Bibliotekoje pristatyta lietuvių kančias Štuthofe primenanti paroda ir knyga
Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse Jurbarke paminėta žydų tautos tragedija, o Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje pristatyta Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro paroda „Dievų miške. 46 lietuvių inteligentų grupė Štuthofo koncentracijos stovykloje“ ir Arūno Bubnio knyga „Lietuviai Štuthofo koncentracijos stovykloje 1942–1945 metais“.
Sausio 26 dieną Genocido aukų kapinėse Naujasodžių kaime, kur ilsisi 1944 metais išžudyti Jurbarko žydai, rajono valdžia tylos minute, gėlėmis ir uždegtomis žvakėmis pagerbė jų atminimą.
Prie Sinagogų aikštės memorialo jurbarkiečių susirinko kiek daugiau – biudžetinių įstaigų vadovai ir darbuotojai, Naujamiesčio progimnazijos mokiniai ir mokytojai. Čia susirinkusiems meras Skirmantas Mockevičius priminė istorinės atminties išsaugojimo svarbą, o istorijos mokytoja Akvilė Sadauskienė paskaitė vienos iš likusių gyvų to meto liudininkių prisiminimus. Vėliau visi sustojo bendrai nuotraukai, prisijungdami prie pasaulinės atminimo akcijos #WeRemember (Mes prisimename).
Iš karto po šio renginio Jurbarko rajono savivaldybės viešoje bibliotekoje vykusiame renginyje buvo prisiminti lietuviai, perėję nacių koncentracijos stovyklų pragarą.
Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Okupacijų ir laisvės kovų muziejaus direktorė Ramunė Driaučiūnaitė čia pristatė parodą „Dievų miške. 46 lietuvių inteligentų grupė Štuthofo koncentracijos stovykloje“.
2023 m. parengta kilnojamoji paroda skirta 1943 m. kovo 16–17 d. gestapo suimtų ir į Štuthofo (Lenkija) koncentracijos stovyklą išvežtų 46 lietuvių inteligentų grupei atminti. Parodoje nuosekliai išdėstomi istoriniai faktai nuo nacistinės okupacijos Lietuvoje pradžios 1941 metų birželį iki Štuthofo koncentracijos stovyklos evakuacijos 1945 m. sausį ir mirties žygio, kurio daugelis kalinių, deja, nebaigė. Iš 46 1943 m. kovo 16–17 d. suimtų iškilių lietuvių 11 nebesugrįžo.
Knygą „Lietuviai Štuthofo koncentracijos stovykloje 1942–1945 metais“ pristatė šios knygos autorius – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro generalinis direktorius, istorikas dr. Arūnas Bubnys.
Šioje knygoje pasakojama ne tik apie 46 Štuthofe kalėjusius inteligentus, kuriems skirta kilnojamoji paroda, bet ir apie daugelio kitų lietuvių – politikų ir inteligentų, darbininkų ir ūkininkų – mirtis bei kančias Štuthofo koncentracijos stovykloje. Apie Štuthofo mirties stovyklą pasaulyje publikuota nemažai knygų bei leidinių, tyrinėta šaltinių bei dokumentų, atlikta šios srities tyrimų. Ši lietuvių istoriko knyga – bene pirmoji, kurioje dokumentaliai ir išsamiai pateikiamos žinios apie Štuthofe kalėjusius ir žuvusius lietuvius.
Paroda Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje bus eksponuojama apie mėnesį laiko, vėliau su ja turės galimybę susipažinti ir kai kurių kitų Jurbarko rajono bibliotekų lankytojai.
Mero statytinis.direktoriaus konkursas buvo "sufiksintas".
Muziejų darbą paralyžiuoja vidiniai nesutarimaiTik pries kameras moka vaidinti, o...