Investuotojai jurbarkiečių abejones sklaidė pristatydami naujos gamyklos projektą (video)

Straipsnis  5 komentarų
AŠrifto dydis+- Spausdinti

Rašome ne tik apie šimtmetį skaičiuojančius Jurbarko pastatus. "Mūsų laiko" dėmesio centre ir tie statiniai, kurie kažkada iškils - atidžiai sekame naujienas. Lapkričio 26 dieną įvyko UAB „AmberCell Industries“ gamybos paskirties pastato, projektuojamo P. Paulaičio g. 17A, Jurbarko mieste, viešas virtualus pristatymas, kuriame dalyvavo ir į klausimus atsakė tiek projektuotojai, tiek užsakovai, t.y. statytojai. UAB „AmberCell Industries“ užsakymu gamyklą Jurbarke projektuoja UAB „Archimeda“. Nors dalyvavo ir projekto autorius bei vadovas Darius Meškauskas, daugiausiai klausimų teko ne architektui, o užsakovui, statančios įmonės direktoriui Arūnui Kasparui, kuris sklaidė jurbarkiečių abejones, kad nauja gamykla Jurbarke iškils ir veiks. Pristatymo metu nuskambėjo konkretus pažadas, kada realiai prasidės statybos darbai ir kiek planuojama investuoti į Jurbarką.

 

Naujas gamybinis pastatas projektuojamas vakarinėje Jurbarko dalyje, pramoniniame miesto rajone. Sklypas, pasak projektuotojo, yra dėkingoje vietoje, ypatingai tinkamoje gamybiniam pastatui, kur ne tik patogu privažiuoti, bet ir aplinka graži. Ypač pietinėje dalyje esantis miškelis, kurį planuojama palikti ir čia įrengti poilsio erdves darbuotojams.

Projektuotojai formuoja du įvažiavimus į gamyklą – nuo Kalnėnų (planuotų tiekti žaliavas) bei P. Paulaičio gatvių pusės – skirtas administracijai bei išvažiuojančiam transportui. Atkreiptas dėmesys, kad daugiau nei 2 ha sklypas leidžia statyti didelį pastatą, tačiau projektuojama gamykla yra kone perpus kuklesnių gabaritų nei leidžia sklypo parametrai. Jei ateityje bus poreikis, pastatą plėstų į pietinę sklypo pusę.

Sklypo aplinka bus tvarkoma – yra menkaverčių želdinių, pušų, kurios pagal detaliojo plano sprendinius, gavus leidimus, bus praretintos. Pietinė sklypo dalis liks apželdinta kaip yra dabar – atsidurs gražioje gamtinėje aplinkoje, kas leis suprojektuoti poilsio erdves darbuotojams ne tik viduje, bet ir lauke. Prie gamyklos parkavimo vietų numatę apie 80 vietų. Planuoja įrengti vieną elektromobiliams įkrauti skirtą stotelę.

 Architektūra

Pats gamyklos pastatas bus stačiakampio formos, šviesių metalo plokščių, dviem užapvalintais galais, daugiau nei 12 metrų aukščio, sudarytas iš trijų dalių – dviejų aukštų administracinės, gamybinės ir sandėliavimo.

Projektuojamas funkcionalus, kuklios architektūrinės raiškos pastatas su išskirtine detale – centriniu arkiniu portalu. Užsakovai ir projektuotojai pagyrė rajono savivaldybę už konstruktyvų bendravimą, geranoriškumą. Savivaldybė šiuo metu vykdo inžinerinių tinklų projektavimo darbus – projektuojamas vandentiekis, nuotekos, priešgaisrinis vandentiekis. Yra įrengtos dujos. Pasak užsakovų, infrastruktūra iš dalies įrengta, o projektavimo darbai, tikimasi, bus baigti iki gamyklos statybos pradžios. Gamykla būtų šildoma dujomis, papildant kitais energijos šaltiniais, tokiais kaip saulės elementai. Užsakovas planuoja statyti efektyvią, aukštos klasės dujų katilinę – tai leidžia įvesta dujų trasa.

Jurbarko gamykla toli gražu ne pirmas UAB „Archimeda“ projektuotas pastatas. Pasak D. Meškausko, šiuo metu baigiama statyti didelė med. kvėpavimo įrangos „Intersurgical“ gamykla Visagine. Baigiamas statyti ir jų projektuotas didžiausias „Intersurgical“ logistikos sandėlis Pabradėje. Architekto tikinimu, tai pirmasis toks Baltijos šalyse automatizuotas 30 metrų aukščio pastatas. Vyksta ir kitų jų projektuotų gamybinių pastatų statybos Vilniaus rajone.

Statyba ir investicijos

Dabar vyksta nematomi Jurbarko gamyklos projektavimo darbai, o pavasarį, jei nieko numatyto neįvyks, planuoja startuoti su statybos darbais. Pavasarį prasidės ir aplinkos tvarkymo darbai. A. Kasparas sklaidė skeptikų abejones, tikindamas, kad ne tik pastatas projektuojamas, bet ir su komanda dirbama prie technologinė dalies, kalbamasi su įrangos tiekėjais. Patikino, kad įmonė daro visus reikalingus veiksmus neforsuodami, nes nori viską atlikti gerai. Gamyklą statančios įmonės vadovas patikino, kad pirmam etapui užteks įmonės lėšų. Paraleliai kalbasi su investuotojais, bankais dėl finansavimo, ieško kitų finansavimo šaltinių. Jei bus galimybė, sieks ir ES paramos. A. Kasparo teigimu, lėšų projekto įgyvendinimui neturėtų pritrūkti. Preliminariais skaičiavimais, pirminiam etapui reikia 3-4 mln., o galutinė investicijų į Jurbarką suma siektų apie 10 mln. eurų. Tikslūs skaičiai bus aiškūs turint statybų ir įrangos sąmatas.

Anot įmonės vadovo A. Kasparo, pati „Ambercell“ grupė medicinos priemonių verslu užsiima jau 10 metų, bet iki šiol jos buvo gamyba vykdoma užsienyje. Pastačius gamyklą Jurbarke, gamybą planuoja perkelti į Lietuvą. Tikino, kad projektuodami pastatą diegs pačias naujausias technologijas, inovatyvius sprendimus, o jų gaminiai ir pats gamybos procesas atitiks pačius aukščiausius standartus.

Darbuotojai ir produkcija

Numatoma, kad bent jau pradžioje Jurbarko gamykloje dirbs iki 50 darbuotojų, o galutiniame etape ruošiasi įdarbinti iki 150. Skaičius priklausys nuo gamybos apimčių. Reikės įvairiausios kvalifikacijos, mat ieškos dirbančių ne tik gamyboje, bet ir administracijoje. Užsakovai tikisi, kad pavyks surasti darbuotojų – ieškos ne tik Jurbarko rajone, bet apims ir visą regioną – nuo Šakių iki Tauragės. Jei ir čia nepavyks surasti reikalingos kvalifikacijos darbuotojų, numatę juos pritraukti iš Kauno. Darbuotojams bus mokami tokie atlyginimai, kokius diktuos rinka.

Naujoje gamykloje Jurbarke planuoja gaminti vienkartines medicinines priemones, kurias bent jau pradžioje planuoja realizuoti Lietuvoje ir kaimyninėse Baltijos šalyse. Jurbarke būtų gaminamos įvairios vienkartinės medicinos priemonės – personalo apsaugos, infekcijos kontrolės, skirtos darbui operacinėje ir panašios.

Pristatyme dalyvavusieji domėjosi ir gamyklos draugiškumu aplinkai. Statančios įmonės vadovas A. Kasparas patikino, kad gamybos proceso metu Jurbarke nebus jokios taršos ir kvapų, nes įmonė laikysis aukščiausių gamybos ir aplinkosaugos standartų. Kas dėl atliekų – įmonė svarsto du variantus. Pasak vadovo, gamybos procese nebus visai atliekų, arba bus toks produktas, kuris bus antrinio panaudojimo – į aplinką nepateks.

Liko daug nematomų darbų

Architektas D. Meškauskas atkreipė dėmesį, kad liko daug nematomų darbų, kuriuos reikia atlikti. Jis pabrėžė, kad lapkričio 26 dieną jurbarkiečiams pristato projektinius pasiūlymus. „Tai dar nėra projektas statybai“, – sakė jis, paaiškinęs, kad reikia parengti techninį darbo projektą, gauti statybos leidimą techniniam darbo projektui, kuris bus derinamas su maždaug 11–12 institucijų, tarp jų ir higienos centru. Bus reikalingas ir poveikio aplinkai vertinimas, kurį pradės rengti įpusėjus techniniam darbo projektui. Šio vertinimo reikia tam, kad nustatytų sanitarines zonas.

„Be poveikio aplinkai vertinimo negausime statybos leidimo, dėl to ir planuojame, kad visi kiti metai būtų projektavimo ir statybos metai“, – paaiškino architektas.

Šios gamyklos jurbarkiečiai laukia jau antrus metus.

Gamyklos priešistorė

Jurbarko gamyklos priešistorė siekia 2018 metus, kuomet medicinos priemonių gamyklos statybos Jurbarke buvo planuojama pradėti dar 2019 metais. Bendrovė „Naujos mintys“, kuri pakeitė pavadinimą į „AmberCell Industries“, 2018 metais buvo pirmoji įmonė, pasinaudojusi galimybe 99 metams išsinuomoti vieną iš Jurbarko rajono savivaldybės suformuotų žemės sklypų. Jau tuomet kalbėta, kad planuojamos 11 mln. Eur siekiančios investicijos į medicininių rinkinių gamyklą, kurioje būtų gaminamos vienkartinės priemonės, reikalingos įvairioms operacijoms ar tyrimams. Tuomet bendrovės internetinėje svetainėje buvo skelbiama, kad Jurbarke planuojamos statyti 6 tūkst. kv. m. gamybinės patalpos, kur turėtų būti įdarbinta per 300 darbuotojų. 2018 metų vasarą rajono savivaldybės tarybai pristatydamas projektą tuometinis įmonės vadovas Evaldas Gražys kalbėjo, kad 2 mln. Eur turi patys investuotojai, bankai suteiks dar 5 mln. Eur paskolų, o likusių 4 mln. Eur investicijų bus ieškoma. 2019 metais tas pats vadovas kalbėjo, kad nors potencialus partneris rastas, projektas atidedamas, garantuodamas, kad niekas nesikeičia ir gamykla Jurbarke iškils – tik kiek vėliau, nei planuota.

Priminsime, kad 2018 metų gegužės 3 d. tuometinė rajono savivaldybės administracijos direktorė Vida Rekešienė pasirašė žemės nuomos sutartį su aukciono, kurį vykdė VĮ Valstybės žemės fondas, laimėtoja UAB „Naujos mintys“, kuriai atstovavo direktorius E. Gražys. Minėtas sklypas išnuomotas 99 metams su konkrečiomis sąlygomis. Nuomininkas įsipareigojo per 18 mėnesių nuo valstybinės žemės sklypo nuomos sutarties pasirašymo dienos gauti statybą leidžiantį dokumentą statyti pastatus, statinius ar įrenginius, o per 24 mėnesius pradėti statybos darbus žemės sklype.

Video: Gamyklos projekto pristatymas

Straipsnis  5 komentarų
Reklama: skelbimai
Naujienos iš interneto

Rekomenduojame perskaityti

Tam, kad naujojoje mokykloje būtų galima pradėti mokyti ir mokytis, turėjo daug padirbėti mokytojai ir vyresniųjų klasių mokiniai. Aplinkos tvarkymas vyko pertraukų, pamokų metu, net savaitgaliais.

Naujamiesčio progimnazija. Pusė amžiaus istorijos vėjuose  0

Štai kaip atrodo istoriniame Smalininkų centre, Stoties gatvėje, prieš daugiau nei 100 metų pastatytas namas, skirtas evangelikų liuteronų „Mėlynojo kryžiaus“ draugijos veiklai. Beje, ši draugija buvo Lietuvos katalikų blaivybės draugijos (M.  Valančiaus) atitikmuo.

Pastatytas kilniai misijai, arba buvę blaivybės draugijos namai Smalininkuose  0

Į sodybą Jokūbaičių kaime renkasi laisvę saugoti pasiruošę kraštiečiai

Į sodybą Jokūbaičių kaime renkasi laisvę saugoti pasiruošę kraštiečiai  0

Jurbarko pramonės rajonas: praeityje ir dabar, planuose ir realybėje

Jurbarko pramonės rajonas: praeityje ir dabar, planuose ir realybėje  1

Pastatai, nukeliantys į laikus, kuomet Eržvilkas buvo ir Erzhvilik

Pastatai, nukeliantys į laikus, kuomet Eržvilkas buvo ir Erzhvilik  0

Didingų kultūros rūmų istoriją atgaivino išsaugota atidarymo juosta (video)

Didingų kultūros rūmų istoriją atgaivino išsaugota atidarymo juosta (video)  0

Naujas senamiesčio traukos centras: ilgai lauktas naujasis Jurbarko viešbutis (video)

Naujas senamiesčio traukos centras: ilgai lauktas naujasis Jurbarko viešbutis (video)  0

Lidijos šventovė, arba meile tėviškei paženklinta Antšvenčių kaimo sodyba (video)

Lidijos šventovė, arba meile tėviškei paženklinta Antšvenčių kaimo sodyba (video)  1

Jurbarko autobusų stotis: įvardijo, kas gali stabdyti statybas

Jurbarko autobusų stotis: įvardijo, kas gali stabdyti statybas  4

Po daugiabučių rūsius pasidairius: nuo pramogų kompleksų iki slėptuvių (VIDEO)

Po daugiabučių rūsius pasidairius: nuo pramogų kompleksų iki slėptuvių (VIDEO)  0

Didžiausia miesto puošmena, pasakojanti Jurbarko bibliotekos istoriją (video)

Didžiausia miesto puošmena, pasakojanti Jurbarko bibliotekos istoriją (video)  0

Jurbarko teismo istorijos ir sovietinės vaikystės paslaptis saugantis pastatas (video)

Jurbarko teismo istorijos ir sovietinės vaikystės paslaptis saugantis pastatas (video)  0

Panemunės koplyčia: iš tolo  gerai matoma, bet  sunkiai prieinama (video)

Panemunės koplyčia: iš tolo gerai matoma, bet sunkiai prieinama (video)  0

Sugrąžino didybę: į Panemunės pilį investavo per 6 mln. Eur (VIDEO)

Sugrąžino didybę: į Panemunės pilį investavo per 6 mln. Eur (VIDEO)  0

Buvęs Jurbarko kino teatras "Mituva" sovietmečiu malšino kultūros ir pramogų alkį (video)

Buvęs Jurbarko kino teatras "Mituva" sovietmečiu malšino kultūros ir pramogų alkį (video)  0

Belvederio dvaras: restauratorių atradimai ir paveldosaugininkų rūpesčiai

Belvederio dvaras: restauratorių atradimai ir paveldosaugininkų rūpesčiai  0

Pastatas, kuris pagaliau išsilaisvino iš Raudonės pilies šešėlio

Pastatas, kuris pagaliau išsilaisvino iš Raudonės pilies šešėlio  0

Pastatas, simbolizuojantis tragišką Jurbarko žydų bendruomenės likimą

Pastatas, simbolizuojantis tragišką Jurbarko žydų bendruomenės likimą  3

Senoji gaisrinė: nuo gandais apipintų statybų iki ruošiamo liūdno ateities scenarijaus

Senoji gaisrinė: nuo gandais apipintų statybų iki ruošiamo liūdno ateities scenarijaus  0

Muziejų dieną atvėrė cerkvės bokštą

Muziejų dieną atvėrė cerkvės bokštą  1

Klišių dvaro rūmai. Dabar daugiabutis

„Susivienijimo“ istorija: nuo Klišių dvaro iki braziliškos favelos  1

Kauno gatvės pastato saugoma paslaptis, vardu Marytė

Kauno gatvės pastato saugoma paslaptis, vardu Marytė  2

Brolių Kantų namai nukels į Jurbarko kepyklų aukso amžių

Brolių Kantų namai nukels į Jurbarko kepyklų aukso amžių  2

M. Dobužinskio eskizas. Jurbarko sinagogos 1933 metais

Istorija medinės sinagogos, kuri į Jurbarką traukė svečius iš viso pasaulio  4

Mūsų partneriai