Dainius Kinderis: jurbarkiškiai – imkimės iniciatyvos kartu!

Straipsnis  7 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Prisistatykite tiems, kas dar jūsų nepažįsta.

Esu gimęs ir užaugęs savotiškame trikampyje, Žukų kaime, kuris yra Pagėgių, Jurbarko ir Tauragės administracinių ribų sankirtoje, todėl visi trys rajonai man yra ir pažįstami ir artimi. Baigiau socialinio darbo bakalauro studijas. Nors pagal specialybę nedirbau, vistik profesinė atjauta man yra įskiepyta, esu įvairių socialinių projektų vaikams ir seneliams iniciatorius. Užsiėmiau kūrybine veikla, esu parašęs tris knygas, dirbau žurnalistu “Lietuvos ryte”, aplankiau virš šimto Pasaulio šalių, beveik visos Pasaulio kultūros man yra artimos ir pažįstamos. Turėjau daug galimybių likti gyventi užsienyje, bet net nekilo abejonių, kad gyventi ir kurti noriu tėvynėje. Paskutinius dešimt metų dirbu turizmo srityje, esu įmonės vadovas, taip pat įkūriau viešąją įstaigą “Kinderio pramogos” siekiant skatinti, lavinti ir motyvuoti mūsų krašto vaikus per įvairias edukacijas, keliones ir paskaitas. Laisvai kalbu angliškai ir rusiškai, galiu susikalbėti dar keliomis kalbomis. Esu vedęs, žmona Irma, sūnui Hermanui – septyneri. Pagrindiniai pomėgiai – sportas, knygos, kelionės, esu aktyvus ir nebijantis imtis iniciatyvos ir labai mylintis savo kraštą!

Esate gerai žinomas Pagėgiuose. Kas jus sieja su Jurbarko kraštu?

Jurbarko rajonas man labai “arti kūno”. Mano proseneliai Žvangauskai kilę iš Gapšiškių prie Eržvilko, o senelis Kazimieras Kinderis iš Pašaltuonio. Užsiimant įvairiose edukacijose su vaikais iš Vadžgirio nesupratau, kodėl mane taip traukią į tą pusę. Vėliau sužinojau, kad iš to krašto aš ir “atėjęs”. Labai artima ir Viešvilė, kurios parapijai priklausėme ir kaip artimiausią bažnyčią galiu įvardinti būtent Viešvilės.  Karšuvos giria esanti rajonų sankirtoje man yra vienas gražiausių gamtos kampelių visoje Lietuvoje. Norėdamas skatinti jaunimo užimtumą ir krašto patrauklumą, prieš keletą metų pradėjau kviesti čia didelius sporto renginių organizatorius. Taip mano iniciatyva Girdžiuose šurmuliavo “Lietuvos Triatlono taurė”, o Kaskalniuose vyko vienas iš bekelės bėgimo etapų. Gaila, kad ne visi renginiai turi tęstinumą, bet čia reikalingas ir savivaldybių indėlis norint tai vystyti. Be abejonės tęsiu darbą su jaunimu ir vaikais Jurbarko rajone skatinant jų užimtumą bei prisidėsiu prie turizmo skatinimo gamtiškai ir istoriškai tikrai unikaliame rajone Lietuvoje.        

Jei reiktų įvardinti tris pagrindinius darbus Seime, kas tai būtų?    

Idėjų daug ir darbotvarkė plati, jei reiktų sukonkretinti iki trijų, paminėčiau šiuos: aplinkosaugoje – plynų miškų kirtimų mažinimas, socialinėje politikoje – pašalpų mechanizmo pertvarkymas, kai vietoj pinigų pervedimo socialinės atskirties šeimoms būtų teikiamos įvairios paslaugos, taip būtų užtikrinama, kad visi socialines paslaugas turintys gauti asmenys jas gauna, kultūros srityje – pagaliau tinkamai sureguliuoti bibliotekų ir kultūros centrų darbuotojų darbo užmokesčius pakeliant vidurkį iki vidutinio šalies darbo užmokesčio lygio.   

Ko norėtumėte palinkėti Jurbarko rajono žmonėms?

Gyvenam įdomiu, bet ne pačiu saugiausiu laikotarpiu, kai dėl sveikatos krizės paaštrėja visos kitos problemos. Linkiu būti vieningiems ir susitelkusiems, rūpintis savo ir kitų sveikata. Kviečiu imtis iniciatyvos kartu ir palaikyti mane Karšuvos vienmandatėje, bei daugiamandačiame Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos sąraše, kuriame mano numeris 75.

Bus apmokėta iš Valstiečių ir Žaliųjų Sąjungos rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 20007

Straipsnis  7 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto
Mūsų partneriai