Žingsnis į politiką – apsvarstytas ir pagrįstas tikslais

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Jurbarko skyriaus kandidatų į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą sąraše antru numeriu kandidatuoja politikos naujokė, tačiau daugeliui jurbarkiečių jau žinoma kaip puiki specialistė, Audronė Balčiūnienė. Darbas savivaldybės taryboje – galbūt pirmas, bet ne paskutinis posūkis politikoje: ne viena politinė jėga ją matytų ir mero pozicijoje, tačiau Audronė linkusi savo politinį kelią pradėti nuo apačios ir į viršų kopti savo jėgomis.

„Pasukti į politiką, ne paslaptis, buvau kalbinama ne vienos partijos ir ne kartą. Tačiau man neužtenka tik kvietimo. Esu savikritiška ir pirmiausia savęs klausiu, ką aš galiu šioje pozicijoje duoti, ar mano patirtis ir kompetencijos bus reikalingos. Būti tarybos nariu nėra garbės vaikymasis, tai yra galimybė matyti tikslus ir jų siekti. Politika nebuvo mano siekiamybė, tačiau bet kuriame darbe man svarbi galimybė padėti žmonėms. Jei matai, kad kažkas yra blogai, eik ir keisk“, – mintimis, kodėl ryžosi dalyvauti savivaldos rinkimuose, dalijasi kandidatė į savivaldybės tarybos narius.

A. Balčiūnienė 1998 m. Lietuvos kūno kultūros institute įgijo kūno kultūros-sveikatos mokytojo bakalauro laipsnį, o 2014 m. Kauno technologijos universitete – Regionų ir miestų planavimo ir vystymo specialisto magistro laipsnį. Baigusi bakalauro studijas ji pradėjo dirbti kūno kultūros mokytoja, vėliau – Jurbarko rajono kūno kultūros ir sporto centre direktoriaus pavaduotoja, Jurbarko rajono savivaldybės administracijoje vyriausiąja specialiste, atsakinga už darbą su jaunimu. Nuo 2015 metų iki 2022 metų birželio vadovavo vienai didžiausių rajono socialines paslaugas teikiančių organizacijų – VšĮ „Jurbarko socialinės paslaugos“. Jai vadovaujant šioje įstaigoje dirbo 120 darbuotojų, buvo teikta daugiau nei 13 socialinių paslaugų rajono gyventojams, o pati organizacija vertinta kaip inovatyvi bei sertifikuota pagal ISO 9001 bei EQUASS kokybės standartus.

Audronė dešimt metų priklauso Jurbarko LIONS klubui, 2017 m. jam vadovavo, nuo 2019 m. yra Lietuvos LIONS klubų asociacijos valdybos narė, nuo 2022 m. – ir pirmoji vicegubernatorė, taip pat priklauso Jurbarko kredito unijos valdybai, Lietuvos kokybės vadybos ir inovacijų asociacijai.

Nors politikoje iki šiol nedalyvavo, savivaldybės darbas A. Balčiūnienei puikiai pažįstamas iš buvusios darbinės veiklos. Patirtis bendraujant su savivaldybės tarybos nariais leido apsispręsti, kurios partijos programa ir vertybės yra artimiausios. „Per visus darbo metus iš politikų teko pajusti įvairaus spaudimo elgtis vienaip ar kitaip, mačiau kovas dėl postų, tačiau iš LŽVS atstovaujančių tarybos narių to niekada nepatyriau. Tai – praktiški, ryškiausiai atstovaujantys rajono žmonėms, patikimi, turintys vertybes ir sveiką šaltą protą žmonės. Šie žmonės vadovaujasi savo galva ir leidžia laisvai reikšti savo nuomonę. Dėl politikos savo įsitikinimų neišsižadėsiu, todėl ši komanda man puikiai tinka“, – sako ji.

Pasak kandidatės į savivaldybės tarybos narius, pasiryžimą tapti politike paskatino ir žinojimas, kad gali būti kitaip. Patirtis, sukaupta dirbant su užsienio partneriais, organizuojant akcijas ir renginius, įgyvendinant sėkmingus projektus, vadovaujamos įstaigos pasiekimai bei kompetentingų asmenų bei institucijų įvertinimai leidžia tikėti, kad reikia noro keistis, veržlumo ir  iniciatyvos, ir savivaldoje bus pasiekti geresni rezultatai. Audronė įsitikusi: „Reikia spartesnių sprendimų! Dabar viskas vyksta lėtai, sprendimai priimami su perdėtu įtarumu, todėl nespėjama, traukinys jau būna nuvažiavęs“.

Kandidatė į tarybos narius nelinkusi žarstytis populistiniais pažadais. „Utopijų nemėgstu, tad žadėti pastatyti kažką didingo būtų nesąžininga. Pirmiausia būtina realiai įvertinti poreikį vienai ar kitai paslaugai bei išlaikymo kaštus. Dėmesys pirmiausia turi būti skirtas tam, kas šiandien yra gyvybiškai reikalinga“, – svarsto ji. Pasak jos, neverta ir tikėti kandidatų universalumu. „Būti visų sričių specialistu – neįmanoma. Todėl kandidatuodama į savivaldybės tarybą žinau, kokiose srityse esu stipriausia ir kur galėčiau būti naudinga“, – sako A. Balčiūnienė.

LŽVS Jurbarko skyriaus programoje įrašyta, kad piliečius bei visuomenines organizacijas bus siekiama įtraukti į planavimą bei įgyvendinimą. Taip pat norima dalį savivaldybės teikiamų viešųjų paslaugų perduoti nevyriausybinėms organizacijoms (NVO). „Švietimas, socialinė sritis, sociokultūrinė aplinka yra tos sritys, kuriose aš turiu daug patirties ir žinių. Esu stipri valdymo srityje. Matau didžiulį bendruomenės potencialą, tik reikia sukurti mechanizmą, kaip savivaldybė gali bendruomenėms padėti, paskatinti NVO veikti, pasiūlyti joms pagalbą ir mentorystę. Sustiprinti šias organizacijas, kad jos įstengtų perimti iki šiol savivaldybės įstaigų teikiamas paslaugas. Netiesa, kad tai kainuos brangiau. Tai turėtų įvertinti profesionalai. Dirbdama bendruose projektuose su užsieniečiais mačiau, kad tai veikia, savivaldybės įstaigos ir NVO gali būti partneriai, o bendruomenės gali ne tik šokti ir dainuoti, bet ir teikti paslaugas savo nariams. Paslaugos gyventojams yra prioritetas, ir nesvarbu, kas jas teikia“, – svarbiausią veiklos sritį nurodo kandidatė į savivaldybės tarybą.

Pasak jos, taip pat svarbi savivaldos funkcija – sukurti patogias sąlygas, infrastruktūrą verslui vystytis. „Būkim sąžiningi, pritraukti stambių investuotojų į Jurbarką bus sunku, nes neturime susisiekimo geležinkeliu, pagrindiniais keliais, vandens kelias dar tik pradedamas vystyti. Sąlygų reikia vidutiniam ir smulkiam verslui“, – mano A. Balčiūnienė. Pasak jos, turizmo rojumi pretenduojančiame tapti krašte gali vystytis paslaugų sektorius, tačiau pirmiausia reikia surasti, kas į Jurbarką paskatintų atvykti turistus: „Mes turime daug gražių vietų, tačiau nėra to „cinkelio“, kuris taptų traukos objektu. Čia labai praverstų gyventojų mintys, jų iniciatyvos. Daug gražių dalykų kyla iš bendruomenių iniciatyvos, kurias turi paremti, leisti joms vystytis, o ne biurokratiniais varžtais stabdyti, savivaldybė. Duokime laisvę rūpintis ir kurti savo aplinką“.

LŽVS Jurbarko skyriaus atstovė įsitikinusi, kad vienas svarbiausių tarybos nario uždavinių – teikti siūlymus ir siekti jų įgyvendinimo, tačiau kaip ir kitose veiklos srityse čia privalu siekti ne kiekybės, o kokybės, ne tik tikslo  matymo, bet ir rezultato. „Man labai trūksta politinės kultūros, etiketo. Savivaldybės taryba turėtų būti vieta kompetencijai, inteligencijai, diplomatijai, su oponentais privalome kalbėti be žeminimų. Tokios naujos savivaldybės tarybos tikiuosi“, – sako A. Balčiūnienė.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Nr. 12

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LVŽS rinkiminės sąskaitos. Užsak. Nr. MLPR 2307

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkoja už pasitikėjimą

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkoja už pasitikėjimą  4

Verslininkė, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentė Vilma Vasiliauskienė kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą

Verslininkė, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentė Vilma Vasiliauskienė kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą  3

GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  4

Ūkiškumas partijos neturi – Daivaras Rybakovas kviečia stagnaciją Jurbarke įveikti kartu

Ūkiškumas partijos neturi – Daivaras Rybakovas kviečia stagnaciją Jurbarke įveikti kartu  3

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdo Gudaičio padėka rinkėjams

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdo Gudaičio padėka rinkėjams  2

Liudmila Norkaitienė antrame ture kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą

Liudmila Norkaitienė antrame ture kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą  0

Daivaras Rybakovas dėkoja pasibaigus pirmam savivaldos rinkimų turui

Daivaras Rybakovas dėkoja pasibaigus pirmam savivaldos rinkimų turui  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS-AČIŪ UŽ PASITIKĖJIMĄ

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS-AČIŪ UŽ PASITIKĖJIMĄ  0

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas į Jurbarko rajono savivaldybės Tarybą ir rinkimų programa

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas į Jurbarko rajono savivaldybės Tarybą ir rinkimų programa  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  5

Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška kovo 5 d. kviečia balsuoti renkant rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius

Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška kovo 5 d. kviečia balsuoti renkant rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius  0

Kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą

Kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą  0

Drąsos permainoms reikia daugelyje savivaldybės sričių

Drąsos permainoms reikia daugelyje savivaldybės sričių  2

Kaip gyvensime, priklauso nuo mūsų pačių

Kaip gyvensime, priklauso nuo mūsų pačių  0

Rajoną apėmusiai stagnacijai įveikti būtinos permainos

Rajoną apėmusiai stagnacijai įveikti būtinos permainos  1

3 PIRMI DAIVARO RYBAKOVO DARBAI, TAPUS JURBARKO RAJONO MERU

3 PIRMI DAIVARO RYBAKOVO DARBAI, TAPUS JURBARKO RAJONO MERU  2

Savivalda nėra pastatas ar uždaras vietos politikų klubas – tai visi Jurbarko krašto gyventojai

Savivalda nėra pastatas ar uždaras vietos politikų klubas – tai visi Jurbarko krašto gyventojai  1

Kovo 5-tą rinkis sąrašo numerį 11

Kovo 5-tą rinkis sąrašo numerį 11  0

Susitikimas su kandidate į Jurbarko rajono merus Danguole Matukevičiene

Susitikimas su kandidate į Jurbarko rajono merus Danguole Matukevičiene  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS: GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS: GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  6

Liudmilos Norkaitienės, kandidatės į merus biografija

Liudmilos Norkaitienės, kandidatės į merus biografija  10

Mūsų partneriai