Drąsos permainoms reikia daugelyje savivaldybės sričių

Straipsnis  2 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) Jurbarko skyriaus kandidatų į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą sąrašą pradeda jo pirmininkas, jau dvi kadencijas taryboje dirbantis ūkininkas Donatas Jackis. Prieš tapdamas tarybos nariu politikas ketverius metus ėjo Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas, tad savivaldos „virtuvę“ pažįsta iš visų pusių.

„Šiemet į savivaldos rinkimus einu vedinas vilties, kad į tarybą dirbti ateis naujų jaunų, kompetentingų žmonių. Nemažai tokių įtraukėme į savo sąrašą. Norėtųsi, kad ir kitų sąrašų pirmose pozicijose atsirastų naujų lyderių. Deja, dažniausiai taip nedaroma, o politinės jėgos tik guodžiasi, kad jauni žmonės nesidomi politika, nenori dalyvauti rinkimuose ir prisiimti atsakomybės“, – sako D. Jackis.

Jis neslepia, kad pastaroji Jurbarko rajono savivaldybės tarybos kadencija buvo paženklinta nesėkmės ženklu – nuo pat paskutinių rinkimų nepavyko suburti efektyvios daugumos, politikai sprendimus priėminėjo vedini senų nuoskaudų ir ambicijų. „Gaila, bet ketveri metai buvo išskirtiniai blogąja prasme. Tikiuosi, kad šįkart pavyks suburti konstruktyviai dirbančią daugumą ir taryba dirbs matydama viso rajono poreikius bei išvengs neetiško,beprasmiško politikavimo“, – tikisi skyriaus pirmininkas.

LVŽS sąraše į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą – 23 kandidatai. Tai ir turintys politinės patirties asmenys, ir politikos naujokai – įvairių sričių specialistai – ūkininkai, verslininkai, socialinės srities, medicinos, švietimo, kultūros atstovai, pasiryžę pasidalyti savo patirtimi dirbant savivaldoje. „Tai žmonės, kuriantys pridėtinę vertę rajone, norintys keisti šį kraštą, matantys šviesesnę jo ateitį. Tai – nebūtinai partijos nariai, tačiau visiems jiems svarbu įgyvendinti pokyčius su patikima komanda. Esame gana jauni žmonės, nebijome lyderystės ir turime tam energijos“, – sako D. Jackis.

Kandidatas į tarybos narius tikina, kad rinkėjų neturėtų klaidinti partijos pavadinimas. „Ši sąjunga vienija ne tik kaimo žmones. Tai viena seniausių ir stabiliausių politinių jėgų Lietuvoje. Žinoma, kaip ir kiekvienoje partijoje būna pakilimų ir nuosmukių, tačiau savivaldoje mes turime stabilią ir tvirtą komandą, kuri dirba dėl viso rajono gyventojų, mato ne tik kaimo, bet ir viso krašto problemas“, – tvirtina LVŽS Jurbarko skyriaus pirmininkas.

Politikas tiesiai įvardija, kas neleidžia rajonui sparčiau judėti į priekį. „Didelė problema, kad nebuvo turinčio strateginį matymą ir veiklaus administracijos direktoriaus. Dėl to nepadaryta daug, kas jau privalėjo būti padaryta“, – mano D. Jackis. Pasak jo, jau turėjo būti rasti efektyvūs vaikų globos įstaigos pertvarkymo sprendimai, parengta ir įgyvendinama švietimo įstaigų tinkl o pertvarka, optimizuojama kitų savivaldybės įstaigų veikla.

„Negalime skirti iš rajono biudžeto pusės milijono eurų keliolikai vaikų globos įstaigoje išlaikyti, reikalingi kitokie sprendimai. Baimė sutvarkyti ugdymo įstaigų tinklą tėvus pačius verčia ieškoti sprendimų – jie nori, kad vaikai gautų tinkamą išsilavinimą. Trypčiojimas tik didina biudžeto išlaidas gausiam įstaigų administracijos aparatui ir patalpoms išlaikyti. Rajone teikiamas kultūros, švietimo, medicinos paslaugas reikėtų koncentruoti, neišmėtyti jų įvairiose pastatuose“, – sritis, kurioms reikia dėmesio, ir galimybes taupyti biudžeto lėšas mini D. Jackis.

Pasak politiko, daugelis problemų gali būti pradėtos spręsti atsakingai planuojant darbus ir sąžiningai subalansavus biudžetą. „Kartais skiriant nemažas lėšas kažkuriai sričiai, rezultatų vis tiek nėra, o kitoms sritims pinigų būna per mažai. Ne viskas atsispindi dabar tvirtinamame savivaldybės biudžete, jo struktūra turėtų keistis – pažiūrėjus į atitinkamas eilutes atrodo, kad verslui ar kaimo poreikiams skiriama itin mažai, tačiau dalis šių lėšų pasislepia po kitomis eilutėmis. Gyventojams, verslui reikia aiškumo“, – mano jis.

Politikas mano, kad ir savivaldybės administracijos darbe trūksta efektyvumo. „Verslas daro efektyvius pokyčius. Taip turi dirbti ir savivalda – dinamiškai, greitai prisitaikyti prie sąlygų. Administracija taip pat turi keistis, o tai leistų efektyviau dirbti ir sutaupyti lėšų kitoms sritims“, – sako kandidatas į tarybos narius.

D. Jackis pastebi, kad įvairiuose investiciniuose fonduose vangiai ieškoma galimybių biudžetinių įstaigų pastatams (darželiams, mokykloms, seniūnijoms, kultūros namams) atnaujinti – o juk tai leistų taupyti lėšas patalpoms išlaikyti, dalį savivaldybės teikiamų paslaugų būtų efektyviau perduoti nevyriausybinėms organizacijoms, bendruomenėse reikia atrasti lyderius, kurie noriai imtųsi teikti tam tikras viešąsias paslaugas. ES fondų lėšas taip pat svarbu panaudoti efektyviai – ne griebtis vis naujų projektų, o iki galo įgyvendinti pradėtus projektus, kad būtų pasiektas pats geriausias rezultatas. LVŽS atstovų žvilgsnis krypsta ir medicinos sritį – medicinos paslaugas rajone išlaikyti būtina, be to, svarbu, kad jos būtų lengvai prieinamos ir kaimo žmonėms.

„Dėl investicijų į infrastruktūros objektus privalu tartis su bendruomenėmis, tarybos nariais, atsisakyti praktikos apie sprendimus prabilti paskutinę akimirką, kai kažką pakeisti jau sunku. O ir diskusijos su gyventojais turi būti tikros, išsamios, o ne popierinės, dėl akių“, – pabrėžia politikas. Pasak jo, bendraujant su gyventojais, verslu, trūksta pasitikėjimo. „Galvojant apie ekonominę rajono plėtrą labai pasigendu savivaldybės vadovų pasitikėjimo vietos verslu bei ateinančiomis investicijomis. Verslui nepriimtinos ilgos diskusijos, svarstymai. Jei nesuteikiama galimybė, verslas eina kitur. Kiekvieną iniciatyvą pasverti reikia, tačiau tai daryti reikia greitai“, – mano D. Jackis.

LVŽS kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą pasirengę ne tik įvardyti savivaldos problemas, bet ir imtis atsakomybės jas sprendžiant – tariantis su visuomene, ieškant sutarimo ir bendro Jurbarko krašto ateities matymo su kitomis taryboje dirbančiomis politinėmis jėgomis, formuojant sąžiningą savivaldybės biudžetą, vykdant rajono plėtrai reikalingus projektus, bendradarbiaujant su verslu ir kitomis organizacijomis, drąsiai inicijuojant būtinus pokyčius.

Sąrašo Nr. 12

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LVŽS rinkiminės sąskaitos. Užsak. Nr. MLPR 2327

Rekomenduojami video:
Straipsnis  2 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkoja už pasitikėjimą

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius dėkoja už pasitikėjimą  4

Verslininkė, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentė Vilma Vasiliauskienė kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą

Verslininkė, Jurbarko krašto verslininkų sąjungos prezidentė Vilma Vasiliauskienė kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą  3

GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  4

Ūkiškumas partijos neturi – Daivaras Rybakovas kviečia stagnaciją Jurbarke įveikti kartu

Ūkiškumas partijos neturi – Daivaras Rybakovas kviečia stagnaciją Jurbarke įveikti kartu  3

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdo Gudaičio padėka rinkėjams

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Jurbarko skyriaus pirmininko Algirdo Gudaičio padėka rinkėjams  2

Liudmila Norkaitienė antrame ture kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą

Liudmila Norkaitienė antrame ture kviečia balsuoti už Daivarą Rybakovą  0

Daivaras Rybakovas dėkoja pasibaigus pirmam savivaldos rinkimų turui

Daivaras Rybakovas dėkoja pasibaigus pirmam savivaldos rinkimų turui  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS-AČIŪ UŽ PASITIKĖJIMĄ

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS-AČIŪ UŽ PASITIKĖJIMĄ  0

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas į Jurbarko rajono savivaldybės Tarybą ir rinkimų programa

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatų sąrašas į Jurbarko rajono savivaldybės Tarybą ir rinkimų programa  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  5

Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška kovo 5 d. kviečia balsuoti renkant rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius

Lietuvos Respublikos Seimo narys Ričardas Juška kovo 5 d. kviečia balsuoti renkant rajono savivaldybės merą ir Tarybos narius  0

Kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą

Kandidatai į Jurbarko rajono savivaldybės tarybą  0

Kaip gyvensime, priklauso nuo mūsų pačių

Kaip gyvensime, priklauso nuo mūsų pačių  0

Rajoną apėmusiai stagnacijai įveikti būtinos permainos

Rajoną apėmusiai stagnacijai įveikti būtinos permainos  1

3 PIRMI DAIVARO RYBAKOVO DARBAI, TAPUS JURBARKO RAJONO MERU

3 PIRMI DAIVARO RYBAKOVO DARBAI, TAPUS JURBARKO RAJONO MERU  2

Savivalda nėra pastatas ar uždaras vietos politikų klubas – tai visi Jurbarko krašto gyventojai

Savivalda nėra pastatas ar uždaras vietos politikų klubas – tai visi Jurbarko krašto gyventojai  1

Kovo 5-tą rinkis sąrašo numerį 11

Kovo 5-tą rinkis sąrašo numerį 11  0

Kandidatė į tarybos narius Audronė Balčiūnienė: „Kviečiu kovo 5 d. aktyviai dalyvauti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose ir palaikyti LVŽS Jurbarko skyriaus kandidatų sąrašą“.

Žingsnis į politiką – apsvarstytas ir pagrįstas tikslais  0

Susitikimas su kandidate į Jurbarko rajono merus Danguole Matukevičiene

Susitikimas su kandidate į Jurbarko rajono merus Danguole Matukevičiene  0

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS: GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU

SKIRMANTAS MOCKEVIČIUS: GERIAUSIUS SPRENDIMUS SURASIME KARTU  6

Liudmilos Norkaitienės, kandidatės į merus biografija

Liudmilos Norkaitienės, kandidatės į merus biografija  10

Mūsų partneriai