Jurbarko rajone užsiregistravo pirmasis visuomeninis rinkimų komitetas

Straipsnis  4 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Pirmajame Jurbarko rajone VRK užregistruotame visuomeniniame rinkimų komitete – ir buvęs socialdemokratas, ir buvęs darbietis.

 

Gruodžio 3 dienos duomenimis, Vyriausioji rinkimų komisijoje (VRK) registruota 49 visuomeninių rinkimų komitetų, tarp kurių vienas ir Jurbarko rajone. Tai K. Šimkaus komanda „Už Jurbarko kraštą“.

 

Šio komiteto lyderis Kazimieras Šimkus į dabartinę rajono savivaldybės tarybą išrinktas Jurbako socialdemokratų partijos sąraše, tačiau kadencijos eigoje jis išėjo iš socialdemokratų partijos, ir iš frakcijos taryboje. K. Šimkus buvo praradęs dalies partiečių pasitikėjimą.

 

Dabartinėje rajono savivaldybės taryboje K. Šimkus prisijungė prie opozicinės liberalų sąjūdžio frakcijos.

 

Ankstesnėje tarybos kadencijoje jis, socialdemokratų deleguotas, ėjo rajono vicemero pareigas. Tuo metu rajono valdančiąją daugumą sudarė liberalų sąjūdžio atstovai. K. Šimkus vienu metu ėjo Jurbarko skyriaus socialdemokratų pirmininko pareigas. Jis yra dirbęs ir socialdemokrato Seimo nario Broniaus Paužos padėjėju.

 

K. Šimkaus vadovaujamame komitete priskaičiuojama per 60 narių.

 

Tarp pastarųjų – dar vienas rajono savivaldybės tarybos narys Petras Vainauskas, kuris į dabartinės kadencijos tarybą išrinktas Darbo partijos sąraše, tačiau iš šios partijos išėjo. Taryboje jis prisijungė prie opozicinės tarybos narių frakcijos, kuriai priklauso du valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai.

 

Trečiadienį, gruodžio 5 dieną, paaiškės, ar VRK užsiregistruos ir savivaldos rinkimuose dalyvaus dar vienas Jurbarko rajono visuomeninis komitetas „Jaunoji karta“. Tai „Mūsų laikui“ pirmadienį patvirtino šio komiteto lyderis, tarybos narys, Saulius Meškauskas. Priminsime, kad 2015 metų savivaldos rinkimuose šis komitetas pasirodė sėkmingai – į tarybą pateko du šio komiteto nariai.

 

Gruodžio 3 dienos duomenimis, daugiausiai rinkimų komitetų, po tris, susikūrė Vilniaus mieste, Klaipėdos mieste ir Pagėgiuose.

 

Pagal savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą, rinkimų komitetą sudaro tos savivaldybės, kurioje keliami kandidatai, rinkėjai. Rinkėjų turi būti ne mažiau kaip dvigubas savivaldybėje renkamų tarybos narių skaičius. Tas pats rinkėjas gali būti tik vieno rinkimų komiteto narys. Rinkimų komitetą registruoja Vyriausioji rinkimų komisija. Dokumentų priėmimas registruoti rinkimų komitetą pradedamas paskelbus savivaldybių tarybų rinkimų datą ir baigiamas iki gruodžio 8 d. Rinkimų komitetas steigiamas turint tikslą dalyvauti konkrečiuose rinkimuose į šios savivaldybės tarybą ir kelti kandidatų sąrašą ir (arba) kandidatą į šios savivaldybės tarybos narius - merus, sudarant rinkimų komiteto veiklos sutartį, kurią pasirašo visi rinkimų komiteto nariai.

Priminsime, kad Savivaldybių tarybų rinkimai įvyks kitų metų kovo 3 d.

 

Tarp užsiregistravusių politinės kampanijos dalyvių Jurbarko rajone yra Jurbarko Liberalų sąjūdis, LSDP, TS-LKD, K. Šimkaus komanda „Už Jurbarko kraštą“ bei kandidatas į merus Skirmantas Mockevičius.

 

Savivaldos rinkimai vyks 2019 metų kovo 3 dieną.

 

Straipsnis  4 komentarų
Reklama: skelbimai
Mūsų partneriai