Globalios Lietuvos apdovanojimas ir iš Jurbarko kilusiam E. Sabaliauskui

Straipsnis  3 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje vyko jau 12-oji Globalios Lietuvos apdovanojimų ceremonija. Jos metu pagerbti pasaulio lietuviai, kurių tarpe „Nord Security“ ir „Tesonet“ bendraįkūrėjai Tomas Okmanas ir iš Jurbarko kilęs Eimantas Sabaliauskas, kurių lietuviškas technologijų verslas pripažintas visame pasaulyje.

Globalios Lietuvos apdovanojimais siekiama pagerbti nusipelniusius Lietuvai globalius profesionalus, kurie palaikydami ryšį su tėvyne kuria įkvepiančias sėkmės istorijas. O šių metų tikslas, kaip teigė renginio vedėjai, buvo atkreipti dėmesį bei pasididžiuoti Lietuvos tarptautiniais laimėjimais ir lyderyste inovacijų bei technologijų srityse.

 

Apdovanojimų laureatus ir susirinkusius svečius sveikino Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

 

Jo teigimu, nepaprastai svarbu, kai mes kalbame apie verslą, kultūrą, sportą ir kitas gyvenimo sritis, kad Lietuva būtų tarptautiška, kad Lietuva būtų globali. Todėl G. Nausėda ragino nulenkti galvą ne tik prieš šio vakaro laureatus, tačiau prieš visus nominantus bei didžiulę Globalios Lietuvos bendruomenę, darančią prasmingus ir gražius darbus.

 

Tiek prezidentas, tiek vėliau sveikinimo kalbą sakiusi organizacijos „Global Lithuanian Leaders“ vadovė Marija Šaraitė savo kalbose minėjo kitais metais vyksiantį referendumą dėl pilietybės išsaugojimo. Renginio svečiai ir transliaciją namuose stebintys lietuviai buvo raginami pavasarį išreikšti savo valią.

 

Iškilminga apdovanojimų ceremonija pradėta nuo solidžiausios vakaro nominacijos „Už viso gyvenimo nuopelnus“. Šios nominacijos laureatu tapo Pasaulio lietuvių centras, apdovanojimą atsiėmė atstovai buvęs ilgametis Pasaulio lietuvių centro vykdomasis direktorius Artūras Žilys, vienas iš centro steigėjų Rimas Domanskis bei centro Valdybos pirmininkas Dainius Petronis.

 

Pasaulio lietuvių centras (PLC) 1987 m. JAV įkurtas kaip ne pelno siekianti organizacija, siekianti tenkinti lietuvių kilmės žmonių socialinius, kultūrinius, dvasinius ir švietimo poreikius Čikagos metropolyje ir visame pasaulyje. PLC misija – puoselėti ir saugoti lietuvių kultūrą ir paveldą. Centras taip pat suteikia lietuviams galimybę dalyvauti mišiose gimtąja kalba, džiaugtis draugų ir giminaičių draugija, dalyvauti spektakliuose, seminaruose, paskaitose, meno parodose, diskusijose ir tradicinėse šventėse lietuvių kalba.

 

Daugeliui JAV lietuvių tai yra antri namai, todėl vietiniai centrą yra praminę „mažąja Lietuva“.

 

Antroji statulėlė įteikta „Nord Security“ ir „Tesonet“ bendraįkūrėjams Tomui Okmanui ir Eimantui Sabaliauskui už lietuviško technologijų verslo pripažinimą visame pasaulyje.

 

Jie – technologijų verslų ir vizijų kūrėjai, iškėlę Lietuvą į inovacijų ir kibernetinio saugumo lyderius pasaulyje. Vienaragio „Nord Security“ produktais naudojasi vartotojai visame pasaulyje, o šiais metais taip pat pritraukė 100 mln. JAV dolerių investiciją iš JAV privataus kapitalo įmonės „Warburg Pincus“ ir padidino įmonės vertę iki 3 mlrd. JAV dolerių. Be pasaulinio žinomumo ir investicijų pritraukimo, „Tesonet“ grupės įmonės vykdo kitą svarbią misiją – pritraukia ir įdarbina Lietuvos diasporos talentus, gyvenančius užsienyje, bei skatina juos grįžti į Lietuvą.

 

„Nors mūsų organizacija yra išsiplėtusi per visą pasaulį, bet visas branduolys, visas talentas yra čia – arba Lietuvoje, arba lietuviai pasaulyje. Nes visi mes turim tą patį savybių rinkinį, kuris yra neįkainojamas, – mes drąsūs, nebijom autoritetų, visi esam darbštūs ir dauguma – kūrybingi. Su tokiu miksu neužkariaut pasaulio yra neįmanoma“, – atsiimdamas apdovanojimą tikino E. Sabaliauskas.

 

Trečioji vakaro nominacija buvo skirta Lietuvos jaunųjų mokslo talentų tarptautiniams pasiekimams paminėti.

 

Šioje kategorijoje už mokslo išradimą, padėsiantį moterims visame pasaulyje, apdovanojimas įteiktas neuromokslininkei, Harvardo ir Oksfordo universitetų absolventei Emilei Radytei.

Ketvirtojoje kategorijoje už rekordines investicijas Lietuvai medicinos produktų gamybos srityje apdovanotas „Hollister Lietuva“ generalinis direktorius Saulius Bitinas.

 

S. Bitinas savo išskirtine patirtimi ir žiniomis aktyviai prisideda prie tarptautinių gamybinių įmonių klestėjimo Lietuvoje. Jo nuo šių metų vidurio vadovaujama amerikiečių kapitalo sveikatos priežiūros produktus gaminanti įmonė „Hollister Lietuva“, kurioje dirba daugiau nei 600 kvalifikuotų specialistų, į plėtrą per ketverius metus ketina investuoti dar 25 mln. JAV dolerių. Atsakingas Sauliaus požiūris į įmonės veiklą ir nuolatinis skatinimas didinti „Hollister“ investicijas bei darbuotojų kompetencijas Lietuvoje turi didelės reikšmės šalies ekonomikos augimui.

 

 „Global Lithuanian Leaders“ valdybos narė ir apdovanojimų vertinimo komisijos pirmininkė Viktorija Trimbel įteikė penktąją vakaro statulėlę „Už globalių Lietuvos profesionalų pripažinimą pasaulyje“.

 

Šiais metais ji įteikta vienai žymiausių šiuolaikinių lietuvių rašytojų, menotyros mokslų daktarei Kristinai Sabaliauskaitei už globalų pripažinimą literatūros pasaulyje ir reikšmingą visuomeninę veiklą.

 

Nuo 2002 m. autorė gyvena Londone. Jos literatūrinis debiutas, keturių dalių istorinis romanas „Silva Rerum“ (2008–2016), tapo literatūriniu įvykiu Lietuvoje, vien pirmoji dalis sulaukė dvidešimt dviejų pakartojimų, o dilogija „Petro imperatorė“ šiuo metu yra tarptautinis bestseleris Europoje su nuolatos kartojamais tiražais ir iki šiol lietuviškai knygai beprecedenčiu matomumu bei pripažinimu.

 

Šeštoji nominacija „Už Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje“ išskirtinė tuo, kad laimėtoją rinko ne apdovanojimų vertinimo komisija, o LRT.lt portalo lankytojai. Šį apdovanojimą įteikti buvo pakviesta LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Laureate už Lietuvos vardo garsinimą tarptautinėje operos scenoje tapo operos solistė Gabrielė Kupšytė.

 

2018 metais įgijusi magistro laipsnį Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, Gabrielė įstojo į vieną iš prestižiškiausių muzikos mokyklų pasaulyje – Karališkąją muzikos akademiją Londone, o jį baigusi pratęsė studijas Florencijoje. Pernai Gabrielė buvo atrinkta į prestižinę programą „Jette Parker“, Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro apdovanojimuose buvo išrinkta „Operos viltimi“, o šiais metais Tarptautiniuose operos apdovanojimuose buvo įtraukta į trumpąjį sąrašą „Jaunojo dainininko“ kategorijoje.

 

Paskutinėje vakaro nominacijoje pagerbti globalūs Lietuvos profesionalai, kurie prisideda prie Lietuvos ekonominio augimo, kurdami verslo ryšius, konsultuodami Lietuvos eksportuojančius verslus, atverdami jiems naujas pasaulio rinkas.

 

Apdovanojimą už Lietuvos verslų auginimą, atveriant duris į didžiausią pasaulio rinką, atsiėmė Lietuvos garbės generalinė konsulė, įmonės „IBInternational Inc.“ prezidentė Ingrida Gertrūda Bublys. Ją pasveikino prezidentas G. Nausėda.

 

Didžiąją savo gyvenimo dalį Ingrida skyrė ryšių tarp JAV ir Lietuvos verslo, prekybos, mokslo, kultūros srityse stiprinimui ir puoselėjimui, Lietuvos vardo garsinimui pasaulyje. Ingrida nuolat deda visas pastangas atverti JAV rinką lietuviškos produkcijos eksportą vykdančioms įmonėms. Jos aktyvi veikla ir ryšiai su tarptautinėmis, verslo bei politinėmis organizacijoms prisideda prie JAV investicijų į Lietuvą pritraukimo.

 

Nuo 2012-ųjų rengiamus apdovanojimus organizuoja nevyriausybinė organizacija „Global Lithuanian Leaders“, plėtojanti diasporos profesionalų tinklą.

Rekomenduojami video:
Straipsnis  3 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Iš didelio noro kurti gimė skaitmeninė paroda

Iš didelio noro kurti gimė skaitmeninė paroda  0

Pagerbti rajono mokiniai, šalies olimpiadose pademonstravę puikias žinias (NUOTRAUKOS)

Pagerbti rajono mokiniai, šalies olimpiadose pademonstravę puikias žinias (NUOTRAUKOS)  2

Lietuvą nusprendę apkeliauti studentai iš Jurbarko rajono (iš kairės): Rokas Grinkevičius, Aidas Ašmonas ir Domantas Juškys. Keliauninkai jau yra nusimatę tolimesnio maršruto atkarpą kitai vasarai.

#JaunimoPašnekesiai su Aidu Ašmonu  0

Svarbiausias socialinio darbuotojo bruožas – nuoširdumas sau ir kitiems

Svarbiausias socialinio darbuotojo bruožas – nuoširdumas sau ir kitiems  6

Festivalio atidarymas.

Festivalio „Vaivorykštė“ atgarsiai. Vaikų ir jaunimo teatrai – vieta, kur auga asmenybės ir keičiasi likimai  0

Vakarais po akacijomis – pasisemti jaunatviškos drąsos

Vakarais po akacijomis – pasisemti jaunatviškos drąsos  0

Šimtukų verti motyvuoti ir žinantys, ko nori

Šimtukų verti motyvuoti ir žinantys, ko nori  0

#JaunimoPašnekesiai  su Simonu Goptaičiu

#JaunimoPašnekesiai su Simonu Goptaičiu  0

B. Šneiderienė – aktorystę renkasi tik tie, kurie TIKRAI sutverti tam nelengvam darbui (VIDEO)

B. Šneiderienė – aktorystę renkasi tik tie, kurie TIKRAI sutverti tam nelengvam darbui (VIDEO)  0

Pamatyti kaimą jaunuolio akimis – į biblioteką

Pamatyti kaimą jaunuolio akimis – į biblioteką  0

Jurbarko kultūros centro šokėjai skynė pergales „Jievaro tiltu 2022“ Šakiuose

Jurbarko kultūros centro šokėjai skynė pergales „Jievaro tiltu 2022“ Šakiuose  0

Jurbarko jaunimo apdovanojimų renginys „Jurbarko perlas“

Jurbarko jaunimo apdovanojimų renginys „Jurbarko perlas“  1

Literatūros klasikai atgimsta Ievos Andriukaitytės darbų parodoje

Literatūros klasikai atgimsta Ievos Andriukaitytės darbų parodoje  0

Jurbarko gimnazistės poezija įvertinta respublikiniame jaunųjų filologų konkurse

Jurbarko gimnazistės poezija įvertinta respublikiniame jaunųjų filologų konkurse  0

Jurbarko vaikų sukurtas plakatas – IBBY konkurso laureatas!

Jurbarko vaikų sukurtas plakatas – IBBY konkurso laureatas!  0

Talentingoji menininkė Liucija atidarė savo darbų parodą

Talentingoji menininkė Liucija atidarė savo darbų parodą  0

Rajono Jaunimo metų ambasadoriai (iš kairės): Simona Kulikauskaitė, kuri atstovaus Smalininkus, Miglė Šašytė – Viešvilę, rajono tarybos narė Inga Molevaitė bei Arnas Sluoksnaitis, kuris atstovaus Jurbarką. Susitikime nebuvo ambasadorės iš Eržvilko Dovilės Masiulytės.

Išrinkti Jaunimo metų ambasadoriai Jurbarkui  0

Jurbarko rajono mokinių darbai dalyvauja respublikiniame mokinių tautodailės konkurse ,,Sidabro vainikėlis“

Jurbarko rajono mokinių darbai dalyvauja respublikiniame mokinių tautodailės konkurse ,,Sidabro vainikėlis“  0

Jaunoji Vadžgirio menininkė pristatys savo tapybos kūrinius

Jaunoji Vadžgirio menininkė pristatys savo tapybos kūrinius  0

Kovo 11-oji Jurbarke. Švęsti laisvės susirinko į rekordines eitynes (NUOTRAUKOS)

Kovo 11-oji Jurbarke. Švęsti laisvės susirinko į rekordines eitynes (NUOTRAUKOS)  0

Nuo animė filmukų – iki japonų kalbos studijų universitete

Nuo animė filmukų – iki japonų kalbos studijų universitete  1

Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis -  mokinių sukurtame filme (VIDEO)

Premjera krašto muziejuje. Gimnazijos šimtmetis - mokinių sukurtame filme (VIDEO)  1

„Vilkai“ (jaunesnieji skautai) davė įžodį. Skautais panorę tapti 7-8 metų vaikai turėjo prisiekti tarnauti „Dievui, Tėvynei ir artimui“ bei pagerbti Lietuvos vėliavą.

Atverti „Margą skrynią“ į Jurbarką suvažiavo Tauragės krašto skautai (VIDEO)  0

Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)

Gimnazistams – sėkmingo Jurbarko jaunimo patarimai (VIDEO)  0

Mūsų partneriai