Gražiausią gyvenimo šventę galima atšvęsti ir pilyje

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Kartais Panemunės pilyje galima pasijusti tarsi svečioje šalyje. Kad ir saulėtą rugsėjo 13-osios popietę, kai aplink pilį ir jos kieme aidėjo anglų ir švedų kalbos. Pasirodo, tądien čia susirinko tarptautinė vestuvininkų svita, o ant kalvelės prie pilies amžiną meilę vienas kitam prisiekė Karolis iš Gelgaudiškio ir švedė Melina.

Būtent ant kalvelės, skambant arfai, įvairiataučio būrio akivaizdoje vyko santuokos ceremonija. Sužavėti gražaus renginio, pasidomėjome, ar dažnai lietuviai ir užsieniečiai santuokos ceremonijai renkasi būtent Panemunės pilį.

„Best Baltic viešbučio“ laikais vestuvių pilyje vykdavo nemažai, dabar mes siūlome nuomą privatiems renginiams, kai tai nesidubliuoja su mūsų kultūriniais renginiais. Šiemet ceremonijas turėsime dvi lauke ir tris viduje. Pačioje pilyje vestuves šventė trys poros ir viena laukia dar rudenį. Jauniesiems siūlome rinktis arba vidaus erdves (galerija, salė) arba parko erdves, iš kurių dažniausiai renkasi kalvelę“, – „Mūsų laikui“ pasakojo Panemunės pilies svečių namų projektų vadovė Aida Kirkickienė. Priminsime, kad Panemunės pilyje veikia svečių namai „Menininkų rezidencija“.

Pasak Aidos, pilį vestuvių šventėms žmonės atranda įvairiais būdais, vienas iš jų – rekomenduoja vietiniai turizmo paslaugų teikėjai. „Šie jaunieji ir būsimi iš Anglijos pas mus atvyko po Juliaus („Vila Bisena“ savininkas Julius Grumuldis, – red. past.) rekomendacijų, kadangi šventės vyks pas juos. Tačiau pilį renkasi kaip vietą atvykti anksčiau, pažinti mūsų kraštą, apsistoti, pasiruošti vestuvėms. Manau, tai yra puiki proga parodyt lietuviškąjį kultūros paveldą, tautos istoriją“, – kalbėjo Aida, atkreipusi dėmesį, kad Panemunės pilis yra patraukli vieta, nes pilyje galima ne tik surengti santuokos ceremoniją ar atšvęsti vestuves, bet ir pernakvoti.

Beje, jaunavedžiai Karolis ir Melina pirmąją šeimyninio gyvenimo naktį irgi praleido Panemunės pilyje, kur liko nakvoti su visa svita. Aida šypsosi, kad pilyje nakvojo, kaip jie patys sakė, šešių tautybių asmenys: graikas, meksikietė, suomiai, švedai, norvegai ir lietuvis.

„Užsieniečiams pilys yra artimos, tačiau ten jos dažnai yra privatūs šeimos namai arba labai retai duris atveriančios visuomenei, todėl galimybė gyventi ir švęsti pilyje jiems yra neįtikėtina. Pvz. kitą savaitę organizuojame tarptautinę dvarų kultūros ir paveldo konferenciją ir net mūsų pranešėjai, tyrėjai, mokslininkai yra nustebę, kad galės apsistoti pilyje“, – pasidžiaugė Aida.

 

Renkasi ir kaimo turizmo sodybas

Pasirodo, kad Panemunės pilyje santuokų ceremonijų šiais metais bus ir daugiau. „Šiems metams dar turime 10 pateiktų prašymų tuoktis, iš kurių dar 2 santuokos vyks Panemunės pilyje“, – „Mūsų laikui“ sakė savivaldybės administracijos Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Kravčenkienė, registruojanti santuokas.

Vadinamų išvažiuojamųjų santuokų jau yra suplanuota ir kitais, 2026 metais – pateikti prašymai jas registruoti kaimo turizmo sodybose „Jurodis“ ir „Voverynė“, o taip pat ir Panemunės pilyje.

 

Nemažai santuokų – mišrios

Nuo metų pradžios iki rugsėjo 15 d. Jurbarko rajone iš viso yra registruotos 63 santuokos, iš kurių 39 vyko civilinės metrikacijos skyriuje, o 3 – išvažiuojamosios: po vieną ceremoniją Jurbarko dvaro parke, Panemunės pilyje ir nuosavoje sodyboje. Bažnytinių santuokų registruota 17.

2025 metais vienas lietuvaitis vedė Švedijos karalystės pilietę, o penkios lietuvės ištekėjo už JAV, Vokietijos, Lenkijos, Šveicarijos ir Vengrijos piliečių.

Iki šiol apskaitytos keturios užsienyje vykusios rajono gyventojų santuokos: po vieną iš JAV, Italijos, Šveicarijos ir Mauricijaus.

 

Pernai – 96 santuokos

2024 metais Jurbarko rajone registruotos 96 santuokos, iš kurių 60 vyko civilinės metrikacijos skyriuje, o 9 išvažiuojamosios. Jaunavedžiai susituokti panoro kaimo turizmo sodyboje „Visa Bisena“ (5 santuokos), Raudonės pilyje (3) ir Panemunės pilyje (1). Registruota 1 bažnytinė santuoka. Užsienyje vyko 6 santuokos: po vieną Suomijoje, Rusijoje, JAV ir Jungtinėje karalystėje bei dvi Vokietijoje.

2024 m. susituokė viena ukrainiečių pora. Vienas Lietuvos pilietis vedė Rusijos pilietę, o šešios lietuvės ištekėjo už Rumunijos, Suomijos, JAV, Jungtinės Karalystės ir Vokietijos piliečių.

 

Gausu ištuokų

Nors tarp 2024 ir 2025 metais susituokusių porų ištuokų nėra, anksčiau susituokusiųjų ištuokų gausu: 2024 m. santuoką nutraukė 61 pora, iki 2025 m. rugsėjo 15-osios – 31.

 

„Mūsų laiko“ inf.

 

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų

Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Nuo vizijos iki rakto: moderni ferma, sukurta ūkininko patogumui

Nuo vizijos iki rakto: moderni ferma, sukurta ūkininko patogumui  0

Rajono policija prašo gyventojų padėti atpažinti asmenį

Rajono policija prašo gyventojų padėti atpažinti asmenį  0

Kovo 11-ąją Jurbarke įteikti pagarbos ir padėkos ženklai: nuo miškininkės iki šaulių

Kovo 11-ąją Jurbarke įteikti pagarbos ir padėkos ženklai: nuo miškininkės iki šaulių  0

Panemunių regioninio parko ribos ir analizuojama teritorija

Ginčai dėl Panemunių regioninio parko pokyčių: ūkininkai nerimauja, mišką ginantys laukia  0

Po diskusijos dėl poligono plėtros – viešviliečių norų sąrašas

Po diskusijos dėl poligono plėtros – viešviliečių norų sąrašas  0

Atlyginimas Jurbarko rajone - tarp sparčiausiai augusių šalyje 2025 metais

Atlyginimas Jurbarko rajone - tarp sparčiausiai augusių šalyje 2025 metais  1

Kovo 11-ąją Juodaičiuose skambės Laisvė

Kovo 11-ąją Juodaičiuose skambės Laisvė  0

Prie „Angelo“ skulptūros žadama įrengti informacinę lentelę

Prie „Angelo“ skulptūros žadama įrengti informacinę lentelę  0

„Maisto banko“ atiduotuvė persikraustė į naujas patalpas

„Maisto banko“ atiduotuvė persikraustė į naujas patalpas  0

G.Piročkinaitė Jurbarko bibliotekai padovanojo P. Umberto „Baltų kalbų lyginamoji istorija“.

Prasideda A. Piročkinui, J. Kubiliui ir Nemunui skirtų metų renginiai  0

Jurbarko uoste – svarbių stebėjimų pradžia: vertinamas ledonešis, vandens lygis

Jurbarko uoste – svarbių stebėjimų pradžia: vertinamas ledonešis, vandens lygis  0

D. Mačiežienė

Apdovanojimas „Už nuopelnus Jurbarko kraštui“ skirtas viešviliškei Daliai Mačiežienei  3

Kviečia pasitikrinti, ar pasiruošę ekstremalioms situacijoms: išspręskite testą

Kviečia pasitikrinti, ar pasiruošę ekstremalioms situacijoms: išspręskite testą  0

Startuoja priėmimas į mokyklas ir darželius – per vieną sistemą 24 savivaldybėse, tarp jų ir Jurbarko

Startuoja priėmimas į mokyklas ir darželius – per vieną sistemą 24 savivaldybėse, tarp jų ir Jurbarko  0

Problemos dėl Jurbarko bokšto: uždarytas po pusmečio, savivaldybė kreipėsi į teismą

Problemos dėl Jurbarko bokšto: uždarytas po pusmečio, savivaldybė kreipėsi į teismą  0

Jau ruošiama nauja dovana Jurbarkui – kviečia įsijungti į projektinio choro gretas

Jau ruošiama nauja dovana Jurbarkui – kviečia įsijungti į projektinio choro gretas  0

Vitalija Maksvytė

Jurgos Ivanauskaitės premija skirta poetei Vitalijai Maksvytei  0

Ugniagesiai gelbėtojai penktadienį skubėjo į Rotulius

Ugniagesiai gelbėtojai penktadienį skubėjo į Rotulius  1

A. Sadauskienė

Įvyko konkursas Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos direktoriaus pareigoms užimti  0

Daugiau Garbės piliečių Jurbarko rajone kol kas nebus

Daugiau Garbės piliečių Jurbarko rajone kol kas nebus  0

Trims sporto klubams – 270 tūkst. Eur iš rajono biudžeto

Trims sporto klubams – 270 tūkst. Eur iš rajono biudžeto  0

Jurbarko gimnazistas pelnė VDU kūrybinio rašymo konkurso apdovanojimą

Jurbarko gimnazistas pelnė VDU kūrybinio rašymo konkurso apdovanojimą  0

2022 m vasario 22 d.

Rengiamasi galimo potvynio scenarijams: visa aktuali informacija gyventojams – vienoje vietoje  0

Į Jurbarko rajono Garbės piliečius siūlomi du politikai

Į Jurbarko rajono Garbės piliečius siūlomi du politikai  3

Mūsų partneriai