Atverti „Margą skrynią“ į Jurbarką suvažiavo Tauragės krašto skautai (VIDEO)

   
Straipsnis  0 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

„Marga skrynia. O kas joje?“ – taip vadinosi spalio 20–21 d. Jurbarko Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje vykusi Tauragės krašto skautų sueiga, kurioje susirinko daugiau nei 200 dalyvių. Skautai atvažiavo iš Šilalės, Laukuvos, Viešvilės, Smalininkų, Raudonės, Veliuonos, Lukšių ir, žinoma, iš Jurbarko.

Spalio 20 d. yra Tauragės krašto skautų gimtadienis. Programa prasidėjo įsikūrimu ir atidarymo rikiuote, kurios metu Jurbarko rajono meras Skirmantas Mockevičius ir savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys tarė žodį. Skautus pasveikino ir šios mokyklos direktorė Alma Uznė. Po kiekvienos draugovės priesaikos ir prisistatymo, kurių metu skambėjo vis kitokie šūkiai, susiję su pagrindiniu „Marga skrynia – o kas joje?“, „vilkai“ (jaunesnieji skautai) davė įžodį. Tai buvo įspūdingas reginys – skautais panorę tapti 7-8 metų vaikai turėjo prisiekti tarnauti „Dievui, Tėvynei ir artimui“, po to jie pagerbė Lietuvos vėliavą, paliesdami lūpomis jos kraštą ir gavo pirmuosius savo  kaklaraiščius, kuriuos užrišo jų draugovių vadovės.

Visi dalyvavusių skautų būrių nariai buvo apdovanoti saldžiomis dovanomis. Rikiuotės metu stebino ypatinga virš 200, daugiausia paaugliško amžiaus moksleivių, ramybė ir drausmė. Tokiame renginyje supranti, kokia rimta tai yra organizacija ir kam ji skirta. Už ilgametį savanorišką darbą Lietuvos skautijoje, kompetenciją ir aktyvumą ugdant jaunąją kartą Jurbarko mieste ir rajone savivaldybės vadovas pagerbė ir padėkomis apdovanojo Lietuvos skautijos nares: Eglę Gečaitę, Vaidą Beinarienę, Ugnę Beinarytę, Sigitą Norkienę. Padėka skirta ir Jolitai Štrimienei, tačiau ji renginyje dalyvauti negalėjo.

Po rikiuotės sueigos dalyviai vyko į šv. Mišias Jurbarko Švč. Trejybės bažnyčioje, kadangi skautai tarnauja Dievui, Tėvynei ir artimui. „Grįžus iš mišių gavome kareiviškos košės, kuri buvo gardi. Gavus energijos, visos draugovės pradėjo ruoštis vakaro laužui, kurio tema, kaip ir pačios skautų sueigos buvo „Marga skrynia! O kas joje?“. Vakaro laužas prasidėjo tikrai įsimintinu mini spektakliu „Pelenius“, kurį tęsė akustinės muzikos grupės „Vėjūkas“ koncertas ir draugovių pasirodymai. Kiekvienai draugovei dar prieš sueigą buvo paskirti namų darbai – reikėjo paruošti pasirodymą apie paskirtą šalį – tai buvo Kinija, Kanada, Lietuva, Zambija, Gruzija ir kt. Buvo būtina parodyti jų tautinį kostiumą, pateikti informaciją apie šalį, tradicijas. Po nuostabaus vakaro laužo, sekė dar nuostabesnė diskoteka, į kurią susirinko beveik visos draugovės“, – pasakoja Vytauto Didžiojo pagrindinės mokyklos aštuntokė M. Jankaus draugovės skautė Liepa Pažereckaitė.

Kitą dieną, pasak jos, programa buvo intensyvi, skautai davė įžodį, žiūrėjo filmą apie vasaros skautų stovyklą „Laiko tiltai“, kurį linksmai sumontavo brolis Mindaugas iš Šilalės. „Buvome pažangos valandoje – „Marga skrynia: moki žodį – žinai kelią“, kurioje dalyvavo visų draugovių vyresnieji skautai. Vėliau laukė pilietinis žaidimas „Margoj skrynioj: Jurbarko miesto gidas“, kurio metu pasiskirstėme į grupeles ir keliavome po visą Jurbarką tam, kad surastume visus reikalingus punktus – nuo Jurbarko dvaro parko iki Jurbarko savivaldybės. Surašę visus punktus, turėjome parašyti palinkėjimą skautijai, kuri 2018 metais švęs 100-metį, kaip ir visa Lietuva. Sueiga baigėsi iškilminga uždarymo rikiuote, kurios metu ir vėl turėjome atsisveikinti, tačiau neilgam laikui, kadangi lapkričio 25 d. Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje vyks skautų „Dainų dainelės“ pirmasis etapas, į kurią susirinks visas Tauragės kraštas. Būk kaip aš, būk skautas!“, – baigdama savo pasakojimą apie šio rudens sueigą linki Liepa.  

Vaida Beinarienė: tiesiog smagu daryti žmonėms gera

Šios skautų stovyklos organizatorė, Jurbarko Naujamiesčio pagrindinės mokyklos skautų draugovės įkūrėja, dirbusi pradinių klasių mokytoja, o dabar mokyklos psichologė, įvairių paskaitų mokytojams, tėvams, mokiniams lektorė Vaida Beinarienė skautų draugovei Naujamiesčio pagrindinėje mokykloje vadovauja nuo 2004-ųjų. „Jau 14 metai. Man tiesiog smagu daryti žmonėms gera. Ir artimui, ir tėvynei. Bet pirmiausia tai darau dėl vaikų. Jiems patinka skautų organizacija, įvairi, prasminga  veikla. Ir pats jautiesi kaip paauglys, kaip jų bendraamžis. Matyt, jau buvo manyje tai duota“, – pasakoja Vaida.

Augindama dvynukus dukterį ir sūnų ji norėjo, kad vaikai mylėtų Lietuvą. Ši veikla stipriai įtraukė dukrą Ugnę, kuri dabar vadovauja Veliuonos ir Raudonės mokyklų skautams. Pasak Vaidos, dėl to ji jaučiasi tikrai gerai – tai prasmingas darbo tęstinumas.  

Jurbarke po nepriklausomybės atkūrimo ši organizacija atsikūrė 2002 m. Šiemet Tauragės krašto skautija mini ir savo jubiliejų – 15 metų. Kaip pasakoja V. Beinarienė, pirmoji sueiga vyko Smalininkuose, Jurbarke pirmosios skautų draugovės įsikūrė Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijoje, Naujamiesčio ir Vytauto Didžiojo pagrindinėse mokyklose.

„Aušra Žižienė, dar kelios mokytojos nusprendėm, kad reikia šios organizacijos. Taip ir prasidėjo. Mūsų mokykloje dabar yra apie 50 skautų. Skautu galima būti nuo 6-erių iki kiek tik nori metų. Mokykloje yra dvi amžiaus grupės – 1-4 ir 5-8 klasių mokiniai. Daugumos amžius – paaugliškas, sunkus, bet vaikai, įstoję į šią organizaciją, suvokia, kad tai drausminga, pareiginga ir tarnaujanti visuomenei bendruomenė. Kad ir maži vaikai, bet jie klauso, žino taisykles, jas supranta per įvairias patyrimines užduotis“, – pasakoja V. Beinorienė.

Kol gauna pirmąją „vilkiukų“ skarelę, praeina nemažai laiko, jie turi ją užsitarnauti – ir teoriškai, ir praktiškai. Vaida sako, kad Naujamiesčio pagrindinės mokyklos skautų draugovėje vyrauja berniukai. Mergaičių gal yra kelis  kartus mažiau nei berniukų. „5-8 klasių skautų grupėje vaikinų – 22, mergaičių – 8. Tai toks amžius, kai patinka nuotykiai, o čia jų būna įvairių. Stovyklose reikia ir daug fizinio darbo įdėti – sutvarkyti aplinką prieš ir po jų, tampyti lentas, kartais net nugriauti kokius nušiurusius pastatus. Ir nė vienas skautas nesibodi to daryti. Tai drausmina, skatina atsakingumą, pareigingumą“, – sako Naujamiesčio mokyklos skautų vadovė. 

Pasak jos, skautų apskritai Lietuvoje daugėja, nes tai prasminga veikla. Skautai draugauja su gamta, rūpinasi jos švarinimu, domisi Lietuvos istorija, padeda visiems, kam reikalinga pagalba.

V. Bainarienė pasakoja, kad jai sunku be energingos veiklos, nes nemoka tinginiauti: „Niekas veltui nevyksta. Dabar laikai tokie, kad mokytojai turi bėgti vaikų priekyje ir juos aplenkti. Mes matom visko. Kaip psichologė matau, kad patyčių mokykloje nedaugėja, tiesiog apie tai daugiau yra kalbama. Prieš 5-erius metus niekas apie tai nekalbėjo, todėl atrodė, kad ir yra mažiau. Dabar vaikai atpažįsta, pamato, pastebi netinkamą elgesį ir praneša. Skaičius nesaugiai besijaučiančių vaikų tarsi ir toks pats – apie 6 procentus, bet žymiai daugiau atvejų, kai ateina pas mane ar kitus mokytojus konsultuotis. Ir tai yra labai gerai – atpažinti patyčias. O skautų organizacija yra būtent tokia, kurioje toks dalykas kaip patyčios išvis neįmanomas.“

Skautai, pasak Vaidos, tai patriotizmas, garbės žodžio laikymasis, pareigingumas. Iš šios organizacijos pašalinami vienetai ir tai labai retai. Jei skarelę atima viešai, tai būna tokia negarbė, kad šias pamokas vaikai įsimena visam gyvenimui: „Gal vieną tokį kartą turėjom. Bet vaikinukas susiprato, pasitaisė ir toliau garbingai skautavo.

“Apie tai, kodėl pasirinko tokį teminį pavadinimą „Marga skrynia, o kas joje“, vadovė pasakoja, kad 2017-ieji skirti Lietuvių kalbos kultūros, piliakalnių, tautinio kostiumo metams: „Ir šios sueigos draugovės kiekviena rado, ką į tokią margą skrynią įdėti – meilę lietuviškam žodžiui, tautos istorijai ir pan. Kiekvienas atrado tai, kad mus, kaip lietuvius, stiprina. Tam buvo sugalvota ir viktorina, skirta kalbos kultūrai. Net ir muzikos grupė „Vėjūkas“ šiai skautų sueigai pasirinkta neatsitiktinai – su folkloro užtaisu ir nuotaika.“

Video: Skautų sueiga

Straipsnis  0 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Konferencija Naujamiesčio progimnazijoje: ką jaučia, mąsto ir kalba mokiniai

Konferencija Naujamiesčio progimnazijoje: ką jaučia, mąsto ir kalba mokiniai  0

Paaiškėjo jaunimo talentų konkurso nugalėtojai

Paaiškėjo jaunimo talentų konkurso nugalėtojai  0

Big bendas "JADA"

Trečiasis jaunimo talentų konkursas – su savomis žvaigždėmis  0

Puikias Konstitucijos žinias jurbarkietis naudos naujame darbe Seime

Puikias Konstitucijos žinias jurbarkietis naudos naujame darbe Seime  1

Jurbarko talentas tarp pasaulio geriausių šachmatininkų - 40-as

Jurbarko talentas tarp pasaulio geriausių šachmatininkų - 40-as  2

A. Sodeikos meno mokyklos mokytojas įvertintas pasauliniu lygiu (video)

A. Sodeikos meno mokyklos mokytojas įvertintas pasauliniu lygiu (video)  1

Rajono meno kūrėjams paskatinti – 3700 eurų

Rajono meno kūrėjams paskatinti – 3700 eurų  1

Merginoms karinė tarnyba – svajonė

Merginoms karinė tarnyba – svajonė  3

Daugiausiai premijų susižėrė D. Arlauskaitės treniruojami imtynininkai.

Paskatinti ir rajono sportininkai: jiems išdalinta apie 4,5 tūkst. eurų  1

Gabrielė Gudiškytė su tėčiu, ją paruošusiomis trimis mokytojomis. Gabrielė vienintelė rajone surinko net tris 100-ukus.

Šiųmetiniams šimtukininkams - ne tik padėkos raštai, bet ir piniginis paskatinimas  1

Jurbarko gimnazijos išleistuvėse pagerbė savo šimtukininkus

Jurbarko gimnazijos išleistuvėse pagerbė savo šimtukininkus  1

Paskutinio skambučio akimirka Veliuonos gimnazijoje

Veliuonos gimnazijos abiturientų išleistuvėse įteikta 19 padėkos raštų  0

Gimnazistė apdovanota DofE sidabro ženkleliu

Gimnazistė apdovanota DofE sidabro ženkleliu  0

Studentas savo gimtą kraštą tiria naudodamas duomenis iš kosmoso

Studentas savo gimtą kraštą tiria naudodamas duomenis iš kosmoso  4

Vasaros stovyklos organizatoriai jau planuoja naujas veiklas

Vasaros stovyklos organizatoriai jau planuoja naujas veiklas  1

Jurbarko gimnazistai žinių sėmėsi Molėtų astronomijos observatorijoje

Jurbarko gimnazistai žinių sėmėsi Molėtų astronomijos observatorijoje  0

Iš savanorystės Karibų salose – su ekologine misija

Iš savanorystės Karibų salose – su ekologine misija  0

Bibliotekoje – talentingų jaunųjų krašto dailininkų piešiniai (nuotraukos)

Bibliotekoje – talentingų jaunųjų krašto dailininkų piešiniai (nuotraukos)  0

ATVIRA JAUNIMO ERDVĖ užaugo – tapo ATVIRU JAUNIMO CENTRU

ATVIRA JAUNIMO ERDVĖ užaugo – tapo ATVIRU JAUNIMO CENTRU  0

Rajono sportininkų premijoms šiais metais išleista per 8 tūkst. eurų

Rajono sportininkų premijoms šiais metais išleista per 8 tūkst. eurų  0

Tradicinėje kalėdinių nominacijų šventėje – gera žinia visam rajonui

Tradicinėje kalėdinių nominacijų šventėje – gera žinia visam rajonui  1

Jaunojo atlikėjo dovana jurbarkiečiams - nemokamas kalėdinis koncertas

Jaunojo atlikėjo dovana jurbarkiečiams - nemokamas kalėdinis koncertas  1

Konkurso nugalėtoja - Paulina Kerutytė

mEFEKTAS. Apdovanoti ir Metų jaunimo lyderiai, ir talentų konkurso nugalėtojai (VIDEO)  0

Vakaro scečias - dainininkas Alen Chicco

Jaunimo talentų konkurse - net 20 dalyvių, tarp kurių bus ir dainininkų, ir raiderių (VIDEO)  0

Mūsų partneriai