Kaip gyvensime, priklauso nuo mūsų pačių

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Jurbarko skyriaus kandidatų į Jurbarko r. savivaldybės tarybą sąraše – nemažai naujų veidų. Vienas jų – septintu numeriu sąraše kandidatuojantis melioracijos specialistas, ūkininkas Algirdas Ambrakaitis „Gimiau ir užaugau Jurbarko rajone, čia matau ir savo šeimos ateitį, todėl man rūpi, kokiame krašte gyvename.  Atsiradus galimybei  noriu savo žiniomis ir patirtimi prisidėti  kuriant rajono gerovę. Mes patys esame atsakingi už aplinką, kurioje gyvename “, – sako  kandidatas.

Politika A. Ambrakaičiui nebuvo svetima ir anksčiau – jis buvo vienos partijos narys, tačiau šiai įsipainiojus į kyšio skandalą principingai atsisakė joje būti. Šiuo metu jis nepriklauso jokiai partijai, tačiau sulaukęs kvietimo prisijungti prie LVŽS sąrašo sutiko, nes čia surinkta įvairių sričių specialistų, jaunatviška, veržli komanda. „Šiais žmonėmis pasitikiu, ne su vienu siejo ir tebesieja darbinė veikla, todėl drąsiai jungiuosi prie šio sąrašo“, – sako LVŽS sąrašo naujokas.

A. Ambrakaitis Lietuvos žemės ūkio universitete įgijo inžinieriaus hidrotechniko specialybę bei aplinkos inžinerijos magistro laipsnį, 13 metų dirbo Jurbarko r. savivaldybės administracijos žemės ūkio skyriuje – ėjo vyr. specialisto melioracijai,  skyriaus vedėjo pareigas. „Daug melioracijos projektų rajone įgyvendinta mano iniciatyva. Pažįstu kiekvieną rajono kampelį. Kiekvienas tarybos narys turėtų gerai susipažinti su administracijos darbu, tada būtų lengviau vieniems kitus suprasti, dirbti ranka rankon. Dirbant savivaldybės administracijoje tikrai stebindavo tarybos narių neįsigilinimas į sprendimus, užduodami nekompetentingi klausimai“, - pastebi kandidatas į savivaldybės tarybą.

 Savivaldybės taryboje A. Ambrakaitis tikisi matyti daugiau naujų žmonių. „Būtų puiku, kad bent pusė tarybos narių pasikeistų“, – juokiasi kandidatas. Rinkėjams jis primena galimybę kandidatus reitinguoti – nebūtina balsuoti tik už sąrašų pradžioje esančius politikos senbuvius.

Pasak A. Ambrakaičio, taip pat svarbu, kad taryboje dirbtų įvairių sričių profesionalai, galintys pasiūlyti iniciatyvų  ir sprendimų visais savivaldos klausimais. „Pasigendu tarybos narių aktyvumo, vos vienas kitas sprendimas parengiamas jų iniciatyva. Taip pat manau, kad bet kurios politinės jėgos atstovai taryboje turėtų rasti bendrą sutarimą svarbiausiais rajonui klausimais“, – sako A. Ambrakaitis.

Pats kandidatas gilintųsi į statybos, aplinkosaugos, melioracijos klausimus. Administracijos darbe vienu didžiausių trūkumų jis įvardija nekokybišką techninių projektų parengimo ir įgyvendinimo priežiūrą. „Neužtenka pritarti rangovų parengtiems projektams, pirmiausia reikia apie juos diskutuoti su bendruomenėmis, išgirsti jų pasiūlymus ir nuomonę, po to projektus privalu atidžiai išnagrinėti, kad vėliau netektų vis papildomai ieškoti pinigų biudžete arba nusivilti atliekamais darbais. Tokių pavyzdžių turime vos ne kiekviename Jurbarke vykdomame projekte“, – pastebi A. Ambrakaitis.

Nemažai panašių tiek miesto, tiek kaimo problemų kyla visose savivaldybėse, jas reikia spręsti šalies mastu, tačiau ir savivaldoje yra pakankamai įrankių tvarkytis atsakingiau, ūkiškiau. „Miestuose aktualios kiemų, kaimuose – žvyrkelių tvarkymo problemos, atliekų surinkimas stringa tiek mieste, tiek kaime. Taryboje priimami sprendimai dažnai prasilenkia su gyventojų pageidavimais, yra trumparegiški, todėl vėlgi – reikia tartis, į aplinkos tvarkymą žiūrėti iš  gero šeimininko pozicijos. Gyventojai taip pat turėtų būti aktyvesni. Savo nuomonę jie gali išreikšti ir kreipdamiesi į tarybos narius“, – mano A. Ambrakaitis.

Kodėl vienus daugiabučių kiemus renovuojame iš pagrindų, o kitų kiemų milžiniškoms duobėms visai  nelieka pinigų? Galbūt galima finansavimą kiemų remontui paskirstyti racionaliau? Kodėl dideliems projektams vykdyti skiriame didžiules lėšas, o po kelių metų juos pamirštame ir neberandame pinigų jų priežiūrai ir remontui? Kodėl parengtų techninių projektų trūkumai paaiškėja tik nupirkus rangos darbus ir pradėjus juos vykdyti? Kodėl vienos seniūnijos sugeba ir žvyrkelius tvarkyti, o kitos tik žolę nupjauti? Kodėl mažai bendraujama su atsinaujinančios energijos elektrinių statytojais ir neieškoma naudos bendruomenėms? Kodėl šiukšlių konteineriai nuolat skęsta šiukšlių pertekliuje?

Tokius klausimus iš kasdienybės kelia kandidatas į savivaldybės tarybą A. Ambrakaitis. „Nutiesiame dviračių takus, o vėliau net nušienauti aplink juos nesugebame. Galbūt vietoj prabangios dviejų kvartalų renovacijos paprasčiau sutvarkykime kelis kiemus? Gal įmanoma atliekas išvežti dažniau? Šie ir kiti klausimai rūpi daugumai gyventojų, todėl į juos ir gilinčiausi bei stengčiausi išspręsti maksimaliai gerai dirbdamas savivaldybės taryboje“, – sako A. Ambrakaitis. 

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Nr. 12

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LVŽS rinkiminės sąskaitos. Užsak. Nr. MLPR 2315

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkoja už pasitikėjimą

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkoja už pasitikėjimą  4

Verslininkė, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentė Vilma Vasiliauskienė kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą

Verslininkė, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentė Vilma Vasiliauskienė kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą  3

GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  4

Ūkiškumas partijos neturi – Daivaras Rybakovas kviečia stagnaciją Jurbarke įveikti kartu

Ūkiškumas partijos neturi – Daivaras Rybakovas kviečia stagnaciją Jurbarke įveikti kartu  3

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdo Gudaičio padėka rinkėjams

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdo Gudaičio padėka rinkėjams  2

Liudmila Norkaitienė antrame ture kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą

Liudmila Norkaitienė antrame ture kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą  0

Daivaras Rybakovas dėkoja pasibaigus pirmam savivaldos rinkimų turui

Daivaras Rybakovas dėkoja pasibaigus pirmam savivaldos rinkimų turui  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS-AČIŪ UŽ PASITIKĖJIMĄ

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS-AČIŪ UŽ PASITIKĖJIMĄ  0

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas į Jurbarko rajono savivaldybės Tarybą ir rinkimų programa

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas į Jurbarko rajono savivaldybės Tarybą ir rinkimų programa  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  5

Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška kovo 5 d. kviečia balsuoti renkant rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius

Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška kovo 5 d. kviečia balsuoti renkant rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius  0

Kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą

Kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą  0

Drąsos permainoms reikia daugelyje savivaldybės sričių

Drąsos permainoms reikia daugelyje savivaldybės sričių  2

Rajoną apėmusiai stagnacijai įveikti būtinos permainos

Rajoną apėmusiai stagnacijai įveikti būtinos permainos  1

3 PIRMI DAIVARO RYBAKOVO DARBAI, TAPUS JURBARKO RAJONO MERU

3 PIRMI DAIVARO RYBAKOVO DARBAI, TAPUS JURBARKO RAJONO MERU  2

Savivalda nėra pastatas ar uždaras vietos politikų klubas – tai visi Jurbarko krašto gyventojai

Savivalda nėra pastatas ar uždaras vietos politikų klubas – tai visi Jurbarko krašto gyventojai  1

Kovo 5-tą rinkis sąrašo numerį 11

Kovo 5-tą rinkis sąrašo numerį 11  0

Kandidatė į tarybos narius Audronė Balčiūnienė: „Kviečiu kovo 5 d. aktyviai dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose ir palaikyti LVŽS Jurbarko skyriaus kandidatų sąrašą“.

Žingsnis į politiką – apsvarstytas ir pagrįstas tikslais  0

Susitikimas su kandidate į Jurbarko rajono merus Danguole Matukevičiene

Susitikimas su kandidate į Jurbarko rajono merus Danguole Matukevičiene  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS: GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS: GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  6

Liudmilos Norkaitienės, kandidatės į merus biografija

Liudmilos Norkaitienės, kandidatės į merus biografija  10

Mūsų partneriai