Išrinkti Jaunimo metų ambasadoriai Jurbarkui

Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Jurbarko krašto jaunimui 2022-ieji metai turėtų būti ypatingai aktyvūs ir įdomūs. Šie metai yra paskelbti ne tik Lietuvos ir Europos jaunimo metais, bet ir Savanorystės. Jaunimo reikalų taryba ir įvairios Jurbarko jaunimo organizacijos, norėdamos paminėti Jaunimo metus, yra nusimačiusios daug gražių renginių, kurių dalis jau įvyko, o kiti dar laukia ateityje.

Praėjusią savaitę Jurbarko rajone Jaunimo reikalų departamento inciatyva buvo išrinkti Lietuvos jaunimo metų ambasadoriai Jurbarke.

Viena iš ambasadorių – Jurbarko rajono savivaldybės deleguota jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Inga Molevaitė.  Ambasadorių funkcijas taip pat vykdys ir savo kraštą atstovaus šie mokiniai: Miglė Šašytė iš Viešvilės, Arnas Sluoksnaitis iš Jurbarko, Simona Kulikauskaitė iš Smalininkų bei Dovilė Masiulytė iš Eržvilko.

Inga Molevaitė pasidžiaugė, kad ambasadoriai padės, koordinuos bei teiks pasiūlymus visiems Jaunimo metams skirtiems renginiams bei išgrynins jaunimo problemas

Pirmajame susirinkime ambasadoriai susitarė, kaip reikės veikti, kas už ką bus atsakingi, kas įsitrauks į įvairiausias veiklas. Ambasadoriai surinks ir teiks visą reikalingą informaciją, kurios gali reikėtų organizuojant renginius ar vykdant kitą veiklą. I. Molevaitė džiaugėsi, kad ambasadoriai atstovaus visus rajono kraštus. Mūsų rajone nėra apskrito jaunimo stalo, tad ambasadoriams bus priskiriamos įvairios veiklos, kurios į veiklas įtrauks Jurbarko krašto jaunimą.

 „Būk aktyvus“

Jurbarke jau įvyko keletas renginių, skirtų Jaunimo metams. Vasario 16 d. savanorių organizacija „Jurbarkas gyvas“ kartu su Jurbarko kultūros centru organizavo pažintinį-pramoginį žaidimą mieste „Respublikos Prezidento žinutė iš praeities“, o vienas svarbus renginys vyko praėjusį penktadienį – Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje vyko konferencija „Būk aktyvus“. Joje dalyvavo visų mokyklų mokinių tarybos ir atstovai iš Tauragės bei Šakių.

Konferencijoje savo pranešimus skaitė Jurbarko r. savivaldybės tarybos narė Inga Molevaitė ir rajono jaunimo reikalų koordinatorė Eglė Mazur.

I. Molevaitė savo kalboje pasidžiaugė, kad rajone yra mokinių tarybų, kurios gali atstovauti savo mokyklų mokinių balsą, yra motyvuoti, aktyvūs ir empatiški. Jurbarko Jaunimo metų ambasadorė pristatė savanorystę Jurbarke, asociaciją „Jurbarkas gyvas“, į kurią pernai buvo įtraukti 35 jaunuoliai, vasaros užimtumo programą, savanorišką tarnybą. Moteris sakė, kad didžiuojasi jaunąja karta, nes praleidžia su jaunimu daug laiko ir gali drąsiai pasakyti, kad jie yra ta karta, kuri keis Lietuvą.

Rajono jaunimo reikalų koordinatorė Eglės Mazur atkreipė dėmesį į Lietuvos moksleivių sąjungą (LMS) ir paragino Jurbarko ugdymo įstaigas stoti į ją. Jurbarko rajone LMS nariai jau yra Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazija, Jurbarko r. Veliuonos Antano ir Jono Juškų gimnazija, Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazija, Seredžiaus Stasio Šimkaus mokykla-daugiafunkcis centras, Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinė mokykla.

E. Mazur manymu, rajone reikia įsteigti LMS padalinį. Tam reikalinga surinkti ir deleguoti moksleivius, kurie būtų aktyvūs ir norėtų prisijungti. Įsteigus LMS padalinį, jos pirmininkas galėtų atstovauti Jurbarko kraštą.

Vakar, kovo 11 d., Jurbarko jaunimo reikalų taryba pakvietė visus į eiseną, kurioje dalyvavo pilietiški jurbarkiečiai ir  atvykę Ukrainos gyventojai, jaunimo organizacijos, neformalios jaunimo grupės, mokyklų bendruomenės.

 Renginius planuoja

Prieš keletą savaičių jaunimo reikalų tarybos pirmininkė I. Molevaitė ir jaunimo reikalų koordinatorė E. Mazur susitiko su Jurbarko jaunimu ir su juo dirbančiomis organizacijomis bei neformaliomis jaunimo grupėmis. Prie diskusijos prisijungė asociacijos „Jurbarkas gyvas“ pirmininkė Aušrinė Meškauskienė, Jurbarko Jaunieji policijos rėmėjai bei jų pirmininkas Ramūnas Budrius ir Smalininkų savanorių grupės „Šūlės vaiduoklis“ pirmininkė Inesa Kazikaitienė.

Kovo mėnesį Jaunieji policijos rėmėjai organizavo savo renginius, balandžio pabaigoje Smalininkų savanorių grupė „Šūlės vaiduoklis“ pakvies į spektaklio premjerą „Onis“, o rugpjūčio mėnesį – į renginį „Jaunimo dienosׅ“. Spalio pabaigoje asociacija „Jurbarkas gyvas“ organizuoja renginį „Helovinas“.  Kol kas nėra aiškios renginių datos, nes dėl šių laikų aktualijų dar daug kas gali pasikeisti.

  Mokinių balsas – svarbus

Balandžio pradžioje jaunimo reikalų taryba organizuoja debatus „Mokinių balsas“. Tai diskusija skirta, kurios metu bus siekiama, kad mokiniai turėtų teisę pasisakyti su kokiais sunkumais susiduria savo mokyklose. Į diskusiją būtų kviečiami asmenys iš švietimo sistemos. Inga Molevaitė papasakojo savo įspūdžius po apsilankymo mokyklose, kur išgirdo daug negatyvios mokinių nuomonės apie tai, kaip sunku mokytis. Todėl norisi įtraukti daug mokinių, kad jie galėtų pasisakyti ir anonimiškai, per ekranus, nes daugelis mokinių nedrįsta kabėti atvirai. Nors mokiniai netiki, kad juos išgirs ir kas nors pasikeisi, tačiau tarybos narės teigia kad jaunimą skatinti būtina. Ji taip pat turi slaptą norą pasikviesti ir švietimo ministerijos atstovą, kuris atsakytų į įvairius rajono mokinių klausimus.

Dar vieną renginį organizuoja Jurbarko Antano Giedraičio–Giedriaus gimnazijos mokinių taryba – „Vilniaus TECH Universiteto diena“. Susitikimai su dėstytojais, bendrų laboratorinių darbų atlikimas, tyrinėjimai, paskaitos, diskusijos.

Šiemet taip pat turėtų sugrįžti ir jaunimo renginys „Jurbarko perliukai“, kurio metu bus apdovanoti aktyviausi ir kūrybiškiausi Jurbarko jaunuoliai.  

Tai pat vyks tradicinė rugsėjo 1 d. šventė, kuri, pasak jaunimo reikalų koordinatorės Eglės Mazur, taip pat bus skirta Jaunimo metams.

 Skatina ir prisideda lėšomis

Šiemet Jurbarko rajono savivaldybės tarybos patvirtintame biudžete rajono jaunimų veikloms skatinti skirta net 5000 Eur daugiau nei pernai, viso – 15 tūkst. Eur. Dar 12 tūkst. Eur numatyta skirti jaunimo vasaros veikloms.

Vienas iš svarbiausių tikslų yra Jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei neformalių jaunimo grupių aktyvinimas.

Jaunimo organizacijos bei neformalios jaunimo grupės yra skatinamos veikti aktyviai teikiant įvairius projektus. Šiemet numatyta du kartus per metus skelbti šaukimą teikti paraiškas mūsų rajone veikiančioms jaunimo organizacijoms ir neformalioms jaunimo grupėms. Finansuoti  galima ir žygius, ir šventes, tačiau pateikti projektai turi būti susiję su Jurbarko rajono jaunimo pilietinėms ir socialinėmis iniciatyvomis.  Didžiausia vienam projektui skiriama suma pernai buvo 500 eurų. 2021 m. buvo finansuotos 3 paraiškos.

 Rajono jaunimo organizacijos ir dirbantys su jaunimu  

2021 m. buvo atnaujintas Jurbarko rajone veikiančių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų bei neformalių jaunimo grupių sąrašas. Į jį įtrauktos tokios jaunimo organizacijos: Ekologinio ugdymo centras „Žalioji viltis“, pirmininkė Vida Reinolcaitė; Veliuonos jaunimo centras „Veliuonėlė“, pirmininkė Daiva Stankūnienė; Asociacija „Jurbarkas gyvas“,  pirmininkė Aušrinė Meškauskienė;  Jaunimo regbio klubas „Lūšis“.

Su jaunimu dirbančios organizacijos: Jurbarko švietimo centro Atviras jaunimo centras, Eržvilkiškių bendruomenės centras, Jurbarko rajono jaunimo iniciatyvos centras.

Neformalios jaunimo grupės:  Eržvilko jaunimo neformali grupė „Verdame bulvytę“, pirmininkė Ermelinda Bielevičiūtė; Lietuvos skautijos Tauragės krašto Bišpilio tuntas, pirmininkas Dainius Večerskas;  Jurbarko Jaunieji policijos rėmėjai, pirmininkė Simona Laurinaitienė; Smalininkų savanorių grupės „Šūlės vaiduoklis“, pirmininkė Inesa Kazikaitienė;

Jaunųjų šaulių būrelis, pirmininkas Raimundas Andrikis; Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro jaunųjų šaulių būrelis, pirmininkas Rolanas Rulevičius; Jaunųjų miško bičiulių sambūris; neformali jaunimo grupė „Veikiam“, pirmininkas Nojus Lužaitis.

Video: Jaunimo metai

Rekomenduojami video:
Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Globalios Lietuvos apdovanojimas ir iš Jurbarko kilusiam E. Sabaliauskui

Globalios Lietuvos apdovanojimas ir iš Jurbarko kilusiam E. Sabaliauskui  3

Pagerbti rajono mokiniai, šalies olimpiadose pademonstravę puikias žinias (NUOTRAUKOS)

Pagerbti rajono mokiniai, šalies olimpiadose pademonstravę puikias žinias (NUOTRAUKOS)  2

Lietuvą nusprendę apkeliauti studentai iš Jurbarko rajono (iš kairės): Rokas Grinkevičius, Aidas Ašmonas ir Domantas Juškys. Keliauninkai jau yra nusimatę tolimesnio maršruto atkarpą kitai vasarai.

#JaunimoPašnekesiai su Aidu Ašmonu  0

Svarbiausias socialinio darbuotojo bruožas – nuoširdumas sau ir kitiems

Svarbiausias socialinio darbuotojo bruožas – nuoširdumas sau ir kitiems  6

Festivalio atidarymas.

Festivalio „Vaivorykštė“ atgarsiai. Vaikų ir jaunimo teatrai – vieta, kur auga asmenybės ir keičiasi likimai  0

Vakarais po akacijomis – pasisemti jaunatviškos drąsos

Vakarais po akacijomis – pasisemti jaunatviškos drąsos  0

Šimtukų verti motyvuoti ir žinantys, ko nori

Šimtukų verti motyvuoti ir žinantys, ko nori  0

#JaunimoPašnekesiai  su Simonu Goptaičiu

#JaunimoPašnekesiai su Simonu Goptaičiu  0

B. Šneiderienė – aktorystę renkasi tik tie, kurie TIKRAI sutverti tam nelengvam darbui (VIDEO)

B. Šneiderienė – aktorystę renkasi tik tie, kurie TIKRAI sutverti tam nelengvam darbui (VIDEO)  0

Pamatyti kaimą jaunuolio akimis – į biblioteką

Pamatyti kaimą jaunuolio akimis – į biblioteką  0

Jurbarko kultūros centro šokėjai skynė pergales „Jievaro tiltu 2022“ Šakiuose

Jurbarko kultūros centro šokėjai skynė pergales „Jievaro tiltu 2022“ Šakiuose  0

Jurbarko jaunimo apdovanojimų renginys „Jurbarko perlas“

Jurbarko jaunimo apdovanojimų renginys „Jurbarko perlas“  1

Literatūros klasikai atgimsta Ievos Andriukaitytės darbų parodoje

Literatūros klasikai atgimsta Ievos Andriukaitytės darbų parodoje  0

Jurbarko gimnazistės poezija įvertinta respublikiniame jaunųjų filologų konkurse

Jurbarko gimnazistės poezija įvertinta respublikiniame jaunųjų filologų konkurse  0

Jurbarko vaikų sukurtas plakatas – IBBY konkurso laureatas!

Jurbarko vaikų sukurtas plakatas – IBBY konkurso laureatas!  0

Talentingoji menininkė Liucija atidarė savo darbų parodą

Talentingoji menininkė Liucija atidarė savo darbų parodą  0

Jurbarko rajono mokinių darbai dalyvauja respublikiniame mokinių tautodailės konkurse ,,Sidabro vainikėlis“

Jurbarko rajono mokinių darbai dalyvauja respublikiniame mokinių tautodailės konkurse ,,Sidabro vainikėlis“  0

Jaunoji Vadžgirio menininkė pristatys savo tapybos kūrinius

Jaunoji Vadžgirio menininkė pristatys savo tapybos kūrinius  0

Kovo 11-oji Jurbarke. Švęsti laisvės susirinko į rekordines eitynes (NUOTRAUKOS)

Kovo 11-oji Jurbarke. Švęsti laisvės susirinko į rekordines eitynes (NUOTRAUKOS)  0

Nuo animė filmukų – iki japonų kalbos studijų universitete

Nuo animė filmukų – iki japonų kalbos studijų universitete  1

Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis -  mokinių sukurtame filme (VIDEO)

Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis - mokinių sukurtame filme (VIDEO)  1

„Vilkai“ (jaunesnieji skautai) davė įžodį. Skautais panorę tapti 7-8 metų vaikai turėjo prisiekti tarnauti „Dievui, Tėvynei ir artimui“ bei pagerbti Lietuvos vėliavą.

Atverti „Margą skrynią“ į Jurbarką suvažiavo Tauragės krašto skautai (VIDEO)  0

Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)

Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)  0

Miesto veidą jaunina užsispyrę ir atkaklūs raideriai (VIDEO)

Miesto veidą jaunina užsispyrę ir atkaklūs raideriai (VIDEO)  1

Mūsų partneriai