Rajoną apėmusiai stagnacijai įveikti būtinos permainos

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ūkininkas, Jurbarko r. ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Jovarauskas, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Jurbarko skyriaus rinkiminiame sąraše į Jurbarko r. savivaldybės tarybą  kandidatuojantis trečiu numeriu,  įsitikinęs, kad Jurbarko kraštas gali tapti klestinčiu, patraukliu gyventi, dirbti ir svečiuotis. „Jei manyčiau kitaip, nebedalyvaučiau rinkimuose. Tikiu, kad naujoje taryboje bus naujų žmonių, idėjų ir energijos joms įgyvendinti. Pastaruoju metu savivaldybę apėmusią stagnaciją būtina keisti proveržiu“, - sako kandidatas.

 

Į politiką R. Jovarauskas pasuko prieš ketverius metus, kai su tuo pačiu LVŽS sąrašu buvo išrinktas į savivaldybės tarybą. Iki tol ir dabar ūkininkas aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje – yra Lietuvos grūdų augintojų asociacijos, Jurbarko r.  kredito unijos valdybos, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Jurbarko skyriaus valdybos narys, aktyviai dalyvauja Paulių kaimo bendruomenės veikloje. R. Jovarauskas ne vienerius metus buvo Lietuvos ūkininkų sąjungos vicepirmininkas. „Nepriklausau jokiai partijai, tačiau LVŽS Jurbarko komanda yra tie žmonės, su kuriais galima daug nuveikti. Žemės ūkio politikoje, kaimo reikaluose daugiausia išmanau, bet visuomeninė veikla leidžia susipažinti su daugeliu rajono problemų“, - sako kandidatas į savivaldybės tarybą.

Aktyvus visuomenininkas seniai buvo kalbinamas prisijungti prie įvairių partijų sąrašų, tačiau sutiko dalyvauti tik 2019 m. savivaldybių rinkimuose. „Matyt tada subrendau politikai. Man buvo nepriimtina rajone vykdoma politika kaimiškose vietovėse. Tačiau pradėjęs dirbti taryboje supratau, kad vienas ar keliese ne kažką galime padaryti, tam reikia stiprios visos tarybos ir sutarimo. Deja, pastaruosius ketverius metus tarybą taip pat buvo apėmusi stagnacija, dirbome be daugumos ir lyderio, nebuvo energijos ir noro pokyčiams, o tokį darbą atspindi savivaldybės padėtis kitų rajonų kontekste“, - įžvalgomis dalijasi R. Jovarauskas. Jis tikisi, kad šįkart rinkėjai patikės savivaldybės reikalus idėjų ir vizijų turintiems, rajono perspektyvą matantiems, aktyviems žmonėms.

Kas trukdo savivaldybei judėti pirmyn, pasiekti proveržį? „Visų pirma – nėra aiškaus lyderio, matančio rajono perspektyvą 10 ir daugiau metų į priekį, turinčio viziją, kur rajonas turi sukti, drąsiai priimančio naujoves. Negalima rajono ateitį matyti tik turizme. Jis svarbus, bet pirmiausia turime remti verslą, žemės ūkį, kad būtų kuriamos darbo vietos, paslaugos, neišvažinėtų jauni žmonės. Tada ir turizmą bus iš ko vystyti“, - mano R. Jovarauskas.

Praktiku save įvardijančiam  kandidatui į savivaldybės tarybą nepatinka pilstyti iš tuščio į kiaurą, todėl jis tiesiai bedžia į ne vienam rajono gyventojui, ypač gyvenančiam kaime, problemas: apleista kaimo infrastruktūra, netvarkomi arba prastai tvarkomi keliai, projektų nederinimas su bendruomenėmis, neaiškus  ir netaupus biudžeto lėšų panaudojimas, vengimas spręsti įsisenėjusias problemas. „Problemų daug, tačiau į daugelį jų užmerkiamos akys, lėšos skirstomos neracionaliai, projektai vykdomi neatsižvelgiant į gyventojų poreikius. Net mes, kaip tarybos nariai, sunkiai gauname informaciją apie tai, kaip vyksta projektai, kaip panaudojamos lėšos, nesulaukiame aiškių atsakymų į klausimus, nėra atsakingų už blogai vykdomus projektus. Tokia betvarkė negali tęstis“, - sako R. Jovarauskas.

Savivaldybė turėtų didesnį dėmesį ir finansavimą skirti kaimo infrastruktūrai, daugiau domėtis Lietuvos kelių direkcijos vykdomais projektais, nes šie dažnai neatitinka kaimo žmonių lūkesčių. Būtina sutvarkyti susisiekimą su rajono seniūnijomis. „Puiku, kad radome galimybių pagerinti ir neapmokestinti susisiekimo su Taurage, tačiau tai tik viena kryptis, iš kitų kaimų gyventojai negali patogiai pasiekti net Jurbarko. Būtina sutvarkyti visuomeninį transportą“, - sako R.Jovarauskas.

Jis atkreipia dėmesį ir į kitus seniai reikalingus atlikti darbus, kuriems pritrūko savivaldybės administracijos dėmesio – niekaip nepradedamus Šimkaičių gręžinio darbus, neužpildytus kaimo ugniagesių etatus, baimę vykdyti švietimo tinklo optimizavimą, investicijų į naujas technologijas vengimą. „Gręžiniui pinigai biudžete jau numatyti, tik tam skiriamų pinigų suma keistai didelė, o kodėl taip yra niekas nepaaiškina. Kaip ir neaišku, kodėl pas mus vykdomi kiemų tvarkymo, stoties statybų projektai tokie prabangūs ir brangūs. Graudu žiūrėti į tamsą gatvėse, kai Tauragė, įrengusi saulės baterijas ir šiuolaikišką apšvietimą, džiaugiasi šviesa. Mūsų savivaldybėje tokių projektų nepavyko įgyvendinti. Reikia stiprinti medicinos paslaugas gyventojams – išlaikyti ligoninę, padėti kaimo gyventojams gauti būtiną gydymą. Tačiau tam taip pat reikia ieškoti projektų, kitų finansavimo šaltinių, ne tik naudoti savivaldybės biudžetą.  Galima būtų vardyti ir vardyti, kas yra blogai, bet geriau kažką keisti ir imtis darbų“, - sako R.Jovarauskas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Nr. 12

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LVŽS rinkiminės sąskaitos. Užsak. Nr. MLPR 2314

Rekomenduojami video:
Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkoja už pasitikėjimą

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkoja už pasitikėjimą  4

Verslininkė, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentė Vilma Vasiliauskienė kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą

Verslininkė, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentė Vilma Vasiliauskienė kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą  3

GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  4

Ūkiškumas partijos neturi – Daivaras Rybakovas kviečia stagnaciją Jurbarke įveikti kartu

Ūkiškumas partijos neturi – Daivaras Rybakovas kviečia stagnaciją Jurbarke įveikti kartu  3

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdo Gudaičio padėka rinkėjams

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdo Gudaičio padėka rinkėjams  2

Liudmila Norkaitienė antrame ture kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą

Liudmila Norkaitienė antrame ture kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą  0

Daivaras Rybakovas dėkoja pasibaigus pirmam savivaldos rinkimų turui

Daivaras Rybakovas dėkoja pasibaigus pirmam savivaldos rinkimų turui  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS-AČIŪ UŽ PASITIKĖJIMĄ

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS-AČIŪ UŽ PASITIKĖJIMĄ  0

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas į Jurbarko rajono savivaldybės Tarybą ir rinkimų programa

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas į Jurbarko rajono savivaldybės Tarybą ir rinkimų programa  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  5

Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška kovo 5 d. kviečia balsuoti renkant rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius

Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška kovo 5 d. kviečia balsuoti renkant rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius  0

Kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą

Kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą  0

Drąsos permainoms reikia daugelyje savivaldybės sričių

Drąsos permainoms reikia daugelyje savivaldybės sričių  2

Kaip gyvensime, priklauso nuo mūsų pačių

Kaip gyvensime, priklauso nuo mūsų pačių  0

3 PIRMI DAIVARO RYBAKOVO DARBAI, TAPUS JURBARKO RAJONO MERU

3 PIRMI DAIVARO RYBAKOVO DARBAI, TAPUS JURBARKO RAJONO MERU  2

Savivalda nėra pastatas ar uždaras vietos politikų klubas – tai visi Jurbarko krašto gyventojai

Savivalda nėra pastatas ar uždaras vietos politikų klubas – tai visi Jurbarko krašto gyventojai  1

Kovo 5-tą rinkis sąrašo numerį 11

Kovo 5-tą rinkis sąrašo numerį 11  0

Kandidatė į tarybos narius Audronė Balčiūnienė: „Kviečiu kovo 5 d. aktyviai dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose ir palaikyti LVŽS Jurbarko skyriaus kandidatų sąrašą“.

Žingsnis į politiką – apsvarstytas ir pagrįstas tikslais  0

Susitikimas su kandidate į Jurbarko rajono merus Danguole Matukevičiene

Susitikimas su kandidate į Jurbarko rajono merus Danguole Matukevičiene  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS: GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS: GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  6

Liudmilos Norkaitienės, kandidatės į merus biografija

Liudmilos Norkaitienės, kandidatės į merus biografija  10

Mūsų partneriai