiškiančius nepageidaujamus onkologinės ligos ar jos gydymo simptomus  (pateikiamos 28 kategorijos, kurių kiekvienoje pateikiama vidutiniškai 10 pasirinkimų, tokių kaip virškinimo sistema, emocinė sveikata, fizinė savijauta, lytinė funkcija ir pan.) ir statistiškai pasilyginti, ar jiems būdingi simptomai taip pat pasireiškia ir kitiems tos pačios diagnozės pacientams. Šešioms dažniausioms onkologinių ligų grupėms – krūties vėžio, plaučių vėžio, prostatos vėžio, storosios žarnos vėžio, kiaušidžių vėžio ir melanomos – sukurti išplėstiniai gydymo  klausimynai, pacientai programėlėje gali įvesti informaciją apie šiuo metu gaunamą gydymą ir vartojamus vaistus. „Programėlėje registruojamus nepageidaujamus simptomus galima atsisiųsti, peržiūrėti ir palyginti jų dinamiką. Pasidalinus šia informacija su savo gydančiu gydytoju, jis galės paskirti labiau personalizuotą gydymą“, – programėlės privalumus pabrėžia N. Čiakienė.

Nuasmeninti ir apibendrinti pacientų duomenys bus naudojami siekiant pokyčių  asmens sveikatos priežiūros sistemoje. „Inicijuodami POLA programėlės kūrimą siekėme, kad informacija apie Lietuvos pacientų ir sveikatos sistemos problemas būtų reprezentatyvi, parodytų realų ir metodologiškai pagrįstą vaizdą. Tikimės, kad surinkti  ir apibendrinti duomenys bus naudingi rengiant mokslines publikacijas bei padės spręsti sveikatos sektoriaus problemas“, – teigia POLA atstovė. N. Čiakienė pabrėžia, kad visi programėlėje suvesti pacientų duomenys išliks konfidencialūs ir saugūs, POLA jų neperduos jokiems tretiesiems asmenims.

POLA mobiliojoje programėlėje taip pat integruota virtuali POLA kortelė, leidžianti pasinaudoti POLA kortelės partnerių nuolaidomis, galimybė operatyviai gauti onkologijos srities naujienas, išsakyti savo nuomonę apklausose pacientams aktualiais klausimais apie vaistų priemokas, eiles tyrimams ir pan. Programėlės naudotojų aktyvumas skatinamas taškais, kuriuos galima išsikeisti į dovanas ir papildomas paslaugas.

Planuojama programėlės funkcionalumus ateityje plėsti: pridėti atskirų ligų išplėstinius klausimynus, integruoti anoniminę pokalbio funkciją tarp bendruomenės narių, įtraukti kalendorių ir vaistų priminimo funkciją, fizinio aktyvumo sekimo funkciją, įdiegti rusų ir anglų kalbines versijas. Bus ieškoma bendradarbiavimo galimybių su gydymo įstaigomis ir gydytojais, integravimo sąsajų su e-Sveikatos sistema.

POLA programėle galima naudotis visuose Android ir iOs išmaniuosiuose įrenginiuose. Atsižvelgus į vyresnį onkologinių pacientų amžių, ji pritaikyta naudojimui ir stacionariuose kompiuteriuose. Programėlę galima atsisiųsti iš „Google Play“ arba POLA tinklalapio https://pola.lt/pagalba-sau/

Norint pradėti naudotis POLA mobiliąja programėle, reikia turėti POLA kortelę. Ji nemokamai išduodama onkologiniams pacientams visoje Lietuvoje, užsisakius internetu https://pola.lt/prekes/pola-kortele/

Straipsnis  0 komentarų
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Dr. Aušra Širvinskienė viliasi, jog vis daugiau žmonių nuspręs nebegyventi slegiami baimės, gėdos jausmų, susijusių su priklausomybe, o suskubs kreiptis pagalbos.

Einate pasilinksminti? Įvertinkite grėsmę ir būkite atsakingi  0

Pasimatuok sanatoriją ir tu

Pasimatuok sanatoriją ir tu  0

Įvyko konkusas rajono kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pareigoms užimti

Įvyko konkusas rajono kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pareigoms užimti  2

Lijana Lipinskaitė 1 vieta.

Lijana Lipinskaitė Lietuvos graplingo čempionė!  0

„Jurbarkas“ – „TOPsport–RKL“ B diviziono čempionas (video)

„Jurbarkas“ – „TOPsport–RKL“ B diviziono čempionas (video)  3

Buvęs radijo laidų vedėjas ir renginių organizatorius Paulius Bukauskas dalijasi savo istorija, kaip priklausomybė nuo azartinių lošimų lėmė, kad jis trejus metus praleido įkalinimo įstaigoje.

Priklausomybė nuo azartinių lošimų atėmė viską: atsitokėjo tik praradęs laisvę  0

Viskas, ką reikia žinoti prieš pasirenkant dantų protezavimą

Viskas, ką reikia žinoti prieš pasirenkant dantų protezavimą  0

Žmones azartiniai lošimai patraukia tuo, kad sukuria sėkmingo ir pelningo gyvenimo iliuziją.

„Nekalta“ pramoga gali virsti priklausomybe  0

Reguliari mankšta – vienas iš būdų, siekiant sumažinti galimų traumų rizikas.

Susižeisti gali visi – ir maži, ir dideli  0

Arnauskų šeima ir karantino metu stengiasi užsiimti prasmingomis veiklomis. Tam padeda ir dienos planas.

Dienos planas moko produktyvumo ir atitraukia nuo informacinių technologijų  0

Jurbarko rajono 2020 metų sporto apdovanojimai

Jurbarko rajono 2020 metų sporto apdovanojimai  0

Renata Jampolskė su vyru niekada nekvestionavo vakcinacijos naudos.

Pasiskiepydami saugome savo ir aplinkinių sveikatą  3

Vaikų psichologės E. Baltrūnaitės teigimu, tėvams su vaikais vertėtų aptarti kiekvienos dienos planą, nepamirštant įtraukti laiko, skirto fiziniam aktyvumui ir kokybiškam poilsiui.

Vaiko dienotvarkė: kiek laiko leisti jam naudotis kompiuteriu?  1

Pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos bus teikiamos ir šventinėmis dienomis

Pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugos bus teikiamos ir šventinėmis dienomis  5

Sprendimai namų ūkiams, norintiems tausoti gamtą

Sprendimai namų ūkiams, norintiems tausoti gamtą  0

Vakcinomis yra apsaugomas ne tik pasiskiepijęs žmogus, tačiau sukuriama saugi aplinka ir kitiems, sustabdomas tam tikrų ligų plitimas

Apsispręskime: savo imunitetą kurti ar naikinti?  0

Limfodrenažiniai masažai Jurbarke atnaujintose patalpose

Limfodrenažiniai masažai Jurbarke atnaujintose patalpose  0

Patricija Kasilovska teigia, kad dažnu atveju pačios baisiausios ligos neturi visiškai jokių simptomų.

Kai nejauti simptomų, tačiau sergi liga, galinčia sukelti vėžį  1

Pastaruoju metu Lietuvą kaustant koronaviruso (COVID-19) pandemijai, kaip niekad reikalingas piliečių budrumas ir atsakingumas.

Nemokamai dėl koronaviruso tiriami riziką užsikrėsti turėję asmenys  0

Lino Svetiko pastebėjimu, sveikatos priežiūros darbuotojų užsikrėtimas koronavirusu – viena didžiausių pastarojo laikotarpio grėsmių.

Kiekviena diena – naujas iššūkis  0

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“

Startuoja nauja mobilioji programėlė „Korona Stop LT“  0

Ingridos Zurlytės teigimu, svarbu įsitraukti į dialogą su visuomene ir ieškoti sprendimų, kurie skatintų  žmones išlaikyti elgesį, leidžiantį apsisaugoti ir apsaugoti kitus nuo koronaviruso plitimo.

Grėsmė galutinai neišvengta, tačiau prislopinta  0

Dalydamasi savo sirgimo koronavirusu patirtimi atlikėja sako, kad jai pasisekė, bet per daug džiūgauti nevertėtų – atsargumas ir apsauga šiuo metu yra būtina.

Kai išgyveni tai pats, – į ligą žiūri kitomis akimis  0

Saulius Urbonavičius-Samas ragina visus rūkančius pabandyti mesti rūkyti, nes, tai padarius, palaima yra neapsakoma.

Džiaugiuosi, kad mečiau, ir raginu tave padaryti tą patį  0

Mūsų partneriai