Jurbarkiečius pasiekė rekordiškai didelės sąskaitos už šildymą
Vasario pradžioje komentare portalui „Delfi“ AB „Kauno energija“ prognozavo, kad sąskaitos už sausio mėnesio šildymą bus apie 80 proc. didesnės, lyginant su praėjusiais metais: dėl gerokai šaltesnių orų sausio mėn. šilumos suvartojimas padidėjęs apie 50 proc., be to, nuo 2026 m. sausio 1 d. PVM tarifas centralizuotam šildymui padidėjo nuo 9 iki 21 proc. Gyventojams sulaukus sąskaitų už šildymą paaiškėjo, kad realybė dar niūresnė.
Vasario 10-ąją pasidomėjome, kokia situacija Jurbarke. AB „Kauno energija“, centralizuotai tiekiančios šilumą Jurbarko gyventojams, atsakyme „Mūsų laikui“ teigiama, kad šilumos suvartojimas Jurbarke sausio mėnesį padidėjo 67 procentais. Dėl to ir dėl padidėjusio PVM tarifo centralizuotam šildymui „vidutinės sąskaitos už sausio mėnesio šildymą, lyginant su praėjusių metų sausio mėnesiu, padidėjo maždaug dvigubai. Vidutinės sąskaitos už šių metų sausio mėnesio šildymą, lyginant su praėjusių metų gruodžio mėn., padidėjo apie 95 proc.“, rašoma atsakyme.
AB „Kauno energija“ tiekiamos šilumos kaina 2026 m. sausio mėn. yra 9,06 ct/ kWh be PVM (10,96 ct/kWh su 21 proc. PVM),
Kaip pakomentuota bendrovės atsakyme, 2026 m. sausio mėn. „Kauno energijos“ nustatyta šilumos kaina buvo 28-ta pagal dydį tarp 50 šilumos tiekėjų kainų. Didžiausią įtaką šilumos kainai turi nuosavos šilumos gamybos kaštai bei iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šilumos kaina. Pati „Kauno energija“ pagamina tik apie trečdalį viso šilumos poreikio ir sausio mėn. nuosavos šilumos gamybos kaina buvo 15 proc. mažesnė už kitų didžiųjų miestų nuosavos šilumos gamybos vidurkį. Tuo tarpu iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šilumos kaina sausio mėn. buvo 7 proc. didesnė už kitų didžiųjų miestų iš nepriklausomų šilumos gamintojų superkamos šilumos vidurkį. „Taip pat paminėtina, kad nors kelerius metus kauniečiai (tuo pačiu ir jurbarkiečiai – aut. past.) už šildymą mokėjo mažesnę kainą, tačiau dėl užsitęsusio kainos perskaičiavimo Valstybinėje energetikos reguliavimo taryboje, kainoje tuo metu neatsispindėjo „Kauno energijos“ 2019–2023 m. atliktos investicijos, skirtos pasenusio šilumos ūkio modernizavimui. Į šilumos kainą šios investicijos buvo įtrauktos tik nuo 2024 m. balandžio mėnesio, kas lėmė staigų ir reikšmingą kainos padidėjimą, tačiau atliktos investicijos leidžia užtikrinti patikimesnį, efektyvesnį ir tvaresnį šildymą“, – dėstoma atsakyme.
Visą straipsnį rasite naujame „Mūsų laiko“ numeryje.






























I want to share my experience so others don’t fall victim to a crypt0currency investment scam. I was...
Atnaujinami pėsčiųjų ir dviračių takai