Vadžgiryje jau gaudžia bažnyčiai padovanoti vargonai

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Lai šių vargonų muzika skamba Dievo garbei ir jūsų visų džiaugsmui. Tokiais žodžiais ypatinga proga į gausiai susirinkusius spalio 9-ąją, sekmadienį, Vadžgirio Šv. Juozapo bažnyčioje kreipėsi vadžgiriškė Lina Lukošienė, Šv. Juozapo parapijoje vargonaujanti beveik 30 metų. Tą sekmadienį, po vidurdienio, šioje bažnyčioje vyko ypatinga šventė, kurios kaltininke didžiąja dalimi ir buvo vargonininkė Lina. Spalio 9-ąją Šv. Juozapo bažnyčioje vyko ne tik Švč. Mergelės Marijos Rožinio karalienės atlaidai, kuriuos vesti buvo pakviestas ir brolis Mykolas iš Paulių kapucinų vienuolyno, bet ir naujų vargonų pašventinimas. Spalio 9 dieną šventiškai sugaudė naujieji, geros valios žmonių bažnyčiai padovanoti, vargonai. Pasimelsta ir už šventuosius, ir už paaukojusius šiam muzikos instrumentui įsigyti. Priminsime, kad minėti vargonai į Vadžgirį atkeliavo jau rugpjūčio 1 dieną. Jie buvo nupirkti už vadžgiriškių ir jų bičiulių, visų geros valios žmonių, paaukotus pinigus. Būtent L. Lukošienės iniciatyva buvo renkamos lėšos vargonams įsigyti. Per kiek daugiau nei 1 mėnesį, nuo birželio 13 d. iki liepos 18 d., paaukota 11 433 Eurai. Aukas rinko Vadžgirio muzikos mylėtojų klubas „Mūza“. Vargonininkė L. Lukošienė tąkart kreipėsi internetu į vadžgiriškius, Vadžgirio bičiulius, muzikantus, draugus ir pažįstamus, prašydama pagalbos – paaukoti naujiems vargonams, pasitinkant artėjantį jubiliejų - Vadžgirio Šv. Juozapo bažnyčia po kelerių metų švęsianti 100 metų jubiliejų. „Pasitikdami jį, labai norime, kad šventinėse mišiose suskambėtų nauji vargonai. Visi kartu padovanokime bažnyčiai naują instrumentą“, - tokiais žodžiais tada kvietė aukoti L. Lukošienė. Ir ji buvo išgirsta. Nauji vargonai jau gaudžia Dievo, gerų žmonių garbei bei Linos ir jos bičiulių, kurių yra labai daug, džiaugsmui.

Viskas, prie ko prisiliečia vadžgiriškė Lina, atgyja, uždainuoja ir džiugina širdį. Iš L. Lukošienės galima pasimokyti ne tik meilės ir pagarbos savo krašto praeičiai ir dabarčiai, bet ir muzikai. Nuo 1992 m. ji vargonuoja Vadžgirio Šv. Juozapo bažnyčioje, groja senosios muzikos ansamblyje „Tocco musicale“. Nuo 1999 m. vadovauja Vadžgirio sakralinės muzikos ansambliui, kuris yra pelnęs aukščiausią Lietuvos meno mėgėjų kolektyvų apdovanojimą „Aukso paukštė“. 2007 m. Lina subūrė vaikų ir jaunimo folkloro ansamblį „Šebukai“, kuriam suteikta II meno mėgėjų kolektyvų kategorija, taip pat renka ir jau turi sukaupusi nemažą Vadžgirio kraštotyrinį archyvą.

Nuo 2015 m. Lina dirbo rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje, nuo 2019 metų – Veliuonos kultūros centre. Per trumpą laiką ši veikli, energinga ir labai talentinga moteris sugebėjo įnešti į Veliuonos gyvenimą nemenkų permainų: subūrė dvi tradicines kapelas – „Margi blynai“ ir „Čirpulė“, akordeonų ansamblį „A'Damos“. Kultūros centrui įrengiant Senovinį fotografo kiemelį, menininkė sukūrė nepakartojamą Marijonos Ulbienės personažą, kuris tapo neatsiejama Veliuonos dalimi ir išpopuliarėjo visoje Lietuvoje. Lina yra vaikų ir jaunimo etnomuzikavimo ir tradicinių amatų stovyklų, įvairių projektų organizatorė, iniciatorė. Nuo 2019 m. rajono savivaldybės potvarkiu ji prižiūri ir rūpinasi Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Tarybos prezidiumo pirmininko generolo Jono Žemaičio-Vytauto vadaviete-bunkeriu Šimkaičių girioje, kasmet rugpjūčio 23 d. prie jo organizuoja tradicinį Baltijos kelio (Juodojo kaspino) dienos paminėjimą, skirtą laisvės kovų dalyviams atminti ir pagerbti. Beje, Lina yra ir žurnalo „Jurbarko laikas“ viena iš autorių – kaip žinia, šį leidinį leidžia „Mūsų laikas“ redakcija. Ši moteris ne tik moka įvairiausiais instrumentais groti (nuo vargonų, akordeonų iki bandonijos), ne tik dainuoti, bet ir puikiai rašyti.

„Mūsų laiko“ inf.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Laikraščiui „Aušra“ – 140 metų

Laikraščiui „Aušra“ – 140 metų  0

Knygnešiai. Per vargus ir pavojus nešę lietuvišką žodį

Knygnešiai. Per vargus ir pavojus nešę lietuvišką žodį  0

Naujajam Jurbarko bibliotekos pastatui – 10 metų

Naujajam Jurbarko bibliotekos pastatui – 10 metų  0

Dirvinis vieversys

Vieversio diena  0

Minime laisvės šauklio Romo Kalantos 70 metų gimimo sukaktį

Minime laisvės šauklio Romo Kalantos 70 metų gimimo sukaktį  2

Pelenų diena

Pelenų diena  0

E-he-hei! Užgavėnės!

E-he-hei! Užgavėnės!  0

Senoviniai Naujieji metai – Kumeliuko krikštynos

Senoviniai Naujieji metai – Kumeliuko krikštynos  0

1918 m. vasario 16-osios atgarsiai Jurbarke

1918 m. vasario 16-osios atgarsiai Jurbarke  0

Šv. Valentino diena

Šv. Valentino diena  0

Miniatiūrininkės Lidijos Meškaitytės metų renginiai užbaigti miniatiūrų paroda

Miniatiūrininkės Lidijos Meškaitytės metų renginiai užbaigti miniatiūrų paroda  0

Vasario 5-oji – Šv. Agotos, Gabijos ir Duonos diena

Vasario 5-oji – Šv. Agotos, Gabijos ir Duonos diena  0

Vasario 3-oji – Šv. Blažiejaus ir Linų diena

Vasario 3-oji – Šv. Blažiejaus ir Linų diena  0

Vasario 2-oji pagal katalikišką kalendorių – Grabnyčios, Pašvęstojo gyvenimo diena. Mūsų protėviai tądien melsdavosi Perkūnui

Vasario 2-oji pagal katalikišką kalendorių – Grabnyčios, Pašvęstojo gyvenimo diena. Mūsų protėviai tądien melsdavosi Perkūnui  0

Nauja paroda Jurbarko bibliotekoje: asmenybės ir jų mėgstamiausios knygos

Nauja paroda Jurbarko bibliotekoje: asmenybės ir jų mėgstamiausios knygos  0

Kūrybinis maratonas „Eikš artyn“ – teatro desantas kaimo mokyklose

Kūrybinis maratonas „Eikš artyn“ – teatro desantas kaimo mokyklose  0

Šiame name jo vardu dabar pavadintoje gatvėje Antanas Giedraitis-Giedrius su šeima gyveno iki 1944-ųjų, kol pasitraukė į vakarus.

Kraštietis, uždegęs „Žiburėlį“ visos Lietuvos vaikams  0

Buvusioje Šilinės smuklėje įsikūręs Panemunių regioninio parko lankytojų centras.

Pilių parkas 30-metį pasitiko šventine konferencija  0

Ekskursijoje „Jie garsino Jurbarką“ – įdomūs faktai apie žymius jurbarkiečius

Ekskursijoje „Jie garsino Jurbarką“ – įdomūs faktai apie žymius jurbarkiečius  1

Sukaktis. Prieš 34 metus Jurbarke pirmą kartą iškelta trispalvė

Sukaktis. Prieš 34 metus Jurbarke pirmą kartą iškelta trispalvė  1

Žodžio meistrus į Veliuoną sukvietė Novelės atlaidai

Žodžio meistrus į Veliuoną sukvietė Novelės atlaidai  0

Melno taikos nubrėžta riba. Antšvenčiai, Smalininkų sen.

Kuo Jurbarko kraštui svarbi Melno sutartis?  1

Jurbarko kultūros centre atidaryta Mindaugo Pauliuko tapybos darbų paroda

Jurbarko kultūros centre atidaryta Mindaugo Pauliuko tapybos darbų paroda  0

Jurbarko esperanto klubas „Horizonto“ paminėjo 50 metų sukaktį

Jurbarko esperanto klubas „Horizonto“ paminėjo 50 metų sukaktį  0

Mūsų partneriai