Šventiškas šeštadienis Viešvilėje – nuo kinologų pasirodymų iki ponios kostiumų
Šeštadienį netrūko veiklos ir pramogų Viešvilėje, kur vyko miestelio šventė. Šventės metu Viešvilės gyventojus ir svečius džiugino kinologai su tarnybiniais šunimis, „Jada“, Vilma Krasauskaitė bei Egidijus Bavikinas, o vakare vyko diskoteka. Taip pat buvo ir prekybos kiemelių.
Kinologų pasirodymas
Šventė prasidėjo nuo Viešvilės užkardos pasieniečių – kinologų parodomosios programos. Pasirodė trys kinologai su savo tarnybiniais belgų aviganių veislės šunimis. Kinologas sakė, kad tarnyboje dažniausiai naudojamos šunų veislės yra vokiečių aviganiai dėl nuoseklumo, o belgų aviganiai-dėl greičio. Taip pat tarnyboje yra ir kitų veislių šunų, tokių kaip labradoras ar spanielis, bet tokios veislės nėra dažnos tarnybiniams šunims.
Pirmoji pasirodė kinologė su 4 mėnesių belgų aviganių veislės kalyte, kuri jau buvo išmokusi nemažai komandų ir savo pasirodymu nudžiugino žiūrovus. Antrasis pasirodė tarnybinis ketverių metų šuo Fliašas, kuris jau buvo patyręs taigi pasirodė neblogai, bet jam šiek tiek sutrukdė patelė, kurią buvo atsivedę šventės lankytojai. Paskutinioji pasirodė Keira – jau patyrusi belgų aviganė, kuri, beje, kartu su savo šeimininku kinologu rugpjūčio 5-ąją vykusiose tradicinėse kinologų ir tarnybinių šunų biatlono varžybose Ramziui atminti laimėjo pirmosios vietos taurę. Ji pasirodė kaip tikra veteranė. Kinologai pasirodymo metu taip pat pasakojo ir apie šunų dresūrą, atsakinėjo į žiūrovų klausimus apie pasieniečio-kinologo darbą. Taigi šis kinologų pasirodymas buvo ir naudingas, ir smagus.
Kas dar vyko šventėje?
Septintą valandą prasidėjo bigbendo „Jada“ koncertas. 20.00 valandą į sceną žengė Vilma Krasauskaitė su programa diskotekai, o po jos atėjo eilė Egidijaus Bavikino koncertui. Na, o nuo 22.30 iki pat vidurnakčio Viešvilėje šurmuliavo diskoteka.
Šventės metu buvo puiki galimybė paaukoti Ukrainai. Ukrainietės moterys gamino ukrainietiškus patiekalus, kuriais galėjo paskanauti visi paaukoję norimą sumą. Moterys gamino virtinukus su kopūstų arba bulvių įdarais, blynus, kuriuos buvo galima paskaninti kondensuotu pienu arba grietine, bulvinius blynus su mėsa bei ukrainietiškus barščius. Šventėje vyko paroda su pasienio senosiomis nuotraukomis. Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras suteikė galimybę pasipuošti senoviškais rūbais. Miestelio šventėje pramogų netrūko ir vaikams, nes buvo batutas, šratasvydis, vandens pramogos „Jaunasis ugniagesys“.
Žiūrovų nuomonė
Šventėje pakalbinome keletą šventės lankytojų. Viena jauna mergina sutiko pasidalinti savo įspūdžiais sakydama: „Šventė man patiko tuo, kad viskas buvo labai originalu, galėjai apsirengti ponios kostiumą, patiko „Jados“ koncertas. Žmonės buvo labai šilti, man patiko kinologai su šunimis, leido net paglostyti šuniuką (juokiasi), šiaip man daug kas patiko. Tai pat ukrainietiškas maistas tikrai labai skanus, nesitikėjau, kad bus toks skanus. Labiausiai patiko bulviniai blynai“. Kita jauna mergina paantrino pirmajai sakydama, kad jai labai patiko pasipuošti senovine apranga. „Taip pat man patiko koncertai, o ukrainiečių maistas tiesiog tobulas.“- sakė mergina. Pakalbinome dar dvi vidutinio amžiaus moteris. Viena iš jų pasidalino įspūdžiais sakydama: „Net nesitikėjau patirti tiek gerų emocijų, įspūdžių mažo miestelio šventėje. Tikrai pasikėlėme nuotaiką, o pabuvimas damomis tai išviso buvo vyšnia ant torto“. Jos draugė jai pritarė, moteriai šventė taip pat labai patiko.
Daugiau laikraštyje „Mūsų laikas“
tikri lietuviai gerbia savo tėvų pavardes, o tautiniai perbėgėliai gali vadintis bet kuo. Niekas ned...
Apie moterų pavardes plačiau. Kodėl pritarta -ė, bet nepritarta -a