Pamatyti naujausių Kauno muzikinio teatro spektaklių – į Šakius

Straipsnis  1 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Gyvai realiu laiku girdėti gryną muziką, kuri atliekama čia ir dabar. Matyti ir girdėti orkestrą. Matyti baletą šokamą čia ir dabar realybėje. Man stebuklas yra tai, kad ir visa tai gali vykti čia, Šakiuose, ir kad tam yra realios galimybės“, - džiaugėsi Kauno valstybinio muzikinio teatro vyriausiasis režisierius Kęstutis Jakštas pirmadienį spaudos konferencijoje, kuri vyko Šakių kultūros centre. Būtent tą dieną moderniuose kultūros namuose oficialiai paskelbta apie Šakių kultūros centro ir šio Kauno teatro partnerystę. Kauno muzikinis teatras į Šakius atveš ir atnaujintoje salėje parodys šešis savo naujausius įvairiausio žanro spektaklius, skirtus tiek vaikams, tiek suaugusiems.

 

Pirmasis spektaklis Šakių kultūros centro didžioje salėje bus parodytas jau kovo 22 dieną. Kauno muzikinio teatro spektaklių repertuaras išrikiuotas iki vasaros, su pažadu grįžti ir rudenį. Tikimasi, kad Kauno muzikinio teatro „gastrolės“ baigsis, kada bus baigta jų scenos ir orkestrinės ložės renovacija. Būtent dėl pastarosios priežastis šio teatro kolektyvas ir „gyvens ant lagaminų“.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs šeimininkas, Šakių kultūros centro direktorius Raimondas Januševičius, pasidžiaugė, kad muzikinis teatras pasirinko Šakius, nes ir regionuose gyvenantys žmonės nori aukščiausios prabos meno, kuriam, jo žodžiais, Šakiuose dabar sudarytos visos sąlygos.

 

Su tuo sutiko ir svečiai iš muzikinio teatro. Pagyrų atnaujintam centrui ir salei negailėjo ir muzikinio teatro vadovas Benjaminas Želvys, paaiškinęs, kad Lietuvoje yra daug renovuotų kultūros centrų, bet ne visi pritaikyti muzikiniams spektakliams su orkestru, nes ne visuose yra numatyta vietos orkestrui. O Šakiuose yra. „Labai puikiai apgalvota ir gaspadoriškai padaryta, kad būtų patogu visiems. Ir muzikantams, ir aktoriams, ir žiūrovams“,- tvirtino B. Želvys.

 

Paaiškėjo, kad techninės naujos salės savybės leido į Šakius atvešti pačius naujausius muzikinio teatro spektaklius, kuo pasidžiaugė iš Šakių krašto kilęs solistas, aktorius Raimundas Baranauskas, rekomenduojantis pamatyti visus, nes kiekvienas skirtingo žanro ir duos kažką naujo.

 

Taip Šakių kultūros centre kovo 22 dieną bus galima pamatyti premjerinį spektaklį, I. Kalmano operetę „Silva“. Tiems, kurie nori rimtų, analitinių spektaklių, atveš dviejų dalių miuziklą „Džekilas ir Haidas“ pagal R. L. Stevensono novelę. Anot K. Jakšto, šis spektaklis jų pačių teatre yra didžiulė naujovė.

Į Šakius atveš ir šokio spektaklį „Notrdamo legenda“. Žiūrovai galės pamatyti tarptautinę baleto grupę, kurioje yra šokėjų ir iš Vietnamo, Japonijos, Malaizijos, Pancūzijos.

 

Šakių kultūros centro scenoje numatytas dar vienas spektaklis „Neišpasakytos išpažintys“, kuris, anot K. Jakšto, sukurtas pagal naujas teatrines tendencijas – Europoje madingi bežodiniai spektakliai. „Jis yra be teksto, bet viską suprasite“, - paaiškino teatro vadovas.

 

Nebus nuskriausti ir vaikai. Jauniesiems žiūrovams į Šakius atveš linksmą muzikinį kūrinį „Grybų karas“ bei V.A. Mozart „Mažoji burtų fleita“.

 

Svečiai iš Kauno žada visus pakviesti ir į viešą Teatro dienai skirtą renginį, į kurį bus įjungti ir vietinio Šakių cirko vaikų pasirodymai. K. Jakštas juokavo, kad pradžioje norėjo Profesinę dieną švęsti tyliai, pasidaryti laisvadienį, bet galiausiai nusprendė padaryti viešą renginį, kad visi pamatytų, kad ir artistai moka švęsti.

 

Muzikinio teatro spektakliai Šakiuose suplanuoti dažniausiai penktadieniais. Tą dieną atgis ir pats miestas. Prieš kiekvieną reginį prie kultūros centro rikiuosis keli dideli autobusai ir po vilkiką. Į vieną spektaklį iš Kauno atvažiuos apie 110 žmonių kolektyvas – solistai, orkestras, dar aptarnaujantis personalas (nuo garsistų iki grimerių). „Ir dar fūra dekoracijų“, - pridūrė administratorė Rasa Bendinskaitė.

 

Panašu, kad su tokiais moderniais rajonų kultūros centrais pildosi režisieriaus K. Jakšto vizija, kad artėjame prie Vokietijos, kuomet ūkininkas išlipa iš traktoriaus, nusiprausia ir vakare ateina į spektaklį.

 

Įdomu apie Šakių kultūros centrą

 

Šakių kultūros centro renovacija truko 3 metus. Pastatas atnaujintas už 2 mln 600 tūkst. Eurų, kurių 24 proc. sudarė Šakių rajono biudžėto lėšos, o likusi suma - valstybės investicijos. Kauno muzikinio teatro renovacija etapais vyksta aštuonerius metus.

 

Jei norite pamatyti, kaip atrodė iki renovacijos Šakių kultūros centro pastatas, nuvykite į Kėdainius, kur stovi identiškas, bet kol kas nerenovuotas pastatas. Šakių kultūros centro pastatas statytas 1958 metais.

 

Kiek kainuos bilietai

Kauno muzikinio teatro vadovas patikino, kad bilietai į Šakiuose rodomus spektaklius bus pigesni.

Nuo 15 iki 25 eurų. Pigesni bus bilietai ir į vaikiškus muzikinius kūrinius. Tik bilietas į premjerinį spektaklį „Silva“ kainuos panašiai kaip Kaune – nuo 20 iki 30 eurų.

Bilietai į Teatro dienai skirtą renginį kainuos iki 20 eurų.

 

 

Straipsnis  1 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Lietuvos heraldikos komisija tvirtindama Šimkaičių herbą padarė ypatingą išimtį

Lietuvos heraldikos komisija tvirtindama Šimkaičių herbą padarė ypatingą išimtį  1

Žvyro pakrautos baržos „Jūra“ ir „204“ Jurbarko krovininiame uoste, 1966 m. (LCVA). Iš G. Kasparavičiaus knygos „Nemunas Lietuvos gyvenime 1918-1990 metais“.

Kaip Jurbarkas sovietmečiu Nemuno laivininkystę išgelbėjo  0

1930 metų A. Mickaus (LCVA) nuotrauka, kurioje įamžinti vyrai. Perkėloje laukiama kelto, kuris perkelts žmones ir prekes į Šilinės kaimą.

Nemunas. Upė ne tik žmones maitinusi, bet ir laiką skyrusi  0

Ansamblis IMSRĖ kviečia į kompaktinio disko pristatymo šventę!

Ansamblis IMSRĖ kviečia į kompaktinio disko pristatymo šventę!  1

Laivyba Nemune. Mediniai Nemuno laivai. Pirmieji Nemuno laivų paminėjimai

Laivyba Nemune. Mediniai Nemuno laivai. Pirmieji Nemuno laivų paminėjimai  0

Muziejų dienos ir naktys: nuo parodų, užsiėmimų iki koncertų

Muziejų dienos ir naktys: nuo parodų, užsiėmimų iki koncertų  0

Naujame leidinyje – ir penki atgimę rajono piliakalniai

Naujame leidinyje – ir penki atgimę rajono piliakalniai  0

Laivybos sezono pranašai – žemsiurbės – savo darbą  Jurbarko rajone pradės balandžio pradžioje.

Artėjančio laivybos sezono pranašą greitai pamatysime ties Molyne  0

Rūta ir Kęstutis Vasiliauskai tarp draugų ir įkvėpėjų.

Vasiliauskai atskleidė bendrą šeimos talentą  0

Nemuno keltų istorija. Keltai: nuo irklinio „skraidančio“ iki elektra varomo

Nemuno keltų istorija. Keltai: nuo irklinio „skraidančio“ iki elektra varomo  0

V. Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta unikali vilnonių skulptūrų paroda

V. Grybo memorialiniame muziejuje atidaryta unikali vilnonių skulptūrų paroda  0

Eržvilko miestelio diena – Jurbarko krašto muziejuje

Eržvilko miestelio diena – Jurbarko krašto muziejuje  4

Nuotraukoje įamžinti Jadvygos iš Seredžiaus kaimynai 1951 metais, kuomet ir buvo pirmas didelis potvynis, kurį moteris iki šiol ryškiai prisimena.

Prisiminimuose apie potvynius – plaukiantys namai ir ledo lytis kambaryje  0

Išmindžioti ledo keliai atsirasdavo štai tarp tokių luitų. Unikalus AA Broniaus Grigaičio įamžintas užšalusio Nemuno vaizdas. Šias nuotraukas „Mūsų laikas“ gavo iš Eligijaus Skirkevičiaus, kurio tėčiui Sigitui ir atiteko B. Grigaičio fotoarchyvas.

Nemunas. Ledo keliu – į darbą, pas gimines ir į karą  2

Neeilinė proga. Į Jurbarko kultūros centrą – susipažinti su Kinijos kultūra

Neeilinė proga. Į Jurbarko kultūros centrą – susipažinti su Kinijos kultūra  0

Kultūros pusryčiai. V. Masalskis apie kultūrininko misiją tėkšti skaudžią tiesą į veidą (video)

Kultūros pusryčiai. V. Masalskis apie kultūrininko misiją tėkšti skaudžią tiesą į veidą (video)  1

Jurbarko gimnazijoje  ypatingai paminėta Kosmonautikos diena

Jurbarko gimnazijoje ypatingai paminėta Kosmonautikos diena  1

Pilies  kaimo virtuvė – pasitinkame Verbų sekmadienį

Pilies kaimo virtuvė – pasitinkame Verbų sekmadienį  0

Tarp „Sidabro vainikėlis“ regioninio turo laureatų – du rajono moksleiviai

Tarp „Sidabro vainikėlis“ regioninio turo laureatų – du rajono moksleiviai  0

Riterių turnyra Sinj mieste

Parodos bibliotekoje atidarymas. Egzotiška ir lietuviams artima Kroatija (VIDEO)  0

„Kęstutėnai“ šiemet sukvies į Mažąją Lietuvą

„Kęstutėnai“ šiemet sukvies į Mažąją Lietuvą  1

Vadžgiryje – Keturakio komedija „Amerika pirtyje“

Vadžgiryje – Keturakio komedija „Amerika pirtyje“  0

Į Jurbarką atskris „Aukso paukštė“

Į Jurbarką atskris „Aukso paukštė“  0

Netikėti atradimai apie Joną Žemaitį: nuo laiško iki virtualios realybės filmo

Netikėti atradimai apie Joną Žemaitį: nuo laiško iki virtualios realybės filmo  0

Mūsų partneriai